Skocz do zawartości

Wind 10 - problem z wykonaniem obrazu partycji w Acronis True Image Home.


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jak w temacie.

Wgrałem na nowo system win 10 extreme i mam problem. 

Nie mogę zrobić kopii systemu acronisem - mam bootowalną płytę - tzn. wszystko się uruchamia, robi backup. ale po restarcie systemu nie ma backapu w wybranej lokalizacji.

Po bootowaniu z płyty acronis pokazuje wybrany backup, ale po kliknięciu - przywróć - wyświetla, iż folder jest pusty.

Wcześniej wszystko działało i robił backupy - mam dwie płyty - na obu to samo.

To chyba nie wina systemu ani płyty - co się mogło stać?


Dodam iż mam uefi i dysk systemowy jest gpt - jak wcześniej.

FORMATOWAŁEM  ten dysk za pomocą gparted - miałem kilka partycji i scaliłem je w jedną - następnie usunąłem partycję i zainstalowałem wind 10 - instalator sam utworzył partycje na tym dysku - to dysk ssd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotychczas korzystałem z z dysku cd do wykonania kopii i przywracania . Teraz zainstalowałem na systemie  acronisa 2017 i wykonałem kopię na inny dysk.

Kopia jest w lokalizacji - koszmarnie długo - ponad godzinę - wcześniej z dysku startowego - kilka minut.

Następnie z poziomu aplikacji utworzyłem dysk startowy dvd.

Wystartowałem z tego dysku i utworzyłem kopię partycji tak jak poprzednio z poziomu systemu.

Kopia się utworzyła ale po restarcie w wybranej lokalizacji nie ma jej - jest tylko kopia utworzona z poziomu systemu.

Ktoś wie o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo rozumiem - mam w blaszaku dysk ssd - na którym mam system , i podpięte dwa dyski hdd. 

Na nich mam różne rzeczy pozciągane, i dodatkowe partycje.

Na jednym z nich utworzyłem partycję na której chcę mieć kopie zapasowe.

Mam otwierać obudowę i przepinać dyski?

Wcześniej - tzn przed formatem partycji w gparted na dysku ssd kopiowanie partycji normalnie działało.

Po formacie - przywrócenie z kopii zadziałało, ale utworzenie nowej kopii już nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie