Skocz do zawartości
Atak_Snajpera

Windows 7 Image Updater - Automatyczny aktualizator obrazu Windows 7 dla nowych maszyn (SkyLake/KabyLake)

Rekomendowane odpowiedzi

0DNUxh.png

W związku z tym że aktualizacja obrazu Windowsa 7 za pomocą NTLite jest dosyć skomplikowana i wymaga wielu kliknięć postanowiłem coś z tym zrobić.
Windows 7 Image Updater w odróżnieniu od NTLite potrafi za pomocą jednego kliknięcia całkowicie zaktualizować wersje RTM (6.1.7600) lub SP1 (6.1.7601) do połowy 2016 roku (nieoficjalny SP2).
Brakujące aktualizacje są automatycznie pobierane z microsoftowych serwerów. Dodatkowo do obrazu zostaną dodane wszystkie niezbędne sterowniki dla USB3.0,NVMe,Wi-fi,LAN czy czytnik kart pamięci.
Jako bonus program ma opcję podmiany oryginalnego starego instalatora Windows 7 z 2009 roku na ten ,który jest obecnie używany w Windows 10 z 2016. Dzięki takiej podmianie znika całkowicie problem niewykrywania niektórych SSD na NVMe w instalatorze w przypadku gdy producent nie dostarcza swoich dedykowanych sterowników.

Uwaga proces aktualizacji obrazu jest dosyć czasochłonny. Całość może potrwać od 1 do 2 godzin (+czas na ściągniecie brakujących aktualizacji). Wszystko zależy czy aktualizujecie z wersji RTM czy z już zintegrowanym SP1 oraz prędkości waszego CPU i HDD/SSD. Zanim zaczniecie aktualizować należy się upewnić że macie więcej niż 10 GiB wolnego miejsca na SSD/HDD!

Lista zawartych sterowników

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

DOWNLOAD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Listę masz w plikach

6.1.7601_x64.txt
6.1.7601_x86.txt

Możesz sam dodawać nowe aktualizacje do ściągnięcia w tych plikach.
Linki znajdziesz na tej stronie [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
Wystarczy wpisać szukaną paprawkę np. kb3172605 i przykleić link do pliku. Pół roku opóźnienia to tylko 16 brakujących aktualizacji gdzie jedna z nich to telemetria 2.0. Świat się nie zawali jak te parę łatek będziesz musiał dossać przez Windows Update.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Listę masz w plikach

Przy następnych paczkach aktualizacji do Win7, mogę też wrzucić zaktualizowany plik (bo i tak kopiuję te linki, żeby zrobić paczki), więc z tym nie ma problemu :)

Bardzo przydatny programik :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie doczytałeś - te sterowniki są do Win 7 i 8.1 dla 6 gen Skylake, a dla 7 gen Kaby Lake tylko do Win 10 - wcześniej było analogicznie.

Przechwytywanie.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie doczytałeś - te sterowniki są do Win 7 i 8.1 dla 6 gen Skylake, a dla 7 gen Kaby Lake tylko do Win 10 - wcześniej było analogicznie.

Przechwytywanie.jpg

f8b646a622.png

Wybierz windows 7 a następnie rozwiń VGA

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Starsza wersja beta sterownika :L Co nie zmienia faktu, że najnowsze nie wspierają Windows 7 :D

Nie rozumiem tego rozbawienia ?? ... można przyjąć, że skoro wyszły działające beta drivery pod kaby to powstaną również kolejne, może trochę " kulawe" ale jednak i należy się wyłącznie z tego cieszyć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trzeba przyznać koledze @Atak_Snajpera że znalazł prawdopodobnie działający sterownik(zachowałem go sobie - to może być rodzynek). Brawo dla Asus za modowanie sterowników. :) Fakt że tylko do desktopów, bo pewnie technologia Optimus nie będzie działać. Tylko cieszyć się - ciekawe kto jeszcze wydyma Intela i MS? Porzucenie 45-48% użytkowników na świecie jest strzałem w stopę lub kolano.

Przechwytywanie.jpg

Przechwytywanie1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wbiłeś mi ćwieka i teraz będę szukał kto jeszcze dostosował sterowniki grafiki zintegrowanej w Kaby Lake pod Win 7. Co ciekawe chyba wszystkie pozostałe sterowniki Intela(chipset, IRST, IMEI, USB 3.0 - nie wiem jak LAN i WLAN, ale raczej też) wspierają Win 7 na Kaby Lake. :g:

A jednak - komplet sterowników do Win 7 i Win 8.1 dla Kaby Lake: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Pobrałem, sprawdziłem - stery od grafiki są przeznaczone do 6 gen Skylake - teraz pytanie: da się je zainstalować na 7 gen Kaby Lake?

Bez powodu chyba Lenovo nie daje wsparcia dla Win i Win 8.1?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A to jakiś problem w dzisiejszych czasach gdy nawet "sprzątaczka" musi znać język angielski? Tylko instalator będzie po angielsku reszta jest bez zmian więc nie widzę tu żadnego problemu. Lepsze to niż brak wykrywania NVMe SSD w instalatorze co?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A to jakiś problem w dzisiejszych czasach gdy nawet "sprzątaczka" musi znać język angielski? Tylko instalator będzie po angielsku reszta jest bez zmian więc nie widzę tu żadnego problemu. Lepsze to niż brak wykrywania NVMe SSD w instalatorze co?

Nie,ja się nie czepiam :) .Bardzo fajny programik!!!!Poza tym poprawiłem już pliki x64.zip i x86.zip i teraz zasuwa wsio po polskiemu :) .Chciałbym je tu wrzucić,tylko nie bardzo wiem jak.Fajna robota,tylko dziękować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć. Zakupiłem dysk SSD Patriot Hellfire M.2 NVMe.

Sflashowałem bios (uefi) na płycie głównej do najnowszej wersji. Widzę w UEFI mój SSD, widzę go także z poziomu mojego innego systemu.

Użyłem Twojego programu oraz obrazu z płyty z basewin.pl - Windows 7 Pro x64.
Uzyskany, zmodyfikowany obraz nagrałem na pendrive i odpaliłem instalację. Nowy SSD nareszcie jest widoczny, ale zawsze w końcowym etapie (konfiguracja) wyskakuje BSOD i na tym się zatrzymałem.
Próbowałem nagrywać od nowa kilka razy i za każdym razem efekt jest ten sam.

BSOD dosłownie pojawia się na jedną sekundę i nie jestem w stanie sczytać kodu błędu.

Macie jakieś pomysły?

Odłączyłem wszystkie urządzenia pod SATA i spróbowałem zainstalować system raz jeszcze.

Znów dokładnie to samo... nagrałem film i zrobiłem stop-klatkę.

0x0000007b (0xfffff880009a97e8, 0xfffffffc0000034, 0x0000000000)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pokombinuj w BIosie

Pokaż na zdjęciach jak masz tam wszystko poustawione w BIOSie

Fast Boot

Secure Boot

Legacy Support

...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Opis na stronie HP zgadza się z poradami na forum: 

- odpowiednio ustawić bios

- zintegrować sterowniki USB 3.0

- zintegrować 2 poprawki: KB2990941-v3 i KB3087873-v2

- odpowiednio wykonać bootowalnego pendrive

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Błąd 7B oznacza INNACCESIBLE BOOT DEVICE - nie widzi urządzenia /dysku-partycji/ do zBOOTowania...

BIOS + testy...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi