Jump to content
WinClub
Guest Nowy9078

Windows 7 2020 koniec wsparcia ! Co wtedy? Jaki system wybrać?

Recommended Posts

Niektórzy nasłuchają się pogłosek, naczytają artykułów (bez zrozumienia), że Win7 przestanie działać w połowie stycznia, i narasta panika 

m4s likes this

Teraz, Franc napisał:

Niektórzy nasłuchają się pogłosek, naczytają artykułów (bez zrozumienia), że Win7 przestanie działać w połowie stycznia, i narasta panika 

Win7 nie przestanie ale przeglądarki, cyrtyfikaty i programy na 7 powoli zaczną zanikać i rad nie wola ludzie będą musieli przechodzić na coś nowego.

m4s likes this

2 minuty temu, faded24 napisał:

Win7 nie przestanie ale przeglądarki, cyrtyfikaty i programy na 7 powoli zaczną zanikać i rad nie wola ludzie będą musieli przechodzić na coś nowego.

Przeglądarka Opera czy Firefox na XP nadal działa. ;) Najnowsze wersje może i nie działają, ale da się jeszcze używać Windowsa XP bez problemu w zwykłym domowym użytku. ;) Zanim Win7 zniknie z rynku to może podszkolisz się trochę w tym czasie i przestaniesz pisać głupoty.

pawel5428 likes this

4 minuty temu, faded24 napisał:

Do dziś w bankach jadą na win7 a kasy sklepowe czy bankomaty nadal na xp :L

pawel5428 likes this

Bankomaty i kasy fiskalne nadal na XP. Nieliczni przeszli na Linux lub Win 7 Embedded (wsparcie do 2024, a i po tym czasie nie będzie szału zmian). Praktycznie zero przejść na Win 10.

Programy diagnostyczne w motoryzacji na XP. OBD2 w połączeniu z Win 10, to dramat. Wiele systemów alarmowych obsługiwanych przez port COM w połączeniu najlepiej z XP, wyjątkowo z Win 7 - o dziesiątce nikt nie myślał nawet.

Jeszcze 3 lata wsparcia ESU dla Win 7 i 4 lata dla Win 7 Embedded. Po tym czasie jeszcze kilka lat pełnego wsparcia w przeglądarki i antywirusy. Generalnie pewnie jeszcze z 10 lat da się korzystać z Win 7. :good3:

Po tym czasie, być może wszyscy zapomną, że Win 10 istniał. :L

P.S. Czy MS kiedyś, kogoś nie wydymał? Odpowiedzcie sobie sami. :E

m4s and jnm like this

15 godzin temu, wiktorynek napisał:

Programy diagnostyczne w motoryzacji na XP. OBD2 w połączeniu z Win 10, to dramat. Wiele systemów alarmowych obsługiwanych przez port COM w połączeniu najlepiej z XP, wyjątkowo z Win 7 - o dziesiątce nikt nie myślał nawet.

Może więc najwyższa pora zaznajomić się z LINUX'em,

na początek  > podam 3'y przykłady z mnóstwa "distro" ...

Linux Deepin 
(dystrybucja oparta na Debianie - przyjaznego dla użytkownika i niezawodnego systemu operacyjnego),

Robolinux
(to przyjazny dla użytkownika i intuicyjny system operacyjny 
oparty na najnowszej długoterminowej wersji wsparcia Ubuntu. 
Jedną z ciekawszych funkcji projektu jest dostępność wstępnie skonfigurowanego pakietu 
obsługi maszyn wirtualnych z systemem Windows XP/7/8/8.1/10 - konfiguracja VirtualBox, 
która pozwala użytkownikowi bezproblemowo zainstalować 
i uruchomić system operacyjny Windows wraz z Robolinux. 
Jest to opcjonalny dodatek, który należy pobrać ze sklepu internetowego projektu),

DLA TYCH co panicznie boją się LINUX'a

> Zorin OS
(to oparta na Ubuntu dystrybucja Linuksa zaprojektowana specjalnie dla nowicjuszy w Linuksie
Ma graficzny interfejs użytkownika podobny do systemu Windows 
i wiele programów podobnych do tych w systemie Windows. 
Zorin OS zawiera również aplikację, która pozwala użytkownikom uruchamiać wiele programów Windows. 
Ostatecznym celem dystrybucji jest zapewnienie Linuksowej alternatywy dla Windows 
i umożliwienie użytkownikom Windows korzystania z wszystkich funkcji Linuksa bez komplikacji)

Oczywiście > wszystkie mają język PL

Zorin OS Lite, wspiera nawet "kompy" > sprzed 15 lat !.

pawel5428 likes this

2 minuty temu, Mr.Straight napisał:

Nie nie i jeszcze raz nie. Każdego kto próbuje upodobnić Linuxa do Windowsa powinni wieszać za jajka na galerze przy krawędzi prawej burty żeby go falę sięgały jak będzie sztorm.

BAJKI DLA ZGŁODNIAŁYCH DZIECI ...   :L

2 minuty temu, kamiloxf napisał:

Robolinux to zwykłe wyciąganie kasy od ludzi 

JEST 'FRRE', poszukaj z "WUJKIEM" GOOGLE ...    :clown

20 godzin temu, m4s napisał:

Przez 3 lata dostanie tzw. ESU ale płatne.
Ale jest już obejście:)

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

podasz link bo kiedyś gdzieś co czytałem a przydało by się :)

28 minut temu, wiktorynek napisał:

Tu jest, ale jeszcze nie instaluj. Poczekaj, zobaczymy co będzie po zakończeniu. Jeszcze MS może nas zaskoczyć.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

dzięki :)

5 godzin temu, kamiloxf napisał:

Za takie cuda ja podziękuje 

Odpowiem Ci tak, zamiast filmików z 'YouTube' ... >

Nie ma co dramatyzować. ;) Nie bez powodu rzucane są hasła w stylu "microsoft nie długo uśmierci win 7"  itd. Machina marketingowa się kręci. Poza tym win 7 nie umniraaa tylko kończy mu się wsparcie szczególnie dot. zabezpieczeń i aż tyle i tylko tyle.

Od siebie mogę polecić aby do przeglądarki chrome czy firefox doinstalować wtyczki:

*adguard,

*I don't care about cookies,

*WOT: Web of Trust, oceny reputacji witryn.

*własny rozum.

Z darmowych antywirusów które testowałem dobrze się sprawuje  kaspersky free. Posiada funkcję leczenia i nie obciąża systemu. Bardzo często aktualizowana baza danych raptem co kilka-kilkanaście minut.Sam sprawdzałem update. Dodaje on  wtyczkę do przeglądarki " Kaspersky Protection ".

Ponadto jest możliwość przedłużenia aktualizacji win 7 do 2023r. Niestety nie wiem jak długo ta metoda będzie działać.

Strona z której trzeba pobrać plik wymaga rejestracji. Dlatego macie ode mnie linka do paczki tam wszystko opisane.

18 godzin temu, wiktorynek napisał:

Panie! Ile Ty mi dałeś ciekawej lektury! :D

m4s likes this

Już nie. :)

Doczytałem, że ten bypass nie sprawi, że dalsze aktualizacje pojawią się magicznie w WU. To tylko sposób na odblokowanie aktualizacji ESU, dający możliwość ręcznej instalacji aktualizacji pobranych np. z Windows Update Catalog. Co nie zmienia faktu, że pomysł ciekawy i będę chłopakom kibicować.