Skocz do zawartości

Na serwerach DNS Google łącze w Steam wariuje.


Mati Blaster

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedy byłem w Garry's Mod na serwerze, mamie zabierało w kompie internet. Byłem zmuszony zmienić serwer DNS. Zmieniłem na Google. Jednak na tym serwerze mam inny problem. Wpadłem na Steama ściągnąć addony do Gmoda, a potem gry CS:GO i TF2 dla tekstur. Gdy ściągałem CS:GO najpierw było normalnie, 4-5 MB/s, potem zniknęło, a z 5 zrobił się 1 MB/s. Dlaczego? Sprawdzałem w Menedżerze zadań, żadna inna aplikacja oprócz Steam nie zużywała sieci. Zauważyłem nawet, że przy aplikacji Steam zużycie sieci było 0b/s wiele razy. Myślę sobie, co jest grane. Już wiem, to przez ten serwer DNS. Wyłączyłem Steama i z powrotem ustawiłem na automatyczny. Zrestartowałem i gra znów pobierała się z prędkością 5 MB/s. Pomyślałem nagle, że to przez restart i ustawiłem z powrotem DNS na Google. Bez zmian, 5 MB/s. Skończyłem pobrać CS:GO, zabrałem się za TF2. Znowu to samo z łączem. 5 MB/s, znika, 1 MB/s. Znowu zrestartowałem Steama - nic to nie dało. Ponownie zmieniłem DNS na automatyczny tym razem nie restartując Steama. Zastanawia mnie tylko jedno. Po wyjściu z Połączeń Sieciowych Steam powinien przez krótki moment pokazywać starą prędkość pobierania, która będzie rosła, a wychodząc zobaczyłem 4,6 MB/s. No i co ja mam robić? Nie mogę korzystać z automatycznego DNS bo jak wejdę na serwer w Gmod mama nie będzie miała w swoim komputerze internetu. Jest inny serwer DNS lepszy od Google? OpenDNS? DNS.WATCH? Commodo Secure DNS? Który? Które DNS polecacie? Inne niż Google.

 

A może jak wszystkie addony do Gmoda, które mam zasubskrybowane pobiorę z poziomu gry będzie spokój? Jak klikam na Steam to najpierw pokazuje mi się okno: Aktualizowanie Steam: Weryfikowanie instalacji. Nie wiem czy to przed Gmodem, czy jak już Gmoda kupiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UPC, a teoretyczna prędkość to 100 Mb/s

 

Ja uważam że to przez addony do Gmoda i trzeba je pobierać z poziomu gry jak je zasubskrybuję.

Mama nie zgadza się wzywanie techników na kontrolę routera. Uważa, że to jest wina gry (Garry's Mod) i moja wina, bo kupiłem taką grę.

Przede wszystkim. to bez względu na DNS nie powinno być sytuacji, że jeden komputer ma dostęp do internetu, a drugi nie. Tu jest jakiś problem z ustawieniami rutera, dotyczącymi podziału łącza.

Ja tylko kanały ruszałem, nic innego, z częstotliwością też próbowałem, ale urządzenia nie wykryły sieci 5 GHz. Chwila, ja coś próbowałem kiedyś. WormNET w Worms World Party Remastered źle działał na większości łącz graczy. Szukałem sposobów jak skonfigurować router pod grę, bez skutku, ale nie pamiętam gdzie wchodziłem, co zmieniałem, i czy to z powrotem przestawiłem w wyniku niepowodzenia.

O matko, to chyba nasz router [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolę nie robić niczego sam, bo jak mamie nie będzie działał internet potrzebny do pracy, to by mnie chyba zabiła, wolę ją przekonać do wezwania techników na kontrolę.


Przede wszystkim. to bez względu na DNS nie powinno być sytuacji, że jeden komputer ma dostęp do internetu, a drugi nie. Tu jest jakiś problem z ustawieniami rutera, dotyczącymi podziału łącza.


Przez Gmoda też nie miałem w Firefoxie internetu. Działał tylko czat Steam, ale próbując wejść do sklepu lub społeczności, juz nie mogłem. Raz go wyłączyłem i nadal nie było przez jakiś czas, wtedy wszedłem w Rozwiązywanie problemów od Windows i wykryto problem: Serwer DNS nie odpowiada. Zmieniłem serwer i było w porządku, a to, że łącze na Steam wariowało to przez Addony do Gmoda.

Jak uruchomię Steama to pokazuje mi się okno "Aktualizowanie Steam, Weryfikowanie instalacji. Dlaczego? Zawsze zamykam Steama przed wyłączeniem PC. Mam tak od nie wiem kiedy, kilku dni, chyba przed Gmodem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomniało mi się. Technik sam to robił niedawno telefonicznie. Jak nagle wieczorem nie mogliśmy się połączyć na żadną stronę.

Co robił telefonicznie? Chyba Ci podpowiadał jak zresetować router. Najlepiej wezwij technika, bo widzę, ze sam nie ruszysz tego tematu. Zaczniesz jeszcze coś przestawiać i narobisz większego bigosu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opowiem wam jedną moją teorię, co się dzieje ze Steamem. Zrobiłem drugą partycję i chciałem przenieść katalog Steama zwykłym przeciągnij-upuść. Ale to kopiowanie było, to wszedłem w internet, by zobaczyć, jak to zrobić, by katalog się zmienił. Nic nie znalazłem. Za to ktoś napisał, że się klika Wytnij na plik, który chce się skopiować. A potem znalazłem, że się nie da i trzeba przeinstalować. Jak chciałem wejść na Steama by zrobić kopię zapasową gier, to się okazało, że naciskając Wytnij usunąłem pliki Steama. Musiałem przeinstalowywać na drugą partycję bez backupu. Potem odkryłem, że pliki gier się ostały i je skopiowałem, ale gry wcale nie pobierały się szybciej. Za to okno z Weryfikowaniem instalacji wyświetla mi się zawsze jak kliknę w Steam. A może to jednak było po aktualizacji samego klienta Steam. Jak chciałem usunąć pliki niezainstalowanych na E gier, które skopiowałem z C wyskoczyło mi to: "Odmowa dostępu, zdobądź uprawnienia administratora". Ale ja jestem administratorem!!! Nie zrobię kolejnej reinstalacji, bo za dużo się nafrustrowałem, ani tym bardziej formatu. Kto robi format nowemu laptopowi miesiąc po zakupie?

Co robił telefonicznie? Chyba Ci podpowiadał jak zresetować router. Najlepiej wezwij technika, bo widzę, ze sam nie ruszysz tego tematu. Zaczniesz jeszcze coś przestawiać i narobisz większego bigosu.

Mama z nim rozmawiała. Jak się rozłączył, to przystąpił do resetowania routera.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto robi format nowemu laptopowi miesiąc po zakupie?

 

Każdy kto nie chce syfu od producenta?

 

 

 

Mama z nim rozmawiała. Jak się rozłączył, to przystąpił do resetowania routera.

 

Telefonicznie zresetował router u Ciebie? :D To tak samo mógłby Tobie komputer zdalnie wyłączać

 

 

PS. Z tym steam wystarczyło folder gier przenieść i w steam'ie zmienić lokalizacje gier. Nic więcej nie komplikować sobie na siłe.. Ale co ma to do internetu - nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mati Blaster bez urazy masz 12lat ?

 

Gra nie jest niczemu winna, jak i steam tu nie zawinił.

 

Jeśli masz neta 100mbs to powinno ci spokojnie pobierać 12MB/s

 

Za dużo kręcisz by zrozumieć cokolwiek z Twoich wypowiedzi.

 

Masz internet przewodowy czy radiówkę ?

 

Jaki model routera, i ile komputerów a raczej urządzeń jest podłączonych do internetu ?

 

Mieszkasz w domu czy bloku i czy posiadasz hasło do wifi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mati Blaster bez urazy masz 12lat ?

 

Gra nie jest niczemu winna, jak i steam tu nie zawinił.

 

Jeśli masz neta 100mbs to powinno ci spokojnie pobierać 12MB/s

 

Za dużo kręcisz by zrozumieć cokolwiek z Twoich wypowiedzi.

 

Masz internet przewodowy czy radiówkę ?

 

Jaki model routera, i ile komputerów a raczej urządzeń jest podłączonych do internetu ?

 

Mieszkasz w domu czy bloku i czy posiadasz hasło do wifi ?

16 lat.

 

Pobiera 2x mniej mimo że ping testy wykazują nawet 46 MB/s

 

Nie kręcę, tylko opisuję wszystko co potrzebne, by wywnioskować, co może być potencjalną przyczyną

 

Mama używa po kablu, a ja po Wi-Fi

 

Nie pamiętam modelu, wiem że od Techicolor

 

A po co Ci wiedzieć gdzie mieszkam i czy mam hasło? Każda prywatna sieć ma hasło. Jeśli chcesz mnie namawiać do przeprowadzki z bloku do domu jednorodzinnego daruj sobie.

A te ocalałe pliki gier Steam z partycji C: usunę instalując je a potem usuwając.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


A co Cię obchodzi, gdzie mieszkam i czy mam hasło. Każda prywatna sieć ma hasło. Jeśli chcesz mnie namawiać do przeprowadzki z bloku do domu jednorodzinnego daruj sobie.

 

Nie spinaj się bo mieszkając w bloku mając neta po wifi na osiedlu/ bloku sporo sąsiadów może mieć też neta po wifi i na podobnych kanałach przez co internet nie osiąga pełnych prędkości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jestem na laptopie to do internetu jest podłączony tylko komputer mamy i mój laptop. Jak nie jestem na laptopie to włączę internet w telefonie (mam pakiet internetu na karcie i nie korzystam) lub konsoli PS3. Wi-Fi potrafię pół dnia używać

I jest podejrzenie, że obciążam router tym ćwierć-dniowym najczęściej używaniem Wi-Fi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio taki problem ze Steamem, jak było 5 MB/s przestało się pobierać i było 350 KB/s miałem, gdy instalowały mi się aktualizacje Windows, a ja o tym nie wiedziałem. Ustawiłem na połączenie taryfowe, by aktualizacje Windows się nie instalowały.

 

Ale o dziwo, robiłem to rano. Dziś też pobierałem gry rano. Hmm......

 

Przypomniało mi się coś właśnie. Wczoraj aktualizowałem sterownik karty Wi-Fi, myśląc, że to rozwiąże problemy z internetem podczas bycia na serwerze Gmod. Ale to nic nie dało. Może przez ten sterownik miałem dzisiaj skoki łącza podczas pobierania gier Steam?

Ale z Menedżera urządzeń to robiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mam podać screen ze smartfona? Do kompa ani laptopa nie mam dostępu

A jedyną drogą dania screena jest link z Google+ bo ImageSchack nieaktywny, wykorzystany limit na darmowe konto.

serio, masakra jak będziesz miał jak to daj screena z kompa czy tam czego na czym tam grasz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezu tak mówię, bo się zdenerwowałem.

To się zdecyduj, bo wybacz marudzisz jak 12sto latek któremu ktoś zabrał lizaka.

Albo oczekujesz pomocy albo nie, proste.

Jeśli nie temat zamykam i koniec rozmowy :)

A jeśli potrzebujesz to się dostosowuj do zaleceń pomagających Ci osób :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie