Skocz do zawartości

Kilka pytan odnosnie programow na windows 10


Darom

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nowego laptopa asus z zainstalowanym systemem windows 10 home 64 bit. I mam na nim zainstalowane wraz z windowsem programy, nad którymi się zastanawiam czy je mogę odinstalować ? czy sa one potrzebne do prawidłowego działania systemu ?

Nie chce tez, by odinstalowanie ktoregos z wymienionych poniżej programów było powodem uszkodzenia systemu.

​Czy mogę normalnie w dodaj/usuń te programy odinstalować ?Tu sa te programy:

- Dropbox 25 GB

- Eevernote

- Eye Care Switcher

- Foxit PhantomPDF

- ROG Gaming Center

- TeamViewer 10

- WebStorage

- WPS Office

- Witamy w rejestracji produktu ASUS

- Haven`t Sign in

- Oprogramowanie McAfee Live Safe 

- Asus GiftBox

- Uzyskaj office

- TripAdvisor Hotels Flights Restaurants

- MyASUS Service Center

- Microsoft Office 365 pl-pl

- McAfee WebAdvisor

- Game First IV

- Facebook

- Asus Live Update

- Asus USB Charger Plus

- Asus Smart Gesture

Mam nadzieje, ze po odinstalowaniu tych programów nie pozostaną po nich ślady w rejestrze systemu ?

Mam też takie pytanie do Was w sprawie pakietu Microsoft Office. Nie wiem czy lepiej jest zainstalować sobie pakiet office taki, który jest dostępny darmowy do pobrania ? czy lepiej korzystać z Microsoft Office ?

Czy jest szansa, żebym mógł sobie pobrać Microsoft Office na mój laptop i mógł z niego korzystać ile będę chciał bez ograniczeń ?   Czy koniecznie w gre wchodzi tylko zakup tego pakietu w sklepie ?

Proszę o pomoc w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli te programy, które wymieniłem mogę normalnie odinstalować i nic się nie stanie mojemu komputerowi ani windowsowi ? chcę mieć pewność.

Ccleanera lepiej jest używać normalnie zainstalowanego czy w wersji portable ?

Natomiast jeśli chodzi o offica i aktywator to czy przy kolejnych aktualizacjach windows 10 nie bede mial problemow z tym, ze posiadam - ze tak powiem "nie legalna" wersje oprogramowania ? I pytanie tez, jaka wersje micfrosoft office zainstalowac na moim laptopie ? i skad pobrac office i do niego ten aktywator ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli te programy, które wymieniłem mogę normalnie odinstalować i nic się nie stanie mojemu komputerowi ani windowsowi ? chcę mieć pewność.

Ccleanera lepiej jest używać normalnie zainstalowanego czy w wersji portable ?

Natomiast jeśli chodzi o offica i aktywator to czy przy kolejnych aktualizacjach windows 10 nie bede mial problemow z tym, ze posiadam - ze tak powiem "nie legalna" wersje oprogramowania ? I pytanie tez, jaka wersje micfrosoft office zainstalowac na moim laptopie ? i skad pobrac office i do niego ten aktywator ?

Kolego  wszystkie  oprócz  3 ostatnich  możesz wywalić  ( śmieci )  a  co do office  to ja polecam  WPS Office 2016 Premium 10.2.0.5811  - lekki , możliwości lepsze od  office MS  a  CCleaner  jak wolisz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ccleaner jak i całą rezszte znajdziesz u nas na forum :)

 

A czy byłbyś tak dobry i dałbyś mi linka do nich ? Tak patrzyłem i nie mogłem znaleźć.

 

 

wszystkie  oprócz  3 ostatnich  możesz wywalić 

woj_ani217 dlaczego oprócz trzech ostatnich ?

Chciałem się też zapytać od razu odnośnie programu antywirusowego. Obecnie na tym nowym laptopie asus mam zainstalowany jakiś program McAfee ale tylko na okres próbny pewnie - tak mi się wydaje. Dlatego chciałem zapytać, czy mogę ten program odinstalować i zainstalować jakiś inny ? czy lepiej korzystać z wbudowanego w windows 10 programu windows defender ?

 

 

3 ostatnie też do szczęścia nie potrzebne :)

W tym przypadku to nie wiem co zrobić, żeby było dobrze i bez problemów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Windows 10 jeśli trochę myślisz przeglądając internet to systemowe zabezpieczenia całkowicie wystarczają. Sam wcześniej na innych systemach korzystałem z Eseta teraz na W10 od lipca zeszłego roku lecę na WD i systemowej zaporze i jest czyściutko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy byłbyś tak dobry i dałbyś mi linka do nich ? Tak patrzyłem i nie mogłem znaleźć.

 

 

woj_ani217 dlaczego oprócz trzech ostatnich ?

Chciałem się też zapytać od razu odnośnie programu antywirusowego. Obecnie na tym nowym laptopie asus mam zainstalowany jakiś program McAfee ale tylko na okres próbny pewnie - tak mi się wydaje. Dlatego chciałem zapytać, czy mogę ten program odinstalować i zainstalować jakiś inny ? czy lepiej korzystać z wbudowanego w windows 10 programu windows defender ?

 

 

W tym przypadku to nie wiem co zrobić, żeby było dobrze i bez problemów ?

Najlepiej  format i  install od nowa czystego  Win  - tego anty wirusa wywal  zostań  na Defender  i nie  zaglądaj  na  "  duszne  strony "  a jak chcesz tego  office  to na PW  to ci  go wyślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Na końcu listy jest sterownik touchpada. To bym zostawił. Reszta out.

 

Fakt, ale na domyślnych też by działał :)

 

 

M4T  jeszcze proszę powiedz mi czy jest to zwykły Microsoft office czy jest to wersja office 365 ? i czy posiada ona klucz aktywacyjny abym mógł z niego korzystać bez ograniczeń ?

Przeca jest napisane że 2016 a aktywator jest na forum albo w dziale offica :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie chodzi o to, że szukam tego od rana dziś i co ciekawe na tym forum spedziłem troche czasu i nie mogłem znalesc. Mozesz mi pomoc ?

Kolego pomyśl sobie że dziennie kilkanaście osób prosi o podanie pod nos, mi za to nikt nie płaci a marnuje tylko własny czas bo komuś się nie chce:)

P.S. Aktywator to KMS albo ReLoader :) i są na forum, ReLoader chociażby tu : [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie