Skocz do zawartości

Downgrade z systemu win8 do win7


pazikk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kupiłem sobie laptopa hp envy 15 z systemem win8. Z tego co widze to nie jest to wersja PRO. Pomóżcie mi się go pozbyć, chciałbym zainstalować windowsa 7, ale nie wiem w jaki sposób to zrobić. Mam gotowego pendrive'a z system który wczoraj instalowałem na asusie starszym. Czytałem że muszę przestawiać secure boot czy jakoś tak. Ale nic nie chce zadziałać. Może ktoś wie jak się pozbyć tego dziadostwa (czyt. Windows 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodzisz do biosu klawiszem od f1 do f12 któryś odpali , lub del.  Wchodzisz w zaklądkę tam gdzie masz opcję: Secure boot. Domyślnie jest na Enable( właczone ). Ustawiasz na disable ( wyłaczone ). Obok pojawi się opcja wyboru wybierasz UEFI and CMS klikasz. Potem wybierasz sekwencję botowania:

 

Dla USB:

 

1 ( First ) USB pendrive SSD -----> Tu ma być bootowalny pendrive lub dysk SSD

2.) Second ) - drugi ) - HDD /SSD ----- > Tu ma gdzie ma byc system

3.) Third ( trzeci ) Napęd DVD --- > bootowalny napęd DVD

 

Dla DVD

 

1 ( First ) Napęd DVD --- > bootowalny napęd DVD

2.) Second ) - drugi ) - HDD /SSD ----- > Tu ma gdzie ma byc system

3.) Third ( trzeci ) USB pendrive SSD -----> Tu ma być bootowalny pendrive lub dysk SSD

 

Klikasz Save ( zapisz ) i Exit wyjdz ( jest opcja chcyba pod jendym klaiszem ( albo osobno F6 i F10 ) lub F10 bezpośrednio ).

 

Jak pomogłem to spoko.  W serwisie jak byłem to byla możliwośc zmiany oryginalnego systemu 8 za zgoda MS generowali klucz do 7 :) i były specjalne płyty które zmieniały Viste na 7 7 na viste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okej dzięki, później spróbuje to zrobić.  Hmm ale z tego co wiem to zmiana systemu jest możliwa jeśli ma się system PRO, a ja posiadam zwykłą 8. A żeby się bawić płytą potrzebny jest cd-rom a ja go nie posiadam.  

Tutaj zdjęcie z mojego boot menu. Jeśli wyłącze secure boot to mogę zmienić kolejność bootowania. Ale to nic mi nie daje, chyba że musze jakoś inaczej przerobić obraz na pendrive

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Secure boot już masz wyłączone to jeszcze wyłącz UEFI i pójdzie, albo przepraszam, ale jesteś kompletnym indolentem w sprawach komputera i biosu i lepiej się za to nie zabieraj. Druga sytuacja gdzie nie ruszy to partycje GPT lub wcześniejsza instalacja Linux-a(ale tu jak piszesz nie było takiej sytuacji). Tu masz jak sobie przekonwertować GPT na MBR:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

albo zerowanie dysku MHDD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokaże jeszcze raz jak to wygląda w ustawieniach takich jak były gdy włączyłem po raz pierwszy bios.  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Okej mogę wyłaczyć secure boot albo legacy support. Ale nic więcej nie da rady zrobić w tym biosie. Może rzeczywiście nie kumam biosu ale nie wiem jak wyłączyć to UEFI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak masz na screenie:

1. Secure Boot na disabled

2. Legacy Support na enabled

3. W sekcji Legacy Boot Order ustaw bootowanie z USB Diskette on Key/USB Hard Disk

4. Zapisz zmiany w biosie i restart

 

Oczywiście pendrive podpięty już do portu USB(najlepiej 2.0 jeśli nie ma natywnego wsparcia dla USB 3.0 przez chipset)przed zmianami w biosie(powinien być tam widoczny wśród HDD) i po restarcie powinien już bootować z pena. Zawsze możesz pożyczyć zewnętrzny napęd DVD. 

Jeśli nie pójdzie być może pozostaje sprawa partycji GPT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc ustawiłem tak jak napisałaś/eś, mam 4 porty 3.0, i pokazuje u mnie tak jak na screenach gdy wejde w boot device.
1. [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
2. [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
3. [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

nic innego nie wymyśliłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pendrive widoczny w biosie? 3. W sekcji Legacy Boot Order ustaw bootowanie z USB Diskette on Key/USB Hard Disk - ustawiłeś tak? Zaraz po uruchomieniu masz szybki wybór z czego ma bootować(najczęściej F12) - nie ma tam USB-KEY lub HDD-USB itp? Wyłącz jeszcze CD-ROM Boot na wszelki wypadek albo zamiast z pena instaluj z DVD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem brzydko - masz ch.....go laptopa z ch.....m biosem: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

oraz

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

oraz

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Daj screena z biosu gdzie masz ustawienia AHCI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób aktualizacje biosu jak to nic nie da a masz dostep do dysku ( z tego lapka czy też podłączenie do jakiegoś kompa ) to zrób aktywna partycje i z niej ruszy na bank instalka czego zechcesz od visty w górę [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumujmy żeby już nie błądzić:

1.zaktualizuj bios do najnowszego

2.secure boot wyłączone

3.uefi wyłączone - włączone legacy

4.włączone ahci - nie dałeś screena jak to wyglada w Twoim biosie ale chyba jest tak ubogo że filozofii nie ma

5.przetestuj inny obraz Win 7 albo ten sam jeszcze raz zrobiony

6.spróbuj instalacji z płyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie