Skocz do zawartości

Modyfikacja Windows + sztywny czas i data


wojciech6799

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Mam pytanie. 

 

Czy jest taka możliwość, czy da się, żeby zegar i czas systemowy z datą stał w miejscu, żeby ustawić na sztywno jakąś datę i godzinę i za każdym włączeniem komputera było ciągle to samo? Jeśli jest taka możliwość, to chętnie bym wspomógł forum opłatą na serwer.

Windows może być 7, 8, 8.1, 10. 

 

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

ludzie płacą miliony aby móc zatrzymać czas. Jak dotąd nikomu jeszcze się to nie udało :lol:

 

Pytanie po co i co chcesz w ten sposób osiągnąć... fake-hwclock? skrypt na autostarcie i wywalenie synchronizacji z RTC? RunAsDate? jakaś VM i ustawienie rtc.startTime z wyłączeniem synchro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dokładnie co chcesz przez to osiągnąć bo z reguły dąży się do jak najdoskonalszego odwzorowania czasu. Jeśli to jakiś program i skończyła się licencja lub trial i przez proste przestawienie zegara da się go w ten sposób oszukać to użyj RunAsDate, zrób skrót z odpowiednim parametrem.

Jeśli chcesz zmienić datę w systemie to wpisz do notatnika zadaną datę i/lub czas

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

zapisz jako .bat i dodaj go do harmonogramu zadań ([Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]) a potem wyłącz synchronizacje z NTP

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

mimo to windows co 60 min automatycznie synchronizuje odchylenie czasu mierzone przez system z lokalnym zegarem RTC. Nie jestem pewien czy da się to jakoś wyłączyć, może jest to zaszyte na poziomie kernela, a może wyłączenie/usunięcie driverów Zegar systemowy CMOS/czasu rzeczywistego wystarczy.

 

Najpewniej jednak zrobić to w jakiejś VM np. w VMware --> szukaj google frazy rtc.startTime VMware.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie jest problem, bo zapisałem w .bat

time 00:00:00
date 01/01/1970

 

i Windows kazał zmienić format daty na  rr/mm/dd.

Zrobiłem to, data się zmienia, ale czas nie ;/, chyba złe polecenie jest, że czas się nie zmienia ?

 

 

Żeby wyłączyć synchronizacje NTP to też muszę zapisać ten kod co podałeś w .bat ?

 

Znalazłem poradnik jak to zrobić na VirtualBoxie, ale na razie próbuję w ten sposób co podałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę osiągnąć taki efekt jak napisałem, czyli zamrozić czas i datę. Po to jest forum, żeby pytać. Ale masz rację, Wielki Brat - czyli Admin Mr.T patrzy, bo sam osobiście mi pisał, żeby założyć nowy temat z tym ;).

 

Więc jak @m4s, podpowiesz coś w tym temacie? Może @kyk jeszcze coś dodasz od siebie? Z góry dzięki!

 

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*.bat uruchamiasz jako administrator, przetestuj najpierw komendy w cmd z prawami admina, w przykładzie podałem dość specyficzną datę, spróbuj na innym przykładzie. Musisz trochę sam zagłębić się w temat, bo nie bardzo wiadomo w jakim celu chcesz co osiągnąć. Specyfika działania komputera opiera się na czasie, on zawsze w jakiś sposób musi działać (płynąć do przodu).

 

- sprawdź działanie i zadaj wartości w odpowiednim formacie dla ustawień regionalnych (więcej info w linkach)

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest program, który powiedzmy ma określoną ilość sekund. Po ich upływie kończy się darmowa wersja, więc na nic się zda cofanie daty, bo on zapamiętuje datę i GODZINĘ w momencie zamknięcia i jak się cofnie przed tą datą i godziną to wywala błąd i żeby się uruchomił, trzeba przestawić do tej co ostatnio zapamiętał. Więc wyłączenie tych wszystkich synchronizacji czasu itd. też mija się z celem. Da radę jakoś to zrobić, czy nawet wylutowanie z płyty głównej RTC nie pomoże hehe? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczłąeś dobrze z tym plikiem .batem ale źle zakończyłeś

 

wklej do pliku .bat :

 

:START
time 14:00:01,48
GOTO START
 
 
GOTO START zapętla procedurę zmiany czasu - sprawdź czy działa i daj znać.
 
 
EDIT.
 
Zrobiłem testy i u mnie bynajmniej to działa - skrypt UUAWU w logu cały czas pokazuje zadaną godzinę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok, zrobiłem taki plik .bat i jak go odpalę z pulpitu to czas się zmieni, ale sekundy dalej lecą w zegarku systemowym i czas idzie do przodu. Jak to teraz zapętlić, żeby jak uruchomię komputer już była żądana godzina i stała w miejscu? Coś tym harmonogramem zadań robiłem według instrukcji, ale nie działa ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo możesz zrobić w RunAsDate aby 'cofał' czas.

 

0859427269f0d.png

 

Natomiast prawdopodobnie na nic się to zda, gdyż aplikacja nie porównuje czasu wejściowego z bieżącym i oblicza ile sekund upłynęło, tylko wewnętrznie odpala funkcję timer x sekund od czasu wejścia i po upływie załącza blokadę. Tutaj musiałbyś pobawić się czymś co modyfikuje szybkość CPU dla procesu np. Cheat Engine i speed hack, następnie znaleźć wartość w pamięci, która odpowiada za czas i ją zatrzymać. Nie jest to trywialne, ale w necie jest pełno opisów na ten temat. IMO sam musisz do tego dojść, co działa a co nie i niewiele można tu poradzić, nie mając na stole pacjenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy aplikacja jest w wersji 32bit czy 64bit i użyj odpowiadającej wersji RunAsDate. Wskaż .exe a nie skrót. Sprawdź z linii komend. Jeśli nie działa to stąd wniosek, że aplikacja może mieć przed tym zabezpieczenie. Szczerze to sądząc po problemie nie uda ci się tego zrobić. Jeśli to jakaś popularna apka to zapewne istniałby już jakiś witaminka, a jeśli takiego nie ma, to może wymaga to większych umiejętności witaminkaerskich i tym bardziej się -to co chcesz osiągnąć- nie uda. Temat do zamknięcia, za mało konkretów i nie ten level :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu raczej nie pomogę, dość zaawansowany soft powiązany ze sterownikiem i driverami. Jeśli soft pozwala zainstalować się i działa na VM proponuję postawić maszynę i przywracać kopię co 30 dni. Spróbuj jeszcze aplikację "Time Stopper" tylko pierwsze uruchomienie po zainstalowaniu na czysto i później także, musi odbywać przez tę aplikację czyli skrót jaki tworzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program  "Time Stopper" również nie działa. Zrobiłem odpowiedni skrót, klikam na niego i nic się nie dzieje.
Do laptopa muszę podłączyć ten oto sterownik i dopiero wtedy jak odpalę program, pokazuje się okienko ile zostało dni licencji.
 
Więc może samo to urządzenie (ten sterownik) liczy dni ile zostało do końca trialu.
 
[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
 
Można go oszukać w ten prosty sposób (ale jak już pisałem jest to na krótką metę):
 
-ustawiam datę w Windowsie np. 16.01.2017 i godz. 00:00
-korzystam z programu 10h, więc na zegarku będzie już 16.01 10:00
-zamykam program (on zapamiętał ostatnią datę i godzinę, jeśli bym teraz znów cofnął czas na 00:00 to przy następnym uruchomieniu wyskoczy błąd, że źle ustawiony czas)
-odpalam program za tydzień, zmieniam datę w Windows na 16.01 10:00 i znów mogę pracować na nim np. 10h i wtedy program zapamiętuję datę 16.01. 22:00
-za tydzień znów odpalam program, ustawiam datę 16.01 22:00 i pracuje na nim, ale tym razem zegar minie już północ i z 16.01 zrobi się 17.01 i wtedy program/sterownik zaliczy pełny dzień i odejmie go od dni wersji trial.
 
Więc jak łatwo można obliczyć nie będzie to trwać w nieskończoność.
 
Czy w takim razie można go jeszcze próbować oszukać za pomocą VM tak jak wspominałeś wyżej? (jeśli tak to przydałby się mini tutorial jakie ustawienia itd.) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 "Time Stopper" - musisz próbować na czystym systemie na czystej instalacji, ale pewnie w ten sposób z tym softem nie podziała.

 

 

Więc może samo to urządzenie (ten sterownik) liczy dni ile zostało do końca trialu.

 

Być może wartość timera jest pobierana ze sterownika. Łatwo sprawdzić czy instalując go na innym PC dostaje się pełnego triala.

 

Postaw jakąś wirtualkę z windą na VirtualBoxie lub w VMware, zainstaluj na nowo soft i sprawdź czy działa. Potem zrób to:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

ustaw, skonfiguruj i jak się kończy trial to przywracaj obraz .VHD z kopii.

 

Czytaj to: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] a potem ustaw jak [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników].

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie