Skocz do zawartości

WinSetupFromUSB - Wiele systemów na jednym pendrivie (3)


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Pseudo Poradnik Witam dzisiaj pokaże wam jak szybko zrobić bootwalnego pendrive'a WinSetupFromUSB

Jest to utworzone na Windows Boot Managerze (boot Grub) tak więc nie spodziewajcie się efektów typu tło, grające kolędy itp  :trollface:

 

WINSETUPFROMUSB

fkbXR9l.png

1. Przechodzimy do RMPrepUSB

1. Kilkamy wyczyść po czym akceptujemy

2.Ustawiamy wszystkie opcje jak na zdjęciu

3.Klikamy Twórz dysk USB

td224dU.png

4. Wychodzimy z RMPrepUSB
 

WinsetupfromUSB part2

7lUe8Iv.png

1.W przypadku tworzenia Windowsa od Visty wyżej zaznaczamy stosowną kategorię.

2.Przechodzimy do "Advances options" tam w sekcji Vista/7/8 zaznaczamy Custom names for Source (jeśli bardzo nie chcesz nie musisz ale ta opcja pomaga szybciej odnaleźć folder ponieważ sam przypisujesz mu nazwę)

3. Po dodaniu iso klikamy GO.

Przy dodawaniu każdego kolejnego iso od Visty w górę trzeba zaznaczyć opcje z punktu drugiego :).

(Przy każdym iso musisz to zaznaczyć)
 

W pierwszym okienku wpisujemy skróconą nazwę folderu który się utworzy, natomiast w drugim okienku wpisujemy pełną nazwę wyświetlaną :).

Czekamy przy każdym następnym iso robimy według instrukcji :D

To tyle :D
 

EDIT Tak wygląda pendrive po utworzeniu :)

NVgwQ6s.png

Uwaga : Program czasem potrafi się zaciąć przy tworzeniu iso jeśli po długim czasie nadal pasek się nie ruszy należy wymusić zamknięcie i od nowa wgrać iso :) 
 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to utworzone na Windows Boot Managerze

 

Jest to utworzone na GRUB4DOS, SYSLINUX... w zależności od tego, co wybierzemy.

 

Znane mi zalety:

  • obsługa XP
  • zintegrowane sterowniki SATA dla XP
  • wiele instalek na jednym penie

Znane mi wady:

  • Od Visty w górę robi instalki w postaci emulowanego napędu CD/DVD z wrzuconym obrazem ISO, co sprawia, że możemy zapomnieć o instalacji obrazów większych niż 4 GB na UEFI, bo tutaj nieistotna jest waga największego pliku instalki, tylko całego pliku obrazu, którego nie da się umieścić na FAT32 (wymagania UEFI)
  • Od Visty w górę (nie wiem, czy działa w XP) setupcomplete.cmd - nie działa, bo już po pierwszym restarcie dalsza instalacja przebiega ze skopiowanych na dysk plików. Po restarcie system uruchamia się s z dysku, więc program emulujący ISO nie uruchamia się i nie ma pojęcia o setupcomplete.cmd znajdującym się w obrazie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to na Windows Boot Managerze nie na Grubie czy syslinux dowód: Folder Boot na pendrivie
9fBmvTE.png

 

Po drugie Iso większe niż 4GB dzielone są na party a działają równie dobrze :D 
dSV1jxB.png

Co do ostatniej wady to ja zainstalowałem tym sposobem u siebie 8.1 z Grudnia (czysty) a tak dokładniej to nie mam pojęcia o co chodzi z tym plikiem :D

 

EDIT 5Ccm0Fe.png

Tak jasne boot jest od GRUBA ale widać go tylko w QUEMU podczas bootowanie z biosu nie widać Gruba a samo menu jest pod kontrolą Windows Boot Manager więc obaj mamy rację :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super :D Bo Yumi do d.... był.....

Próbowałem i Yumi i Xboot ale żaden za chiny ludowe nie chciał przepuścić EFI ;/

A po drugie sry że tak mało obrazków ale ciągle mi się one rozjeżdżały a nie chciało mi się kombinować :D

Jak kiedyś ogarnę Easy2boot z pełnym grubem to może wyjdzie coś jak M4T'owi albo Avradzio takie menu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś pojęcie czy poniższy problem opisany przez P1O został rozwiązany w tym WinSetupFromUSB?

  • Od Visty w górę (nie wiem, czy działa w XP) setupcomplete.cmd - nie działa, bo już po pierwszym restarcie dalsza instalacja przebiega ze skopiowanych na dysk plików. Po restarcie system uruchamia się s z dysku, więc program emulujący ISO nie uruchamia się i nie ma pojęcia o setupcomplete.cmd znajdującym się w obrazie.

Kiedyś się bawiłem w multiboota USB z chyba innym programem i to mnie właśnie niestety zraziło (coś się nie dogrywało z tego powodu lub miałem jakiś dziwny problem), a szukam ostatnio czegoś, żeby wgrać XP+7+8.1+10 (wszystko w wersjach AIO 32+64), najlepiej na FAT32 i ewentualnie obsługą UEFI. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś pojęcie czy poniższy problem opisany przez P1O został rozwiązany w tym WinSetupFromUSB?

  • Od Visty w górę (nie wiem, czy działa w XP) setupcomplete.cmd - nie działa, bo już po pierwszym restarcie dalsza instalacja przebiega ze skopiowanych na dysk plików. Po restarcie system uruchamia się s z dysku, więc program emulujący ISO nie uruchamia się i nie ma pojęcia o setupcomplete.cmd znajdującym się w obrazie.

Kiedyś się bawiłem w multiboota USB z chyba innym programem i to mnie właśnie niestety zraziło (coś się nie dogrywało z tego powodu lub miałem jakiś dziwny problem), a szukam ostatnio czegoś, żeby wgrać XP+7+8.1+10 (wszystko w wersjach AIO 32+64), najlepiej na FAT32 i ewentualnie obsługą UEFI. ;)

 

Panie rób pan według poradnika i będzie wszystko okej, w sumie nie wiem o co chodzi z plikiem setupcomplete ale jeśli chodzi ci czy da radę instalować system bez błędów i z UEFI to jak najbardziej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Setupcomplete nie będzie działać na multibootach gdzie systemy instalowane są z plików ISO. Dlatego dlatego staram się wybierać obrazy bez setupcomlete np od Mr.T

A za co odpowiada ten setupcomplete może wyjdę na głupka ale jakoś nigdy nie spotkałem się z takim czymś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Od Visty w górę (nie wiem, czy działa w XP) setupcomplete.cmd - nie działa, bo już po pierwszym restarcie dalsza instalacja przebiega ze skopiowanych na dysk plików. Po restarcie system uruchamia się s z dysku, więc program emulujący ISO nie uruchamia się i nie ma pojęcia o setupcomplete.cmd znajdującym się w obrazie.


 

Kto to napisał? - dramat! Działa w najlepsze, jednak jak ktoś tu słusznie zauważył nie można używać w obrazach AIO x86 + x64 - jeszcze nikt nie pokonał tego problemu.

 

 

A za co odpowiada ten setupcomplete może wyjdę na głupka ale jakoś nigdy nie spotkałem się z takim czymś :)

Tryb przeznaczony dla cichej instalacji nieintegrowalnych poprawek oraz dodanych programów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto to napisał? - dramat! Działa w najlepsze, jednak jak ktoś tu słusznie zauważył nie można używać w obrazach AIO x86 + x64 - jeszcze nikt nie pokonał tego problemu.

 

 

Tryb przeznaczony dla cichej instalacji nieintegrowalnych poprawek oraz dodanych programów.

Właśnie tak sądziłem dzięki za odpowiedź :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Kto to napisał? - dramat! Działa w najlepsze, jednak jak ktoś tu słusznie zauważył nie można używać w obrazach AIO x86 + x64 - jeszcze nikt nie pokonał tego problemu

No właśnie w tym temacie chodzi o tworzenie multibootów. Nie ważne czy użyjemy AiO czy ISO z pojedynczą wersją systemu po rozpakowaniu plików i po ponownym uruchomieniu komputera obraz ISO przestaje być widoczny dla instalatora a co za tym idzie skrypt setupcomplete też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ponieważ skrypt oraz instalatory zostaje skopiowany do C\Windows\Setup\Scripts i stamtąd w najlepsze instalowany, a po zainstalowaniu usunięty jeśli wydamy takie polecenie w skrypcie.
Przykładowy skrypt do SetupComplete w Windows 7:

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

SetupComplete działa nie tylko z pojedynczą wersją systemu, ale z każdą w ramach jednej architektury np x64. Nie można użyć SetupComplete w AIO x86 + x64 ponieważ instalator jest jeden, a nie da się rozróżnić instalek x86 od tych x64.

Skrypt cmd wraz z instalkami wrzucamy do folderu $OEM$\$$\Setup\Scripts zaś folder do obrazu ISO do gałęzi sources - oczywiście zapisujemy zmiany.

Instalki muszą posiadać przełączniki cichej instalacji.

Tak skomplilowany SetupComplete będzie się instalował z każdą edycją systemu w ramach jednej architektury. Działa w każdym systemie od Visty do Win 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię coś nie tak, czy w poradniku jest błąd? 

 

Pendrive na 100% sprawny.

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

(Na filmie zapomniałem wpisać nazwy woluminu, wcześniej robiłem z nazwą i efekt ten sam)

Nie wywalaj partycji w sumie zostaw RMPrepUSB sformatuj z poziomu Windows'a tak jak to robiłeś na filmie od 0:05 do 0:20 później odpal WinSetupFromUSB wgraj systemy tyle :)

Użycie opcji clean wywala ci wszystkie partycje więc w sumie nie ma na czym zapisać :) 

A po drugie ominąłeś punkt drugi poradnika który mówi że po clean musisz utworzyć dysk czyli ustawić tak jak jest na obrazku po czym w lewym dolnym rogu dać twórz dysk usb :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem sobie pena według tego filmiku, autor podaje linki do gotowego menu graficznego które zmodyfikował. Można zrobić to samemu za pomocą programu GFX-Boot Customizer, powstały plik  .....GFX skopiować do katalogu głównego, dodać odpowiedni wpis w menu.lst za pomocą WinSetup, zakładka Bootice - Utilities - Start Menu Editor i wybrać plik menu.lst.

Zresztą na filmie wszystko ładnie widać co i jak

 

 

Teraz tak,  o ile autor fajnie dodał dodatkowe menu do Windows XP, ja wstawiłem 3 wersje winXP, więc jest fajny wybór jak w głównym menu. 

Jak zrobić takie dodatkowe menu dla wyboru systemów win7, win8, win10?, żeby nie był taki czarny ekran, tylko z własnym tłem, jak menu główne?

 

Swojego czasu natknąłem się również na podobny bardzo rozbudowany artykuł jest to gotowiec, ale dużo jeszcze trzeba robić ręcznie, żeby miało to ręce i nogi 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz się bawić z plikami Grub'a mój poradnik jest pod UEFI postawiony na Windows Boot.
To że masz takie menu to nic nadzwyczajnego bo to samo idzie zrobić Xbootem tylko w łatwiejszy sposób, nie mówie o zdjęciu ale jakoś ani Xboot ani Grub nie chciał wejść pod uefi dlatego taka wersja poradnika nie inna 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście polecam easy2boot można dać systemów ile dusza zapragnie w formacie iso w odpowiednie tylko katalogi i działa jedynie co trzeba pilnować to przy takiej ilości systemów to defragmentacji obrazów

 

jedynie co jeszcze muszę opanować do obrazy winpe nie do końca mi działają z easy2boot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Kapitalny program ten WinSetupFromUSB - zrobiłem sobie zewnętrzny HDD na którym mam kilka instalek Windy i Acronis. Czy jest możliwość edycji kompilacji jak chce np. zastąpić jedną Win10 nowsza wersją tak aby nie trzeba robić wszystkiego od nowa czyli wymienić tylko tą instalke Win10 a resztę zostawić po staremu? Sam program jest świetny, tylko właśnie żeby była możliwość swobodnej edycji kompilacji. Zastanawiam się czy dołożenie w/g instrukcji nowej instalki (np tej nowszej Win10) i ręczne wywalenie katalogu z poprzednią wersją zda egzamin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety program u mnie nie działa mimo podania z palca ścieżki do obrazu ico nie chce podswietlic sie GO. A robie wszystko jak w poradniku.

Potencjalnych przyczyn może być wiele np: źle pobrał ci się program (sprawdź jego sumy kontrole); błąd w systemie czy uszkodzone ISO a i program trzeba uruchomić z uprawnieniami administratora.

P.S.Postaw sobie wirtualną maszynę na wirtualbox lub vmware, zainstaluj na niej swój system i na tym czystym systemie spróbuj raz jeszcze. Jeśli się uda masz pewność, że coś masz skopane w swoim systemie. Sposób może i pracochlonny ale i pomocny bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.06.2017 o 10:24, jgx napisał:

Sam odpowiem - w tym progsie można bardzo łatwo modyfikować wszystko jak się tylko komu podoba, menu, zawartość - wszystko przez edycje poprzez  Bootice i trochę ręcznej roboty z modyfikowaniem menu

Tak można sobie modyfikować, możesz nawet zrobić menu na Grubie gdzie masz może grać hity Krzysztofa Krawczyka i animacje w tle, ja pokazałem tylko najprostszy sposób jak mieć kilka systemów na USB a jak komuś się chce kombinować droga wolna. Zawsze możecie coś wrzucać do tematu jak wykombinujecie :E

 

W dniu 21.10.2017 o 18:18, mar13956x napisał:

Niestety program u mnie nie działa mimo podania z palca ścieżki do obrazu ico nie chce podswietlic sie GO. A robie wszystko jak w poradniku.

A czy wrzuciłeś iso do odpowiedniej sekcji ? Musisz pokazać jakieś zrzuty lub coś co pomoże nam jakoś do tego dojść, wróżbitą nie jestem kula mi uciekła :)

 

EDIT : Matko Bosko to posty sprzed pół roku :L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie