Skocz do zawartości

Zdjęcie

Znikajace miejsce na dysku

dysk miejsce znika

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Hells Angels

Hells Angels

Zaawansowany użytkownik

• 961 postów
  • Czas online: 94d 7h 1m 39s
Reputacja: 154

Napisano 11 styczeń 2017 - 07:10

Windows 10x64 dysk SSD po dwóch przywracaniach systemu znikło ponad 10 GB wolnej przestrzeni. Włączyłem pokaż ukryte pliki i pliki systemowe i jak to wszystko co się wyświetli zsumuję, to wychodzi trochę ponad 20 GB. Program WinDirStat pokazuje 21 GB zajętego miejsca, ale jak włączę opcję pokaż nieznane elementy to robi się ok. 34 GB

Please Login or Register to see this Hidden Content

43,67 KB   3 Ilość pobrań

59,9 KB   3 Ilość pobrań

Co może być przyczyną zniknięcia tek dużej ilości wolnej przestrzeni?

• 0

Mądrzy ciągle się uczą, głupcy wszystko umieją. Ro­biąc coś na siłę, nie ot­rzy­masz ocze­kiwa­nych efektów. Jed­nak nie ro­biąc nic, nie ot­rzy­masz żadnych. Ludzie tak bardzo lubią oszukiwać się wzajemnie, że wymyślili rząd, by robił to za nich. "Wszyscy wiedzą, że czegoś zrobić nie można. Ale przypadkowo znajduje się jakiś nieuk, który tego nie wie. I on właśnie robi odkrycie." (A.Einstein)24382.jpg 

#2 OFFLINE   wiktorynek

wiktorynek

Zaawansowany użytkownik

• 7218 postów
  • Czas online: 175d 23h 40m 35s
Reputacja: 2056

Napisano 11 styczeń 2017 - 08:21

Przywracanie systemu - tragedia!

A to brakujące miejsce, to prawdopodobnie jakieś stare pliki po przywracaniu, punkty przywracania itp itd - usuń - najwyżej format(i tak się przyda). :L

P.S. A systemowe oczyszczanie nie usuwa tego? Usuń też wszystkie punkty przywracania.

• 1

#3 OFFLINE   Gelo3D

Gelo3D

Zaawansowany użytkownik

• 53 postów
  • Czas online: 1d 15h 2m
Reputacja: 18

Napisano 11 styczeń 2017 - 08:26

Może cclear z roszerzeniem ogarnie usunięcie tego. 
Ale jak wiktorynek pisze to samo powinno zrobić oczyszczenie dysku - wiec lepiej format, moze jakiś wirus / malware takiego syfu narobilo ?

• 1

#4 OFFLINE   Hells Angels

Hells Angels

Zaawansowany użytkownik

• Autor tematu
  • 961 postów

Napisano 11 styczeń 2017 - 08:37

Nie usuwa tego żadne czyszczenie czy to systemowe czy CC. Przywracanie mam wyłączone, ale odinstalowywałem dwa programy przez Revo Unin i dla zabezpieczenia włączyłem PS no i z jednaj strony słusznie, bo przy głębszym czyszczeniu pozostałości ten program już kiedyś pomieszał mi coś w rejestrze (czyli coś usunął) i wywaliło Zaporę Windows, tak też było i teraz. Co ciekawe tych plików nigdzie nie widać. A może spróbować defragmentacji? Nie chce mi się robić formatu tym bardziej, że system śmiga bardzo dobrze, ale jak trzeba będzie to się walnie. Do formatu jeszcze pytanko dysk 232GB Crucial CT250BX100SSD1 (SSD) mam już prawie półtora roku zapis - Total Bytes Written: 4.57 TB i czy przed zainstalowaniem nowego systemu może warto go wyzerować?

• 0

Mądrzy ciągle się uczą, głupcy wszystko umieją. Ro­biąc coś na siłę, nie ot­rzy­masz ocze­kiwa­nych efektów. Jed­nak nie ro­biąc nic, nie ot­rzy­masz żadnych. Ludzie tak bardzo lubią oszukiwać się wzajemnie, że wymyślili rząd, by robił to za nich. "Wszyscy wiedzą, że czegoś zrobić nie można. Ale przypadkowo znajduje się jakiś nieuk, który tego nie wie. I on właśnie robi odkrycie." (A.Einstein)24382.jpg 

#5 OFFLINE   wiktorynek

wiktorynek

Zaawansowany użytkownik

• 7218 postów

Napisano 11 styczeń 2017 - 08:43

Nie wyzerować! Masz aplikację Crucial Storage Executive i tam użyj opcji Sanitize. Przy okazji zaktualizujesz firmware jeśli nie masz jeszcze MU02.

• 1

#6 OFFLINE   Hells Angels

Hells Angels

Zaawansowany użytkownik

• Autor tematu
  • 961 postów

Napisano 11 styczeń 2017 - 08:46

moze jakiś wirus / malware takiego syfu narobilo ?

Żadnych wirusów itp. nie ma. Skanowane MBA + emergency kit scanner, AdwCleaner.

Nie wyzerować! Masz aplikację Crucial Storage Executive i tam użyj opcji Sanitize. Przy okazji zaktualizujesz firmware jeśli nie masz jeszcze MU02.

Firmware aktualne, a opcja Sanitize działa na działajacym systemie czy trzeba jakiś nośnik rozruchowy robić?

• 0

#7 OFFLINE   wiktorynek

wiktorynek

Zaawansowany użytkownik

• 7218 postów

Napisano 11 styczeń 2017 - 08:49

Skanowane MBA + emergency kit scanner, AdwCleaner.

A może przy okazji za dużo tych czyścicieli, naprawiaczy, antywirów?

Moje osobiste zdanie - Win 10(Defender, UAC, Zapora systemowa) ma bardzo dobre zabezpieczenia - jak sam nie zezwolisz, to samo nie wejdzie. Do tego zapora sprzętowa w ruterze i dam uciąć rękę(czyjąś :lol: ), że nikt i nic ci nie grozi.

A do czyszczenia wystarczy systemowe narzędzie i CCleaner + do odinstalowywania RevoUninstaller(tryb zaawansowany).

• 1

#8 OFFLINE   Hells Angels

Hells Angels

Zaawansowany użytkownik

• Autor tematu
  • 961 postów

Napisano 11 styczeń 2017 - 08:59

A może przy okazji za dużo tych czyścicieli, naprawiaczy, antywirów?

Moje osobiste zdanie - Win 10(Defender, UAC, Zapora systemowa) ma bardzo dobre zabezpieczenia - jak sam nie zezwolisz, to samo nie wejdzie. Do tego zapora sprzętowa w ruterze i dam uciąć rękę(czyjąś :lol: ), że nikt i nic ci nie grozi.

A do czyszczenia wystarczy systemowe narzędzie i CCleaner + do odinstalowywania RevoUninstaller(tryb zaawansowany).

Żaden nie zainstalowany wszystko wersje portable lub z chmury i skanowałem po tym błędzie. Używam tylko wbudowanych WD i ZS i od bardzo dawna nic nie złapałem (na komputerze, bo gdzie indziej to trzeba dopiero badania robić :lol: ). Właśnie już kiedyś i teraz RevoUninstaller(tryb zaawansowany) wywalił mi zaporę Windows dlatego robiłem przywracanie.

• 0

#9 OFFLINE   wiktorynek

wiktorynek

Zaawansowany użytkownik

• 7218 postów

Napisano 11 styczeń 2017 - 09:07

Właśnie już kiedyś i teraz RevoUninstaller(tryb zaawansowany) wywalił mi zaporę Windows dlatego robiłem przywracanie.

Heh... no niestety, uzywając opcji zaawansowanej musisz patrzeć co chce usunąć/wyczyścić Revo - tak, zgadza się - nie myli się często, ale też widziałem, że chciał usuwać komponenty od innych programów.

• 1

#10 OFFLINE   Hells Angels

Hells Angels

Zaawansowany użytkownik

• Autor tematu
  • 961 postów

Napisano 11 styczeń 2017 - 09:14

O sanitize poczytałem już inny temat

• 0

#11 OFFLINE   wiktorynek

wiktorynek

Zaawansowany użytkownik

• 7218 postów

Napisano 11 styczeń 2017 - 09:18

I tylko tej opcji się trzymaj.

• 1

#12 OFFLINE   Hells Angels

Hells Angels

Zaawansowany użytkownik

• Autor tematu
  • 961 postów

Napisano 11 styczeń 2017 - 09:25

Heh... no niestety, uzywając opcji zaawansowanej musisz patrzeć co chce usunąć/wyczyścić Revo - tak, zgadza się - nie myli się często, ale też widziałem, że chciał usuwać komponenty od innych programów.
Tak patrzeć, ale jak jest ego czasem kilkadziesiąt pozycji albo i więcej to czasem można coś przeoczyć, albo się pomylić.
  • 0

#13 OFFLINE   wiktorynek

wiktorynek

Zaawansowany użytkownik

• 7218 postów

Napisano 11 styczeń 2017 - 09:29

Niestety, nie można ufać programowi kierującemu się wbudowanym algorytmom, tym bardziej, że Win 10 ciągle się zmienia, a program nie nadąża z aktualizacjami za systemem(szczególnie Win 10).

P.S. Pomyśl co mogą robić złego inne aplikacje czyszczące?

• 0

#14 OFFLINE   Hells Angels

Hells Angels

Zaawansowany użytkownik

• Autor tematu
  • 961 postów

Napisano 11 styczeń 2017 - 09:48

Teraz przyjrzałem się zapisowi z programu WinDirStat i zwróciłem uwagę na to, że tam gdzie jest te 13 GB zajętej przestrzeni to nie ma żadnych informacji o dacie, podkatalogach czy plikach jakby to była zajęta przestrzeń, ale bez danych. Może spróbować defragmentacji?

• 0

#15 OFFLINE   wiktorynek

wiktorynek

Zaawansowany użytkownik

• 7218 postów

Napisano 11 styczeń 2017 - 11:10

Co ma dać defragmentacja jeszcze na dodatek SSD? Nie można tego usunąć ręcznie albo Unlockerem?

• 0

#16 OFFLINE   Hells Angels

Hells Angels

Zaawansowany użytkownik

• Autor tematu
  • 961 postów

Napisano 11 styczeń 2017 - 11:32

Podczas defragmentacji są usuwane wszystkie punkty przywracania może coś jeszcze. A z usunięciem nie ma jak bo tego zajętego miejsca nie widać w eksploratorze Windows nawet po zaznaczeniu pokaż pliki ukryte i systemowe. A co do defragmentacji SSD to są różne opinie

Ja wcześniej nie robiłem defragmentacji na SSD dziś po raz pierwszy. Punkty przywracania zajmowały ok. 1.8 GB po defragmentacji odzyskano 3 GB miejsca na dysku.

• 0

#17 OFFLINE   wiktorynek

wiktorynek

Zaawansowany użytkownik

• 7218 postów

Napisano 12 styczeń 2017 - 12:01

Od usuwania punktów przywracania masz opcję we właściwościach systemu. A co do defragmentowania, to tez jestem za okresowym wykonywaniem tego na SSD w celu mniejszego pofragmentowania i spójności plików. Nie częściej jak raz w miesiącu. W pewnych dyskach TLC wpływa to też dodatnio na wydajność np Samsung 840 EVO.

• 1

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: dysk, miejsce, znika

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych