Skocz do zawartości

Zdjęcie

Odchudzony W7 czy W10?

windows 7 czy windows 10

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   morek900

morek900

Nowicjusz

• 8 postów
Reputacja: 1

Napisano 10 styczeń 2017 - 09:52

Hej,

Poszukuję dobrego i sprawdzonego systemu operacyjnego, który nie wysypie mi się po kilku, kilkunastu miesiącach!

Obecnie korzystam z Windowsa 7 kastrata, który według mnie jest najlepszym windowsem jakiego miałem. (Jakiś Xtreme OS)

Planuję kupić dysk SSD i zastanawiam się nad instalacją windowsa 10, tylko tutaj do was pytanie.

Czy jest jakaś wersja - anty spy? Nie szpiegowska, która jest bezpieczna dla użytkownika internetów :)? (if u know what i mean).

Na II komputerze mam W10 i powiem szczerze, że musiałem troche programów antyszpiegowskich powyłączać żeby wszystko działało.

Co polecacie bardziej? W7 czy W10?

Komp do gier i do eclipse na javie :)

PS:

i5

jakiś tam radek hd7700 i 8gb ramu :) szału nie ma

• 0

#2 OFFLINE   eidur

eidur

Zaawansowany użytkownik

• 175 postów
  • Czas online: 6d 5h 58m 37s
Reputacja: 26

Napisano 10 styczeń 2017 - 10:04

IMO jak to powtarzam jeśli nie musisz to zostań przy 7. Extreme od Mr. T mają zintegrowane poprawki bez tych szpiegowskich, do tego zawsze sobie możesz odpalić RemoveSpy z forum i powinno być git choć nie ukrywajmy, nie ma czegoś takiego jak prywatność w necie, jak byś nie próbował to nigdy się tego nie pozbędziesz. Patrz przykład fb. Wyczaiłem, że mają algorytmy które przeczesują wiadomości prywatne. Odziwo swego czasu urodziny laski z którą kręciłem były wyróżnione. Od wróżki zębuszki pewnie Cukenberg się dowiedział :D Tak czy tak oczywiście staram się zmniejszać ilość inwigilacji poprzez używanie wyżej wymienionych sposobów. 

• 0

#3 OFFLINE   morek900

morek900

Nowicjusz

• Autor tematu
  • 8 postów
Reputacja: 1

Napisano 12 styczeń 2017 - 09:29

Dzięki za odp.

Dla mnie oprawa graficzna nie ma aż takiego wielkiego znaczenia. Wolę wydajność i sprawdzony system niż wodotryski w W10... I tak z 4/5 funkcji nie korzystam. Dodaję classic shella, także zmianie uległa tylko nawigacja i powiadomienia...

Lecimy z W7! 

Swoją drogą dużo lepszy kastrat niż czysta 7.

• 1

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych