Skocz do zawartości
grzegorzk2

Dwa łącza do Internetu - jak zmusić program do wyboru jednego lub drugiego?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest taka możliwość, aby jeden program np. FTP Zilla wykorzystywał do połączenia z internetem inne połączenie niż cała reszta tj. przeglądarki, gry?

Moja konfiguracja jest następująca:
Komputer stacjonarny (Windows) podłączony do internetu kablem LAN (RJ45) przez ruter/modem Neostrady (10Mbps/1Mbps).

W celu polepszenia transmisji w kierunku upload (wysyłanie danych) chciałbym podłączyć do komputera smartfon (modem android) i wykorzystać dużo lepszy upload niż jest w Neo.

Tylko, jak zmusić wybrany program (FTP Zilla) do tego, aby wykorzystywał do połączenia z Internetem modem android a nie połączenie LAN?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rozumiesz, że cały zamysł jest w tym, żeby wykorzystać NA RAZ potencjał 2 łączy? Widziałem podobną opcję(korzystanie z wifi oraz rj45 na raz) chyba w którejś płycie głównej, ale o programie nie słyszałem, może się na coś natknę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Do połączenia 2 łączy router nie jest konieczny :D Ale tutaj bardziej koledze chodzi o przydzielenie jednego łącza do danego programu :D

//

PS takich routerów nie kupuję się do użytku domowego, chyba, że na prawdę nie masz na co wydawać kasy :D 

Poza tym on ma orange, jeśli 10/1 to pewnie tak jak ja adsl2+.

Nie widzę w tym routerze modemu adsl, więc dokupowanie drugiego urządzenia przed ten drogi router byłoby jeszczce większym głupstwem :D Tak czy tak podałeś tylko przykład, pewnie da się znaleźć tańszą opcję ;p

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oczywiście, że chodzi mi o równoczesne wykorzystywanie obu połączeń, ale nie jako suma,

tylko niektóre wybrane programy żeby szły poprzez smartfon (GSM LTE) a pozostałe przez LAN.

Wymiana routera nie wchodzi w grę.

Na innym forum

otrzymałem taką odpowiedź:

ForceBindIP - dwa łącza internetowe - jak przypisać łącze do aplikacji/programu. 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Muszę przetestować ten program.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi