Skocz do zawartości
martinii

Backup systemu.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czym i jak robicie backupy systemu?

Ja do kopii pendrive używałem SyncBackPro i spisywał sie swietnie robiąc kopię przyrostową po włożeniu pena w usb (program rozpoznawał identyfikator sprzętowy).

Do kopii partycji systemowej używałem dotąd O&O Backup wykonując raz w miesiacu osobną kopię partycji.

Teraz po przesiadce na Win10 zastanawiam się nad zmianą softu i odejściem od osobnych kopii na rzecz jednej przyrostowej. Tylko co tu wybrać by oferowało dobre opcje, nie było zasobnożernym kombajnem i w razie awarii nie zawiodło?

@Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

100% pewne i najlepsze jest klonowanie dysku na inny dysk fizyczny. W razie awarii zmieniasz dysk i korzystasz. Acronis True Image HD.

P.S. A tak swoją drogą, na co te kopie systemu poza zmianą dysku na inny? Ja jeszcze nigdy nie widziałem BSOD, a tylko raz w życiu padł system Win 8 po aktualizacji - to był znany na całym świecie przypadek. Zawsze wyłączam nawet przywracanie systemu. Osobiście uważam, że Windowsy od XP są niezniszczalne - można z powodzeniem intensywnie pracować na jednym systemie 15 lat. 99% problemów z komputerem siedzi przed monitorem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

[...] Do bieżącej kopii w robocie używam systemowego narzędzia do robienia kopii

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ile to warte?

@Tapatalk

Bardzo dobry program.I jest też spolszczenie.Używam od bardzo dawna.Polecam

Czy ten program pozwala na wyłączenie określonych plików z kopii?

@Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przetestowałem sobie Aomei i plik pełnego backupu partycji systemowej zrobiony przez ten program zajmuje u mnie 16,5 Gb, a ten sam backup zrobiony przez O&O Diskimage zajmuje 11,5 Gb. W obu przypadkach kompresja ustawiona na średnią. O&O Diksimage jest też szybszy (aczkolwiek nie mierzyłem dokladnie czasu).

Bardzo nie podoba mi się natomiast, że Aomei nie informuje użytkownika, że wyłącza z kopii pewne pliki. Pełna kopia partycji to pełna kopia, a jeżeli już to użytkownik sam powinien decydować czy i jakie pliki ewentualnie wyłączyć.

@Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi