Skocz do zawartości

[pytanie] Raspberry Pi 3 - Installacja normalnej wersji Windows 10 pro 32bit


Asus

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Zakupiłem sobie niedawno Raspberry pi 3 i chciał bym zainstalować na nim normalną wersje Windows 10 32bit (Edycja Pro- bo mam tylko do tej wersji zakupiony klucz produktu) ...

 

Czy takie coś jest możliwe ? a jeśli tak to jaki tool mam używać aby zainstalować to z karty micro sd albo z pendrive na kartę micro sd ?

 

 

Pozdrawiam

 

 

ps. Testowałem już ten Windows 10 LoT core i mi się ta "odchudzona" wersja nie podoba

 

 

pps. Mam też takiego klona pod nazwą Banana Pi z 2gb ram oraz z 1.8 Ghz procesorem i tam używam taki open source emulator co po podłączeniu do napięcia od razu ładuje plik .vhd z dowolnego dysku USB i mi uruchamia automatycznie Windows 8. Może ktoś z was zna też taki emulator na Raspberry pi 3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy takie coś jest możliwe ?

Nie. Nie. Po stukroć nie!

 

Niezgodność architektur. Niezgodność listy rozkazów.

Chyba, ze napiszesz binarny translator x86 dla ARM :L

Przede wszystkim ARM to RISC, ma ograniczoną listę rozkazów 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] (ARM) [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] (x86)

 

ps. Testowałem już ten Windows 10 LoT core i mi się ta "odchudzona" wersja nie podoba

 To nie jest "odchudzona wersja", a środowisko uruchomieniowe dla aplikacji Visual Studio dla RaspberryPi. Pełny Windows 10 dla ARM dopiero powstaje, odpalili go na Snapdragonie 820. Układ z RaspberryPi w obecnej formie nie dał by rady.

P.S. To nadal działa tak wolno. 

 

Dopiszę też, że mam i Raspberry Pi3 (v. 1.2) i OrangePi PC, laikiem w temacie nie jestem, bo testowałem już mnóstwo rzeczy na tych sprzęcikach (aktualnie na rpi3 stoi Raspbian + OpenVPN + nginx/MySQL+php7 + rdp i zdalny dostęp do mojej sieci na kluczach :) 

 

 

tam używam taki open source emulator co po podłączeniu do napięcia od razu ładuje plik .vhd z dowolnego dysku USB i mi uruchamia automatycznie Windows 8

Zgaduję, że  to działa jak mały Kaziu, po dużym piwie :L Wooolno i ociężale, Wierz mi, emulowałem Win95 pod DosBoxem portowanym na ARM na N95/N9/MotoRAZR V8 czy Androidach. Raspberry czy Orange/BananaPi to też wciąż tylko ARM - advanced RISC Machines.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Ma wyjść na malinę Windows 10 a to co znalazłem u wujka google w 5 min bez pośpiechu (tak bez urazy ):

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Sprawdź, przeczytaj i podziel się tym co myślisz :trollface: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Ma wyjść na malinę Windows 10 a to co znalazłem u wujka google w 5 min bez pośpiechu (tak bez urazy ):

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Sprawdź, przeczytaj i podziel się tym co myślisz :trollface: .

Ale to nie jest 10 dla komputerów x86 ,tylko to jest 10 dla arm (nie ma tu win32). Ta 10 jest do monitoringów ,smart domów itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie jest 10 dla komputerów x86 ,tylko to jest 10 dla arm (nie ma tu win32). Ta 10 jest do monitoringów ,smart domów itd...

Zgadza się  ;) ale nie będę powtarzał  co napisał @razor1995 bo już dostał odpowiedz   B) a z mojej strony dałem coś do czytanie i że coś już jest :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie