Skocz do zawartości

Chłodzenie wariuje bez obciążenia


alexisonfire

Rekomendowane odpowiedzi

Po przenistalowaniu Windows 7 na laptopie zaczęło się z nim dziać coś dziwnego. Kiedy stoi nieużywany, tylko włączony chłodzenie pracuje w nim na największych obrotach. Gdy zacznę coś na nim robić nagle cichnie. Co to może być? Czysty, aktualny system, sterowniki sprawdzałem najnowsze i nieco starsze, przedmuchałem też wnętrze laptopa z kurzu, nic nie pomogło. Przed formatem tego nie było, więc stawiam na coś z oprogramowaniem, bo dziwne żeby tak nagle w ten sam dzień co przeinstalowałem system padło coś w laptopie. W nocy próbowałem ściągnąć inną wersję windowsa, ale hałas był tak irytujący że dałem spokój :/

 

Oto temperatury:

ygdl6a6kmbmy.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie podstawowe sprawy:

- pokaż screen z obciążenia procesora w trybie bezczynności - menedżer zadań

- system czysty czy modyfikowany?

- instalowałeś na zasilaczu z podpiętą baterią?

- czy tak samo zachowuje się na zasilaczu z baterią i bez baterii oraz na samej baterii?

- wszystkie sterowniki poinstalowane zaczynając od chipsetu i uwzględniając energy management od producenta jeśli istnieje?

- czy przypadkiem nie działa w tle usługa WU lub inna usługa/update? - menedżer zadań, procesy

- jakieś ustawienia biosu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ucjxbtcq54kz.png

Teraz jak na złość jest wszystko ok. Próbuję zrobić tego screena w trybie bezczynności kiedy rozpędzi się chłodzenie, ale nie mogę go już na tym złapać. Wychodzi na to że się naprawiło, może tylko chwilowo, ale oby nie :) Dokładnie nie wiem przez co, instalowałem kilka sterowników na nowo i inne wersje, zaczynając od chipsetu, a kończąc na energy menagement. Ale teraz E.M. usunąłem, bo z nim nie działa regulacja jasności na najnowszych sterownikach od integry, dzaiła tylko na starych które były na płytce od laptopa. Myślisz wiktorynek, że lepiej będzie użyć tych starych sterowników z 2012 roku plus Energy Menagement, czy najnowszych ale bez Energy Menagement?

Dzięki wszystkim za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System czysty z grudnia od MR T. i WU zaraz po wyłączyłem więc to nie to. Lenovo Z580. Mam jeszcze pytanie, tkóry sterownik IMEI jest nowszy, bo po dacie dodania wychodzi że jeden a po numeracji że inny:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja sterownika jest ta sama 11.0.5.1189 różnią się tylko wersją instalatora, ten jest sprawdzony: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Miałem kiedyś tego laptopa tylko na 3 gen i GT635M. Swoją drogą jeśli masz tam chipset HM76, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby wymienić procesor na 3 gen - oprócz zysku wydajności będzie się mniej grzał.

Nie miałem problemu z Energy Management + stery integry, ale miałem 3 gen.

Bios w najnowszej wersji?

Najnowsze stery integry dla 2 gen: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Stery NV: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Dopiero po nich instaluj Energy Management.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, chyba jeszcze raz postawie ten system ze sterownikami z linków od Ciebie :D Biosu nie aktualizowałem, bo zmiany jakie wprowadzał to tylko poprawa wskazań baterii, a ja na baterię nie narzekałem. A co do tej wymiany procesora to nie znam się na tym za bardzo, kupić i3-3xxxM z jak najwyższym numerem i będzie pasował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na pewno chipset HM75, HM76 lub HM77? A co do biosu zawsze warto, bo oprócz tego co piszą(główne zmiany) zawsze są drobne usprawnienia. Jak masz aktualizować to teraz na tym systemie jeszcze.

 

P.S. Resztę sterowników masz dobraną najnowszą?

Tak HM76, i tak reszta sterowników najnowsza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sterownik mają tylko stacje robocze(profesjonalne, firmówki itp) - dla zwykłych zjadaczy chleba nie ma sterowników AMT SOL - tak naprawdę mało istotne.

 

@alexisonfire - skoro masz HM76 to masz taki wybór: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Pomijasz tylko te ostatnie 55W XM.

 

P.S. i7 3610QM lub 3630QM to koszt ok 300-330 pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie