Skocz do zawartości

Tryb samolotowy a Win7 – problem z wifi


hubertp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
problem polega na tym, że po włączeniu laptopa (HP) aby sieci bezprzewodowe były wyszukiwane trzeba chwilę odczekać i 2 razy kliknąć przycisk z samolotem (F12). Komputer zachowuje się jakby miał tryb samolotowy. Z tego co czytałem w Win7 nie ma trybu samolotowego. Fabrycznie komputer był z Win10 i miałem trochę problemów ze sterownikami, ale teraz są aktualne i działają. W BIOSie nie znalazłem opcji uruchamianie w trybie samolotowym lub nie. Próbowałem w BIOSie wyłączyć klawisze funkcyjne, efekt jest taki sam tylko wciskając 2x samolot trzeba również dusić fn.

Czy jest rozwiązanie tej uciążliwości?

 

Proszę o pomoc,
hubertp

 

System: Win7 professional x64 – ostatnia kompilacja od NiKKA, wcześniej miałem czystą wersję Win7 i problem był ten sam.

 

Laptop: HP Pavilion 17-g172nw (N8J73EA), i7 6gen 6500U, wersja sterownika karty sieciowej 6.30.223.259, dysk z Win10 zamieniony na SSD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Win 7 nie ma w systemie opcji trybu samolotowego, ale masz sprzętowy w laptopie. Najczęstsze przyczyny, to problemy sterownikowe - energy management, wlan. Sprawdź ustawienia planu zasilania oraz w menedżerze urządzeń jak jest ustawione oszczędzanie/wyłączanie karty sieciowej. Zmień, kombinuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki posprawdzałem, są aktualne. Szukałem opcji planu zasilania związanych z siecią - nie znalazłem. Odznaczyłem możliwość wyłączenia karty w celu oszczędzania energii. Zresetowałem ustawienia BIOSu. I nadal nic w dobrym kierunku. Teraz zamiast 2x wcisnąć przycisk z samolotem potrzebne są 4 i po drodze włącza się Bluetooth, mimo że karta jest wyłączona. Brak dalszych pomysłów. Ktoś miał podobny problem i sobie z nim poradził?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal po starcie wifi nie działa, diagnostyka mówi:

„Funkcja sieci bezprzewodowej jest wyłączona”

 

Plan zasilania ustawiony na wysoką wydajność.

Ustawienia karty:

- minimalny pobór mocy - wyłączone

- napięcie wyjściowe - 100%

- prędkość - najlepsza prędkość

- priorytet i VLAN - priorytet i VLAN wyłączone (w sumie nie wiem czy to dobrze)

 

do tego:

Właściwości karty sieciowej >> Szczegóły >> Dane dotyczące zasilania >> Bieżący stan zasilania – Wcześniej był D3, teraz jest D0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie