Skocz do zawartości
mesiah

Okropny tearing (rozrywanie obrazu) na W7.

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś na laptopie miałem podobny problem. Podczas oglądania filmów przy szybszej animacji pojawiała się właśnie taka kreska w poziomie, która strasznie denerwowała. Pamiętam, że też wtedy szukałem przyczyny w sterownikach i byłem kompletnie bezradny. Może to trochę głupie i do dzisiaj nie wiem co to ma wspólnego z tą kreską, ale gdy ten problem występował miałem w usługach wyłączoną kompozycje. Wystarczyło w ustawieniach kompozycji włączyć tą domyślną z aero Windows 7 i wszystko było w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

:E ja mam od wczoraj podobny problem na windows 10, z tym że mi rozrywa góra dół, nie w boki. Takie skaczące paski co jakiś czas. 

Na FHD ich niema, na 3840x2160 60 Hz się pojawiaja, na 59  też. Dałem na 4096x2160 czyli pełne 4K i 59 Hz i jest lepiej, lecz nadal problem jest

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kiedyś na laptopie miałem podobny problem. Podczas oglądania filmów przy szybszej animacji pojawiała się właśnie taka kreska w poziomie, która strasznie denerwowała. Pamiętam, że też wtedy szukałem przyczyny w sterownikach i byłem kompletnie bezradny. Może to trochę głupie i do dzisiaj nie wiem co to ma wspólnego z tą kreską, ale gdy ten problem występował miałem w usługach wyłączoną kompozycje. Wystarczyło w ustawieniach kompozycji włączyć tą domyślną z aero Windows 7 i wszystko było w porządku.

Hehe akurat ja też jechałem cały czas z wyłączoną kompozycją i nie sprawdziłem jak to będzie wyglądało po jej włączeniu. Teraz już za późno.

:E ja mam od wczoraj podobny problem na windows 10, z tym że mi rozrywa góra dół, nie w boki. Takie skaczące paski co jakiś czas. 

Na FHD ich niema, na 3840x2160 60 Hz się pojawiaja, na 59  też. Dałem na 4096x2160 czyli pełne 4K i 59 Hz i jest lepiej, lecz nadal problem jest

U mnie także rozrywało obraz góra/dół a nie na boki. Niezależnie od odświeżania i rozdzielczości. Czemu dzieje się tak u Ciebie na 10 nie mam pojęcia. U mnie 8.1 i 10 działają bezbłędnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hehe akurat ja też jechałem cały czas z wyłączoną kompozycją i nie sprawdziłem jak to będzie wyglądało po jej włączeniu. Teraz już za późno.

Myślę, że to by mogło rozwiązać problem. Najwyżej kiedyś w przyszłości sprawdzisz jak będziesz miał okazję :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a sprubuj przepiąć monitor do innego gniazdka, koniecznie nie do tej listwy gdzie komputer, podobno u niektórych pomaga, ja sprawdze zaraz po czyszczeniu dism++ systemu po aktualizacji.

EDIT, wypialem TV z listwy, dałem do gniazdka i problem chyba ustał

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to nieźle. Ogólnie ja ma też ostatnio problem z lekkimi przycięciami systemu oraz dźwięku (bzzz, beee taki cyfrowy podźwięk) i nikt nie potrafi mi pomóc. Sytuacja występuje na wszystkich wersjach windowsa i na wszystkich biosach. Muszę sprawdzić akcje z podpięciem kompa do innego gniazdka ewentualnie kupić jakąś porządną listwę z filtrami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zupełnie inna bajka. Używam wzmacniacza i porządnych kolumn. Do tego dochodzi fakt, że równocześnie z przycięciem dźwięku zwalniają gry itp. Ewidentnie coś się sypie. Nie chce robić OT tu masz link do tematu to rzuć sobie okiem : [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi