Skocz do zawartości

Optiplex 990 przycięcia dźwięku i zwolnienia.


mesiah

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zakupiłem niedawno optiplexa 990 z i5 2400, bez grafiki i zasilaczem 265w. System postawiłem na dość już przelatanym ST3250312AS z zestawu.

Po instalacji 7 Mr.T i wszystkich sterowników zauważyłem problemy z dźwiękiem. Nie wiem dokładnie jak to opisać. Dźwięk jakby się przycinał w taki cyfrowy sposób (leci muzyka albo jakiś film i jest losowo co jakiąś minute, dwie przeciąganie sylab, bzzz, beee tak jakby jakieś spięcie gdzieś się robiło). Czasem to jest jedyny objaw ale bywa też tak, że w parze ze zmulaniem dźwięku idzie też np mikro przycięcie kursora podczas jego przesuwania. W grach te problemy zdarzają się o dziwo dużo rzadziej ale jak wystąpią to gra zalicza mikro ścięcia. Trudno mi to jakoś dokładniej zobrazować.

Po ok 2 tyg siedząc na tym samym systemie zrobiłem mały upgrade. Wymieniłem zasilacz na Corsair CX 600 oraz dołożyłem grafikę MSI gtx 760 oc. Sytuacja się nie zmieniła.

Dwa dni temu przesiadłem się na najnowszą wersje 8.1 również od Mr.T. Wszystko czyste, nowe stery a problem powrócił w identyczny sposób. Czy instaluje stery ze strony della czy bez nich zaraz po instalacji dźwięk paprze się tak samo. Pierwsze co obstawiałem to problem z dyskiem bo jest już dość leciwy i ma ponad 33 tyś przebiegu. Przeskanowałem jego powierzchnie w hd tune i wyszło zero błędów. Smart również nie pokazuje niczego niepokojącego. Komputer rozebrany do ostatniej śrubki, wyczyszczony i przesmarowany na mostku i procku świeżą mx2. Temperatury są w porządku.

Brak mi już pomysłów. Może wpadniecie na pomysł co może być przyczyną tego wszystkiego? Dodam, ze prócz tych objawów komputer jest 100% stabilny (zero bsod itp komputer działa szybko i responsywność jest bdb) Z góry dzięki.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to wersja tower (ta największa) co to zmienia?. Wygląda na to, że to wina systemu od Mr.T. Zawsze po zainstalowaniu świeżego systemu od razu wyłączałem plik stronicowania i na poprzednich systemach i komputerach nigdy nic się nie działo. W tym przypadku to chyba jednak to wysypało dźwięk i resztę. Po jego ustawieniu na 500mb początkowego i maks 2000 dźwięk wrócił do normy. Komp działa od 30 min i nic się nie dzieje. Nie wiem czy objawy nie powrócą ale już powinny być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obraz cyfrowo. Monitor z gpu połączony jest kablem dvi który jest podpięty pod port dvi-d w karcie. Dźwięk to wieża podłączona kablem cinch-jack pod integre w kompie. Panowie problemy nie ustały. Po włączeniu pliku stronicowania częstotliwość problemu spadła 10x ale nadal występuje. Właśnie słyszałem dwa przycięcia w radiu internetowym (RadioSure).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem takie problemy na jakimś maszynie. Nie pamiętam jakiej.

Ale była połączona z TV.

Przy monitorze po VGA nie występowały.

Podejrzewałem problemy z protokołem HDCP.

Przy innym TV pewno też by nie występowały.

Pomagało wyłączenie i włączenie TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez dźwięku nie będę chyba w stanie tego wychwycić. Zwolnienia występują na tyle rzadko i delikatnie, że bez przycięcia dźwięku raczej tego nie wychwycę. Znalazłem jakiś stary wątek gdzieś na internecie z podobnymi objawami. Wtedy sprawcą zamieszania był nod 32 którego też używam. Właśnie go wywaliłem i testuje.

 

Oczywiście to nic nie pomogło ;)


Czy to normalne, że mam w menedżerze urządzeń 2x urządzenie zgodne ze standardem high definition audio? Wyłączenie pierwszego powodu zniknięcie dźwięku i regulacji głośności a drugiego absolutnie nic. Ta druga opcja to dźwięk z karty graficznej czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to normalne, że mam w menedżerze urządzeń 2x urządzenie zgodne ze standardem high definition audio? Wyłączenie pierwszego powodu zniknięcie dźwięku i regulacji głośności a drugiego absolutnie nic. Ta druga opcja to dźwięk z karty graficznej czy jak?

 

Ale to wskazuje że masz tylko systemowe sterowniki a nie dedykowane jak powinny być.

Wtedy byłaby pełna nazwa danego urządzenia.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Niby zainstalowałeś sterowniki ale nie powinieneś mieć tego wpisu tylko nazwę urządzenia czyli Realtek .... .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy to realtek który się ujawnił po zainstalowaniu kolejnych sterowników: HDAUDIO\FUNC_01&VEN_10EC&DEV_0269&SUBSYS_1028047E

Wychodzi na to, że drugi to dźwięk z nvidii jednak: HDAUDIO\FUNC_01&VEN_10DE&DEV_0040&SUBSYS_14622847


Wyłączyłem w menadżerze tą drugą.

Pomierzyłem jeszcze raz napięcia na zasilaczu. W tle przez 2 godz leciał occt (maks temp 70 stopni na cpu) oraz heaven benchmark (maks 73 stopnie na gpu).

Na molex'ie mam 12.05v (pod obciążeniem 11.90, identycznie na 4 pin do płyty) 5.13v (pod obciążeniem bez zmian), na 6 pin do karty mam równe 12v (pod obciążeniem 11.80) oraz 3.3v na złączu 24 pin do płyty (pod obciążeniem również bez zmian). Wygląda na to, ze jest ok.

Podczas obciążenia słuchałem muzyki oraz przeglądałem internet i stwierdzam, że nie miało to wpływu na częstotliwość przycięć. Przez 2h wystąpiły tylko 2 razy. Jak odpalam np cs go to po ok 30 min grania może mi się zacinać przez 5 min co parę sekund a potem znowu jest kilka dłuższych minut spokój. Totalna loteria bez względu na to co robię z komputerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie