Skocz do zawartości

Problem z instalacją Windows 10 - brak możliwości instalacji, tylko "Rozwiąż problemy" lub "Wyłącz komputer"


UltimaThule

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich!

 

Mam problem z czystą instalacją Windows 10. Po uruchomieniu bootowalnego pendrive nie mam do wyboru opcji instalacji, jedyne co się pokazuje to w pierwszym oknie wybór języka, w drugim oknie wybór układu klawiatury, a w trzecim oknie mam tylko do wyboru "Rozwiąż problemy" albo "Wyłącz komputer". Po wejściu w "Rozwiąż problemy" są "Opcje zaawanswane", ale tam nie znalazłem nic co pozwoli na zainstalowanie OSu :(

 

Jak mam zainstalować czysty system?

 

Pozostałe dane, które mogą być przydatne:

1. Pendrive - zrobiony z "Dellowej" płytki dołączonej do laptopa w programie Rufus w najnowszej wersji

2. Laptop - Dell Latitude E5470 z fabrycznym downgrade z Windows 10 Pro do Windows 7 Professional (dwie licencje w BIOS)

3. BIOS - najnwoszy, wgrany dzisiaj

4. Dysk - SSD, sformatowany w GParted (usunąłem partycję Recovery, itp bo dysk ma tylko 128GB i potrzebowałem dodatkowej przestrzeni)

 

Aha, próbowałem zarówno Legacy jak i UEFI (tworząc różne pendrive w Rufus i zmieniając ustawienia BIOS), cały czas to samo :(

 

Załączam printscreeny, po kolei to co jest możliwe do wyboru. Nie pokazuje się klasyczne okno instalacji.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usunąłeś Recovery to nic dziwnego że nie masz dostępu do przywrócenia systemu.
Wejdz w Bios ustaw wszystko pod UEFI jeśli możesz bo skoro je masz to grzechem nie użyć, pobierz obraz systemu z tego forum tylko pamiętaj najlepiej oryginalny.
Jak już to wszystko zrobisz daj Rufusa ustaw pod GPT dla EFI/UEFI wgraj to na pendrive.
Gdy chcesz wgrać windows 7 wejdz na stronę producenta płyty głównej pobierz paczkę sterowników SATA i wrzuć rozpakowaną na pendrive czasem się przydaje nigdy nie wiadomo.
Jeśli klucz masz w BIOSie to po znalezieniu odpowiedniej wersji powinien ci się sam wklepać, no i to chyba tyle :)

 

EDIT : 
Jeśli zdarzy się tak że dysk masz jeszcze pod MBR a nie GPT robisz to : 
Odpalasz konsolę instalacjyjną Shift+F10
Dajesz Diskpart

List disk
Patrzysz który to dysk najprawdopodobniej będzie to 0 czyli Select disk 0

Clean
Convert GPT
Create partition primary

Select partiton 1

Format fs=ntfs /q
Tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usunąłeś Recovery to nic dziwnego że nie masz dostępu do przywrócenia systemu.

 

 

Ale jemu chodzi o czystą instalację z pendrive do tego recovery wcale nie jest konieczne.

Moim zdanie źle zrobił obraz systemu na pendrive.

Recovery też mogło zostać w Dellu działa bardzo dobrze i szybko pośpieszył się z tym usuwaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jemu chodzi o czystą instalację z pendrive do tego recovery wcale nie jest konieczne.

Moim zdanie źle zrobił obraz systemu na pendrive.

Recovery też mogło zostać w Dellu działa bardzo dobrze i szybko pośpieszył się z tym usuwaniem.

Kolego wiem o co chodzi przeczytaj cały mój post tak tylko rzuciłem tym bo nie ma tego na obrazach a po drugie dziwi się  po co ludzie kasują recovery w laptopcach :/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie zrozumieliście :)

 

Po pierwsze partycję Recovery usunąłem dopiero jak pojawił się ten problem, bo myślałem że partycja Recovery ma na to wpływ, a jest mi ona zupełnie niepotrzebna bo nie mam zamiaru wracać do Windows 7 (Recovery było tylko z Windows 7).

 

Ja nie chce przywrócić nic!, ja chce na nowo zainstalować OS w wersji Windows 10, bo fabrycznie był downgrade do Windows 7.

 

ISO utworzyłem w Deamon Tools, załadowałem je de Rufus i próbowałem z pendrive utworzonym zarówno jako MBR dla BIOS lub UEFI/ NTFS jak i z pendrive utworzonym jako GPT dla UEFI/ FAT32 - oczywiście ustawienia w BIOS też zmieniałem.

 

Dodam, że takie coś robiłem wcześniej na co najmniej 10 różnych Dellach i nigdy nie miałem takiej sytuacji, że nie odpala się instalacja, tylko Rozwiąż problemy/ Wyłącz komputer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego rozumiem cię, czemu nikt nie czyta całych postów :C btw
Pobierz obraz systemu z tego forum najlepiej czysty nagraj na pendrive i sprawdz jak zawsze pod F12 przy starcie masz Boot Menu.
Jeśli robiłeś pendrive UEFI na NTFS to nie dziw się że nie działa bo pod UEFI to tylko FAT32 :D
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego rozumiem cię, czemu nikt nie czyta całych postów :C btw

Pobierz obraz systemu z tego forum najlepiej czysty nagraj na pendrive i sprawdz jak zawsze pod F12 przy starcie masz Boot Menu.

Jeśli robiłeś pendrive UEFI na NTFS to nie dziw się że nie działa bo pod UEFI to tylko FAT32 :D

 

 

Przecież wyraźnie napisałem, że zrobiłem UEFI na FAT32, tak więc nie wiem o czym Ty piszesz?

 

Poza tym nie będę używał ISO czystego z MSDN, bo wtedy klucz automatycznie nie zaciągnie mi się z BIOS i nie aktywuje OS (nie pobrałem wcześniej klucza za pomocą specjalnego programu) - chyba, że twierdzisz że tak się stanie również za pomocą nie brandowanej płytki, tylko np pobranej z winclub?

 

Zmieniłem na z MBR na GPT w GParted.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o tym fragmencie "UEFI/ NTFS jak i z pendrive utworzonym " 
Jeśli weźmiesz tą samą wersje do jakiej masz klucz to wejdzie czy ma on Brand Dell'a czy nie :)
A po drugie te screeny są z opcji naprawy możesz wyjaśnić dokładnie dlaczego tak jest np jak dajesz boot z pendrive'a to wchodzi ci tu czy jak ?

Jeśli klucz jest w BIOS'ie to powinien się sam zaciągnąć :) 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam uefi i mi działa ok na NTFS nie robię partycji gpt bo to jest błąd robić taką partycje która zabiera sporo mb/gb z dysku, a tak to mamy więcej miejsca na dysku. No chyba ze tu chodzi o coś innego to spox.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obraz z płyty Dell jest do bani - sam syf.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Na jakiej podstawie tak twierdzisz widziałeś chociaż Dellowski system?

Oprócz sporej paczki języków i brandu Dell w oknie system to jest czysty Windows bez żadnego syfu.

Sam potrzebuję Windows 7 Pro x64 od Dell, niby Dell udostępnia go na swojej stronie i po wpisaniu service tag powinien się pobierać.

Ale nawet po 6-8 godzinach się nie pobiera.

Konsultant na infolinii Dell twierdzi że instalator Windows 7 instalowany z czyste płyty sam odczyta klucz z BIOS co jest wierutną bzdurą

bo takie bajery to tylko na Windows 8.1 czy 10 ale nie na 7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej podstawie tak twierdzisz widziałeś chociaż Dellowski system?

Oprócz sporej paczki języków i brandu Dell w oknie system to jest czysty Windows bez żadnego syfu.

Sam potrzebuję Windows 7 Pro x64 od Dell, niby Dell udostępnia go na swojej stronie i po wpisaniu service tag powinien się pobierać.

Ale nawet po 6-8 godzinach się nie pobiera.

Konsultant na infolinii Dell twierdzi że instalator Windows 7 instolowany z czyste płyty sam odczyta klucz z BIOS co jest wierutną bzdurą

bo takie bajery to tylko na Windows 8.1 czy 10 ale nie na 7.

 

Jeśli chcesz to pomogę, mam dla Dell zarówno 10 jak i 7, wszystkie x64 w wersji MUI.

 

Potwierdzam, to co mówili Ci na infolinii, podczas instalacji z dellowej płytki Windows 7, nie muszę wpisywać klucza, zaciąga się sam, a system jest od razu aktywowany. Nie wiem jak, ale tak jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że z Dellowej płytki nie wymaga klucza to ja doskonale wiem miałem Dell studio 1555 z Vistą i płytką z systemem.

Tylko że ja nie ma mam Dellowego nośnika a z czystego na 100% zażąda klucza którego oczywiście nie ma

bo laptop ma licencję na Windows 8.1 Pro i taką płytkę mam.

Windows 7 jest na partycji recovery ale tu może być problem z jej działaniem bo XKom sklonował obraz systemu na SSD.

oryginał od Della był na dysku HDD i nie wiem czy da się odzyskać system z recovery bo ponoć recovery Della działa tylko

wtedy gdy dysk nie jest mniejszy od tego jaki był fabrycznie.

Sam XKom mi jasno odpisał że nie dam rady odzyskać systemu z tego recovery a że nie mam klucza do W 7 to jest spory problem.

Mam jakąś płytę z Windows 7 Pro x64 od firmy z W-wy gdzie kupowałem HP 8460p i oni właśnie z tej Dellowej płyty wgrali system.

Jest tam sporo wersji językowych o logo Dell w oknie system czyli pewnie czysty Dellowski nośnik ale jednak nie ma 100% pewności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Devhost97

Kolego. Robisz obraz za pomocą tego narzędzia.

 

Oryginalny system od razu prawidłowo utworzony na pendrive(czasem trzeba wyłączyć antywirusa podczas tego procesu bo blokuje autostart). Obraz z płyty Dell jest do bani - sam syf.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Następnie instalujesz system z pominięciem klucza. Po instalacji ściągasz [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Przy OEM Key pokaże ci klucz z BIOSu którym aktywujesz system. I Wszystko będzie działało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz to pomogę, mam dla Dell zarówno 10 jak i 7, wszystkie x64 w wersji MUI.

 

 

Jeśli masz możliwość wrzucenia tego gdzieś na serwer to byłbym bardzo wdzięczny.

Inna sprawa że system na dvd nie jest jako ISO ale z tym pewnie jakoś dałbym radę.

Ewentualnie link skąd można pobrać Windows 7 Pro x64 dedykowany do Della, czyli nie wymagający klucza podczas instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz możliwość wrzucenia tego gdzieś na serwer to byłbym bardzo wdzięczny.

Inna sprawa że system na dvd nie jest jako ISO ale z tym pewnie jakoś dałbym radę.

Ewentualnie link skąd można pobrać Windows 7 Pro x64 dedykowany do Della, czyli nie wymagający klucza podczas instalacji.

Nie ma w necie porządnego dedykowanego dla Della Windowsa 7 - mają go serwisy, sklepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej podstawie tak twierdzisz widziałeś chociaż Dellowski system?

Wyobrażasz sobie na jakich komputerach pracuje 1000 osobowa firma? Kto bryluje z biurkowych gotowcach dla firm? Dell i HP.

A na co komu choćby paczki języków czy branding?

 

 

Mam problem z czystą instalacją Windows 10.

Wrócmy do korzeni - Win 10 do aktywacji nie potrzebuje żadnego klucza jeśli choć raz był aktywowany na danym sprzęcie. Instalujemy czysty Win 10 i system sam się aktywuje online.

Do Win 7 wystarczyło wydobyć klucz lub zrobić kopię aktywacji. Teraz nie mając nic trzeba wydobyć klucz. Jeśli był choć raz aktywowany, to powinna zadziałać ta metoda:

 

Kolego. Robisz obraz za pomocą tego narzędzia.

 

Następnie instalujesz system z pominięciem klucza. Po instalacji ściągasz [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Przy OEM Key pokaże ci klucz z BIOSu którym aktywujesz system. I Wszystko będzie działało :)

 

 

Porzućcie tego Win 7 od Della raz na zawsze - nic dobrego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie