Skocz do zawartości

[Lenovo G580] Problem z instalacją Windowsa


dorumia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pewien problem. Otóż w przeciągu 2 tygodni dokupiłem do swojego laptopa kość ram(przez co mam 8 gb pamięci) oraz procesor + dysk SSD. No i podczas odbioru procesora i dysku sprzedawca podpowiedział, że mój stary dysk(fabryczny w laptopie) powinno się sformatować, ponieważ mam dużo niepotrzebnych procesów i przez to wolno chodzi. Więc zrobiłem kopie plików, których potrzebuję(nie chciałoby mi się ich ponownie pobierać/szukać) i chciałem sformatować oba dyski + zainstalować system na SSD. Ale pojawił się problem. Pobrałem system Windows 8.1 Bing with update 3 core connected, który mi polecił @xkx w temacie, który założyłem przed zakupami(tutaj link):

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Do wypalenia go na pendrivie użyłem programu Rufus i po zmianach ustawień w sekcji Boot w biosie(zamiast UEFI dałem Legacy, żeby zastartowało z pendrive'a) pokazuje mi się logo Windowsa, wybór języka i wybór języka klawiatury itd. Ale po tym wyskakuje informacja, że muszę wpisać klucz, aby kontynuować instalację. Przy pomocy programu Windows Product Key Viewer uzyskałem klucz swojego Windowsa, jednak po wpisaniu go wyskakuje informacja, że klucz jest niepoprawny lub nie działa. Jeśli trzeba podrzucić jakieś screeny z poziomu aktualnego systemu zainstalowanego to mogę podrzucić, tylko trzeba mi powiedzieć, co konkretnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobierasz ze strony Microsoftu Windows 8.1 Core i zapisujesz jako ISO do innego komputera.

Instalujesz system na SSD powinien być zainstalowany w trybie UEFI na partycjach GPT.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Masz tu sterowniki do tego laptopa pod Windows 8.1 jest ich trochę do zainstalowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobierasz ze strony Microsoftu Windows 8.1 Core i zapisujesz jako ISO do innego komputera.

Instalujesz system na SSD powinien być zainstalowany w trybie UEFI na partycjach GPT.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Masz tu sterowniki do tego laptopa pod Windows 8.1 jest ich trochę do zainstalowania.

Sprawdzałem na stronie Microsoftu i przy pomocy tego ich programu mogłem pobrać tylko wersję 8.1, 8.1 Pro, 8.1 N i chyba Enterprise. A z tych sterów to wszystkie po kolei mam pobierać i instalować czy tylko wybrane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, pobrałem wersję 8.1 ze strony Microsoftu, udało mi się zainstalować bez podawania klucza(we właściwościach pokazuje mi, że mam system aktywowany), ale mam taki błąd przy próbie instalacji Net Framework 3.5:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Coś skopałem przy instalacji systemu? Dodam, że Windows Update też nie działa(szuka kilka godzin i nic).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale net framework 3.5 jest już obecny w systemie Windows 8.1 i nie trzeba go instalować tylko chyba włączyć w programy i funkcje.

Zainstaluj sterowniki jest ich tam naprawdę sporo, a jakie masz podzespoły to należało wcześniej odczytać z managera urządzeń.

możesz też zainstalować net ale od razu 4.61 czy też 4.62.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobrałem [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników][Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] oraz [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników][Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] Ile powinna trwać instalacja? Bo w momencie pisania tego posta mieli 16 minut i nie widać postępu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zainstalowałeś we właściwej kolejności? Najpierw KB3173424, restart, a potem KB3172614, restart.

 

P.S. Namieszałeś coś z tym NET 3.5, biblioteki też widzę się nie instalują, a na dodatek widzę na pulpicie poinstalowane sterowniki i programy przed uaktualnieniem systemu - wszystko w złej kolejności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie