Jump to content
WinClub
Guest edy113

Czysty Windows 10 problemy z wydajnością

Recommended Posts

Guest edy113

Przecież Twoja płyta w pełni współpracuje z Win 7 - na stronie MSI są oficjalnie wszystkie sterowniki pod Win 7, 8, 8.1, 10

Co do IRST, to sprawdzałem drugi raz i bez wątpienia chipset B150(nie obsługuje jedynie RAID) jak i każdy inny już od dawna ma wsparcie IRST: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Przechwytywanie.jpg

Instalujesz po sterownikach chipsetu. Wypróbuj te 2 wersje: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

lub: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

To są kwestie przy okazji, bo nie powodują problemów o których piszesz. Podejrzewałbym jakąś wadę sprzętową, ale skoro masz problemy na innych komputerach i zaraz po instalacji, to przyczyna tkwi po Twojej stronie.

Skąd masz oryginalny, najnowszy obraz Win 10 czyli 1607?

W jaki sposób wykonujesz bootowalny nośnik? - jaki to nośnik?

Zawsze instaluję z pendrive, to może być przyczyna?

Pobieram zawsze ze strony microsoftu.

"Błąd krytyczny podczas instalacji" nie da rady tego zainstalować. Zaraz popatrzę w biosie co się tam dzieje. Co do płyty głównej to wiem, że zrobiłem błąd, dopiero później zobaczyłem że za 100zł więcej były już w miarę fajne... trudno.

A czy możliwe jest to, że tylko updatowane systemy z windows 7/8 na 10 tak się zachowują (z tym samym kluczem)? Na windows 8 miałem to samo na laptopie i PC. Teraz mam 10 na laptopie i PC i na obu to samo się dzieje.

A czy możliwe jest to, że tylko updatowane systemy z windows 7/8 na 10 tak się zachowują (z tym samym kluczem)? Na windows 8 miałem to samo na laptopie i PC. Teraz mam 10 na laptopie i PC i na obu to samo się dzieje.

Jak mamy to rozumieć to updatowanie.

Miałeś legalny Windows 7 zaktualizowałeś do Windows 10 po czym na czysto zainstalowałeś Windows 10 na tym laptopie.

Bo tak powinienes zrobic to jest prawidłowe postepowanie w przypadku update do 10.

Tak samo z PC z tym że tu mogłes od razu zainstalować na kluczu z Windows 8.1 bo instalator W10 akceptuje klucze z Windows 8.1.

Czyli mówiąc krótko tylko czysta instalacja Windows 10 oczywiście masz dwa komputery czyli musisz miec dwie osobne licencje.

Ale pewnie masz skoro masz i W7 i 8.1.

Guest edy113

Jak mamy to rozumieć to updatowanie.

Miałeś legalny Windows 7 zaktualizowałeś do Windows 10 po czym na czysto zainstalowałeś Windows 10 na tym laptopie.

Bo tak powinienes zrobic to jest prawidłowe postepowanie w przypadku update do 10.

Tak samo z PC z tym że tu mogłes od razu zainstalować na kluczu z Windows 8.1 bo instalator W10 akceptuje klucze z Windows 8.1.

Czyli mówiąc krótko tylko czysta instalacja Windows 10 oczywiście masz dwa komputery czyli musisz miec dwie osobne licencje.

Ale pewnie masz skoro masz i W7 i 8.1.

Właśnie tak jak piszesz, mam dwie osobne licencje ( na laptop i pc), windows 10 pro instaluje na PC "na czysto" na kluczu windows 8.

Bios zaktualizowany (najadłem się trochę strachu, bo po aktualizacji świeciła się ciągle czerwona dioda na płycie głównej i PC nie chciał ruszyć, wyjąłem baterię z płyty głównej na chwilę i ruszyło - być może to normalne, nie wiem - pierwszy raz w życiu aktualizowałem BIOS), AHCI było cały czas włączone.

Sprawdź czy bios się zaktualizował. Nie musisz podawać już klucza po zaktualizowaniu systemu do Win 10 - licencja jest zarezerwowana na serwerach MS i aktywuje się online. Czy system instalujesz offline i po zainstalowaniu sterowników chipsetu, nadal nie przyjmuje IRST(cały czas offline)? Laptop jaką ma specyfikację, że też nie można zainstalować IRST? Pendrive z systemem wykonujesz z tej strony? [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Na wszelki wypadek użyj innego pendrive, aby wyeliminować tą ewentualność. IRST można zainstalować ręcznie z pliku inf. W menedżerze urządzeń na kontrolerze IDE ATA/ATAPI(bez sterownika będzie się ciut inaczej nazywał) uruchamiasz aktualizację sterownika i wskazujesz ścieżkę do pliku inf x64 - jak pobierzesz IRST ze wskazanych wyżej linków, to tam oprócz instalatora exe są foldery z plikami inf. Dalej już klikasz ok i potwierdzasz, restart.

Guest edy113

BIOS się zaktualizował. Muszę podawać za każdym razem niestety, jak pominę to później chce klucz w systemie. W sumie to mogę spróbować zainstalować "pirata" i zobaczyć czy będzie działo się to samo, bo jeszcze tego nie testowałem.

Czy system instalujesz offline i po zainstalowaniu sterowników chipsetu, nadal nie przyjmuje IRST(cały czas offline)?

Sprawdzę to, bo zawsze po instalacji windowsa był podłączony internet.  A o tym, że na laptopie działa tak samo to chodziło mi o użycie procesora/dysku/sieci. Intel rapid storage technology chyba tam działa z tego co pamiętam (nie używałem go już dawno). Tak, pobieram narzędziem z tej strony, już kilka razy instalowałem z innego pendrive'a.

Specyfikacja laptopa i model:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

IRST można zainstalować ręcznie z pliku inf. W menedżerze urządzeń na kontrolerze IDE ATA/ATAPI(bez sterownika będzie się ciut inaczej nazywał) uruchamiasz aktualizację sterownika i wskazujesz ścieżkę do pliku inf x64 - jak pobierzesz IRST ze wskazanych wyżej linków, to tam oprócz instalatora exe są foldery z plikami inf. Dalej już klikasz ok i potwierdzasz, restart.

Spróbuję i napiszę w tym poście czy mi się udało.

W tym laptopie oczywiście IRST w starszej wersji max 12.9.xx

Muszę podawać za każdym razem niestety, jak pominę to później chce klucz w systemie.

Dziwne, bo do tej pory działało z automatu online, ale ostatnio jak instalowałem Win 8.1, którego licencja jest w biosie i również powinno aktywować się online, też musiałem podać klucz. Być może MS zaostrza weryfikację oryginalności systemów.

Być może Twój główny problem wynika właśnie z instalacji systemu online, gdzie z automatu aktualizuje system i sterowniki przez WU.

Guest edy113

W tym laptopie oczywiście IRST w starszej wersji max 12.9.xx

Dziwne, bo do tej pory działało z automatu online, ale ostatnio jak instalowałem Win 8.1, którego licencja jest w biosie i również powinno aktywować się online, też musiałem podać klucz. Być może MS zaostrza weryfikację oryginalności systemów.

Być może Twój główny problem wynika właśnie z instalacji systemu online, gdzie z automatu aktualizuje system i sterowniki przez WU.

Czyli najlepiej pobrać wszystkie potrzebne sterowniki i wszystko instalować online i dopiero jak zrobimy wszystko można podłączyć internet?

Czyli najlepiej pobrać wszystkie potrzebne sterowniki i wszystko instalować online i dopiero jak zrobimy wszystko można podłączyć internet?

Tak jak piszesz tylko offline.

Dziwne, bo do tej pory działało z automatu online, ale ostatnio jak instalowałem Win 8.1, którego licencja jest w biosie i również powinno aktywować się online, też musiałem podać klucz. 

Ale może miał problemy z kluczem na PC a nie laptopie a na PC może nie być klucza w BIOS-ie bo musiałby to być firmowy składak a pewnie jest dokupiony system OEM lub Box ale nie jest fabryczny i nie ma klucza w BIOS.

Co do laptopa to jeśli tą 7 zaktualizował do 10 z poziomu działającego W7 a następnie aktywował do 10 to podczas instalacji 10 zażąda klucza ale klika się pomiń

i idzie dalej, po podpięciu pod internet system się automatycznie aktywuje.

@Wiktorynek

masz naprawdę pecha z tym że nie instalator W8.1 czy 10 nie odczytuje Ci klucza z BIOS, nigdy nie miałem z tym żadnych kłopotów czy to 8.1 czy 10 czy instalacja 10

na lapku z kluczem 8, 8.1 zawsze szło bez kłopotu.

miałem niedawno kilka budżetowych lapków Medion z Niemiec każdy z fabrycznym niemieckim W8.1, na każdym z nich wgrałem polski W10 Home i 

nigdzie nie zażądało klucza a aktywacja poszła w kilka sekund po podpięciu pod internet.

Guest edy113

@Tupak Smaru, mniejsza z tym, ale tak samo muszę wpisać klucz na laptopie (być może dlatego, że podczas instalacji miał 6gb ramu, a później zmieniłem 2gb na 4 i w sumie wyszło 8gb) i pc (pc oczywiście składak).

@Bogdan75 oczywiście, literówka - chodziło mi o offline a nie online :)

Podczas instalacji Windows 10 na laptopie na którym był pierwotnie Windows 7 nie musisz podawać żadnego klucza, klikasz nie mam klucza.

System ma się sam aktywować, jeśli tak nie jest masz coś powalone z licencją albo ta 7 nie była poprawnie updatowana do 10.

Poprawnie czyli z poziomu Windows 7.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

tu masz podane jak powinieneś to zrobić poprawnie.

Guest edy113

Wracam po długim czasie, zainstalowałem windows 10 (offline, bez podawania klucza i sam się aktywował), wcześniejsze problemy nie występują, ALE to mnie dobija:

0LBNmla.png

Początkowo pobierała się aktualizacja dla mnie to byłem to w stanie zrozumieć, ale to jest cały czas. Nie da się normalnie korzystać z komputera, bo zjada mi prawie  całą prędkość internetu (mimo iż ustawiłem przepustowość w ustawieniach na 5% to u mnie to prawie cała prędkość, wyłączyłem też pobieranie/wysyłanie z innych komputerów), jak ktoś ma światłowód to rozumiem, że mu może nie zależeć. Komputer praktycznie bezużyteczny, bo internet służy microsoftowi a nie mi.. nie wiem jak można tak schrzanić ten system.  Da się to jakoś wyłączyć tak żeby np. raz na miesiąc dało się zaktualizować system i żeby nie było tego badziewia? Odroczyłem niby aktualizacje do 31 grudnia, ale to nic nie dało, po ponownym uruchomieniu jest to samo.

PS. teraz zauważyłem, że mieli cały czas pusty dysk D (nie pokazuje w menadżerze, ale słychać)

Gdy system Windows pobiera aktualizację lub aplikację za pomocą Optymalizacji dostarczania, szuka innych komputerów w sieci lokalnej, (lub w Internecie, zależnie od Twoich ustawień), które już pobrały tę zawartość. Windows nie pobiera całego pliku z jednego miejsca. Jest on dzielony na mniejsze części, które są pobierane osobno. Następnie system Windows pobiera pliki aktualizacji lub aplikacji częściowo z tych komputerów, a częściowo z zasobów firmy Microsoft. System Windows używa najszybszego i najbardziej niezawodnego źródła pobierania dla każdego pliku,tyle microsoft.
Ja mam tą usługę wyłączoną podczas instalki systemu po prostu nie udostępniłem grzebania w moim komputerze .

b9OoKyf.jpg

Guest edy113

Ja też bym to  wyłączył programem, ale jednak raz na jakiś czas chciałbym zaktualizować system. Wyłączyłem to o czym piszesz w ustawieniach, ale to nie działa, nadal pobiera, podczas instalacji wyłączyłem każde "śledzenie". No jak widać to wszystko to loteria

0i4DW4x.png

Skoro tylko odroczyles aktualizacje ( do 31 grudnia) to się nie dziw że ich pobiera, bo odroczyles tylko instalację a nie pobieranie. Pobierz wszystkie poprawki potem zainstaluj. Po tym wszystkim oczyść dysk i system ma działać poprawnie. Nie znoszę ludzi wiecznie i na wszystko narzekających.

Dokładnie tak. Niczego nie wyłączać. Podłączyć do sieci i czekać. Zrobi swoje i przestanie, gdy skończy. To nie Windows XP ani 7, ktore po wyświetleniu Pulpitu oddawały się nam w pełni. ;)

Guest edy113

Skoro tylko odroczyles aktualizacje ( do 31 grudnia) to się nie dziw że ich pobiera, bo odroczyles tylko instalację a nie pobieranie. Pobierz wszystkie poprawki potem zainstaluj. Po tym wszystkim oczyść dysk i system ma działać poprawnie. Nie znoszę ludzi wiecznie i na wszystko narzekających.

Dokładnie tak. Niczego nie wyłączać. Podłączyć do sieci i czekać. Zrobi swoje i przestanie, gdy skończy. To nie Windows XP ani 7, ktore po wyświetleniu Pulpitu oddawały się nam w pełni. ;)

Ehh, ludzie czytajcie ze zrozumieniem. Najpierw pobrałem i zainstalowałem aktualizacje, WSZYSTKIE (specjalnie sprawdziłem teraz żeby zrobić screena i wszystko jest aktualne)  a to się dzieje nadal. Komputer działał cały dzień od rana do nocy i nadal mam to samo, ciężko nie narzekać... przecież nie można czekać w nieskończoność.

g0H45xX.jpg

Co to za durny pomysł wyłączać aktualizacje. Całkowicie poroniony. Faktem jest że na Windows 10 te poprawki długo się instalują ale w końcu się zainstalują i system będzie działał poprawnie.

No nie wiem czy taki poroniony, skoro zamiast czerpania korzyści z internetu, wszystko zabiera mi windows, z resztą nie tylko mi, bo już cały dom się burzył, że ciągle coś pobieram. Rozumiem, że komuś może sprawiać przyjemność codzienna aktualizacja windowsa najczęściej w najmniej odpowiednim momencie, ale na pewno nie mi. Inaczej ma się sprawa jak ktoś ma światłowód, a inaczej jak 8Mb/s. Wykastruje go programem i nie będę się męczył.