Skocz do zawartości

Problem z nowym sprzętem


Nyziu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w czwartek zakupilem nowy zestaw komputerowy i mam z nim maly problem, dokladniej wszystkie gry dzialaja na ultra w minimum 60 fps, np. Far Cry Primal , wszystko ultra i mam 68 fps, a taki glupi Counter-Strike Global Offensive na bardzo niskich i wszystkimi opcjami off ma tylko 100 - 150 fps co jest dla mnie wynikiem makabrycznym, poniewaz jak patrze na youtube to ludzie z identyczna specyfikacja maja po 240 - 330 fps na bardzo wysokich ustawieniach , wiecie moze o co chodzi i jak to naprawic? Rozdzielczosc : 1920 x 1080

Specyfikacja komputera:

CPU: i5 6400 2,7GHz / TURBO 3,3GHz

Płyta główna: MSI H110M PRO-VD

RAM: Kingston HyperX Fury 8GB DDR4 (1x8GB)

Grafika: Gigabyte GTX 1060 G1 Gaming 6GB

HDD: Toshiba 1TB

Zasilacz: Antec 500 V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz czy masz włączoną opcje Renderowanie wielordzeniowe w opcjach video.
Dodaj komendę +mat_queue_mode 2 do opcji startowych csgo.
Masz rację mój sprzęt ma półtora roku jest to i5 4460 i GTX750ti i w csgo mam średnio 250fps :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hah xD sorry ale chce wiedziec po prostu co blokuje mi te fpsy, bo nikt nie chce miec 150 fps na sprzecie za 3 tys zl. Co do pytania to co do karty graficznej to sam pobieralem sterownik , z plyty bralem tylko gybabite xtreme gaming - program do podkrecania i ustawiania led itp, co do problemu to tak jak mowie wszystkie gry na ultra na luzaku, a problem tylko z jednym csgo..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchaj tego gościa, zero pojęcia jakiegokolwiek. Ja na swoim sprzęcie opartym o 6500 i 1060 mam max te 350, zablokowane na 300, na serwerach z dużą ilością graczy potrafi spaść czasami i do 150-200.

Po pierwsze jest kluczowa różnica między 150fps, a 300fps panie testowy.

Po drugie gra ta opiera się głównie na procesorze.

Po trzecie zmiana ustawień graficznych ma niewielki wpływ na fpsy, ponieważ sama grafika nie jest aż tak wymagająca jak wszystkie wykonywane obliczenia. (patrz  Po drugie)

Też liczyłem na około 400fps stabilnych, ale się przeliczyłem. Nie jest źle, ale niestety source jest przestarzałym silnikiem, z każdym update możesz zauważyć jakiś tam spadek wydajności. Na logikę dodanie choćby nowych skinów będą obciążały grę, a nie dodawały jej fpsów.

Większość nie zrozumie, że 60fps w Skyrimie, Wiedźminie to nie to samo 60fps w Csie  :doh:

Pomyślę, jak na coś wpadnę, coś znajdę w necie to napiszę, dużo było problemów z wydajnością, dużo problemów jest niestety randomowych. Jednemu gra chodzi ok, drugiemu na identycznej specyfikacji zasysa i ciężko tak na prawdę szukać rozwiązania.

 

//(musisz czekac na patch)

Nie mogę na to patrzeć, bo nie wiem czy strzelić facepalma czy też zacząć się śmiać :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, bo nie wiem jak dobrze znasz się na csie ;p Masz swój autoexec i opcje startowe?

Z opcji startowych powinieneś usunąć 2 parametry thread i high, bo pamiętam, że od jakiegoś czasu ludzie pisali, że te komendy mogą knocić. Jesli je masz ofc. 

Renderowanie wielordzeniowe sprawdź na 100%  czy masz włączone, bo jak nie, to 100fps na jednym rdzeniu byłoby faktycznie normalne. 

Opcje graficzne też możesz pokazać na wszelki, opisać, albo dać screena.

Dobrze, że napisałeś, że to się dzieje na 5vs5, bo wtedy fps powinno być najwięcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość testowy1test

Nie słuchaj tego gościa, zero pojęcia jakiegokolwiek. Ja na swoim sprzęcie opartym o 6500 i 1060 mam max te 350, zablokowane na 300, na serwerach z dużą ilością graczy potrafi spaść czasami i do 150-200.

Po pierwsze jest kluczowa różnica między 150fps, a 300fps panie testowy.

 Nosz kurw.., widze ze u ciebie zero pojecia. Grasz w inne gry fps czy tylko cs ? widac ze nie  :lol: 

Cs to stary zlom, silnik, strzelanie i moge tak wymieniac. 150 fps to mam w bf3 multi na serwerach z liczba graczy powyzej 20 hahah. Jest roznica ? :trollface:

Ps. gralem w wszystkie wersje cs.

 

Autorze:

default config w grze i sterownikach (narazie ignoruj input lag)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@testowy, a Ty wiesz, że ja mówię o csie, a nie o bfie codzie, battlefieldzie itd? Cieszę się, że grałeś we wszystkie wersje csa, nie zmienia to faktu, że 150fps, a 300 w COUNTER STRIKE(!) czuć. Chociaż przepraszam, są też takie osoby które nie słyszą różnicy na słuchawkach dołączonych do telefonu a takich za 100zł, co poradzić :)

Nie zmuszaj mnie do dyskusji, bo nie lubię się zniżać :)

//Sorki, jeszcze jedno, powiedz mi ile masz przegranych godzin w cs go? Tak z ciekawości ;)

 

@nyziu włącz renderowanie wielo, jeśli grasz na jednym rdzeniu, to masz już przyczynę :D

 

@miastowy Dobry troll  :trollface: Zagraj sobie w csa na 30 xD 

Szkoda szkoda, bo akurat ta gra cech**e się tym, że zaraz z tym 150 może zrobić Ci się 80 ;p Nawet odpalając mapę solo, bez graczy, bez botów fpsy zależne są od tego gdzie dokładnie się patrzysz, co Ci się renderuje :) Do tego kilka granatów, kilka strzelających osób i już masz dużą różnicę.

 

//

@miastowy :D 

może konsolowcy ugrają na 30 klatkach, ale mnie po 10 sekundach oczy rozbolały :D

//

@testowy 

Można włączyć polskie napisy i trzeba mieć trochę iq żeby zrozumieć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość testowy1test

@eidur

nie bede sie zanizal zeby ci udowadniac, ale widze ze jestes dobry troll lub bardzo mlody. Autor ma problemy z gra przez rozne dziwne konfigi psedo graczy. Dlatego ma wykonac reset. Ale ja sie nie znam :lol: .

Internetowi wojownicy :trollface:

Koncze te rozmowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Autor ma problemy z gra przez rozne dziwne konfigi psedo graczy. "

Z fusów to wywróżyłeś czy skąd? Albo jestem ślepy, albo nic takiego tutaj nie zostało powiedziane. Poza tym samo zdanie jest bezsensowne co tylko świadczy o Twoim braku wiedzy.

 

Tak, trafiłeś, jestem 13letnim dzieckiem siedzącym na forum. Co następne, zaczniesz mi jechać po rodzicach? :V  Nie, nie znasz się kompletnie, zadałem Ci pytanie o to ile przegrałeś w tą grę, choć i tak to niewiele by rozstrzygnęło, bo mam kumpla który przy 2k godzin gra na ustawieniach domyślnych. Są gracze którzy znają się na grze, są gracze którzy olewają totalnie stronę techniczną, są także tacy którzy wypowiadają się bez sensu, ale sądzą, że mają rację :D 

Kończ kończ, bo szkoda dyskutować :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dzięki, ale mam jeszcze jeden problem, bo zagrałem 2 match makingi i zawuazylem ze jak gram to jest 300 + fps, a w niektorych miejscach drastyczne spadki do 240 fps, czym to może byc spowodowane? Mimo wszystko dziala all dobrze, a tych spadkow jakos bardzo nie widac, pytam z ciekawosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym Ci radził wgrać system nie okrojony 10 ,  zakupić dysk SSD do gier koło 256 i więcej GB i w tedy grać. Oczywiście na pamięciach MLC można też połaczyć dwa dyski w raid.

 

NP SSD + 2 SSD  w raid O  + HDD na dane:D

Ja tak mam i nie mam żadnych spadków. System windows pro 10 . 

Gry śmigaja.

 

Powyłączaj zbędne rzeczy , usługi , telemetrię w systemie przy użyciu skryptu kolgi, program antyvirusowy , AVG wgraj sobie lub nowego eseta.

Nie używaj żandych przyśpieszaczy typu Andvanced system Care bo to nic nie da.

 

Wgraj najnowsze sterowiki programem : Iorbit Drive Booster 4.0 i powinno hulać. Dodatkowo zrób kopię systemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień w konsoli cl_forcepreload z 0 na 1 da ci to trochę fps bo wczytuje wszystko przed startem a nie w trakcie gry.

W parametrach startowych możesz dodać +mat_queue_mode 2 wymusza renderowanie wielordzeniowe czasem daje dużo czasem mało warto spróbować :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie