Skocz do zawartości

Aktualizacja do Windows 10 z Windows 7 - czy wciąż możliwa?


mb3

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie czy jest możliwa taka akcja: mam oryginalny win7 i czy jeżeli zaktualizuje go do Win10, wyciągnę z niego nowy klucz i zrobie czystą instalację Win10 korzystając z nowego klucza? System będzie legalny? Cała operacja oczywiście na jednym kompie.

 

@Tapatalk

możesz zaktualizować

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

nic żadnych kluczy nie ma potrzeby wyciągać

przy ponownej instalacji na czysto zaznaczysz nie posiadam klucza produktu i pójdzie dalej...

I będzie legalny skoro masz klucz do W7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że jest nadal w pełni legalna możliwość: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Potwierdzam w 100%, działa poprawnie tylko w moim przypadku za pierwszym razem nie poszło chyba antywirus (Panda) to zablokował.

Za drugim razem po wyłączeniu antywirusa poszło bez problemu, tak samo aktywacja poszła bez problemu.

Potem zainstalowałem na czysto z obrazu pobranego ze strony Microsoft a podczas instalacji nie podałem celowo klucza i aktywacja poszła

od razu za pomocą uprawnień cyfrowych.

Mój laptop to stary Lenovo t61 z oryginalnym Windows 7Pro a teraz Windows 10 Pro.

Coraz bardziej mi się ten W10 podoba jeszcze gdyby to EDGE działało poprawnie to byłoby całkiem dobrze.

Oczywiście nie korzystam z żadnej aplikacji Modern, no może z pogoda ale reszta nie istnieje dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszą na innych forach to jak najbardziej możesz wrócić do Windows 7 czy 8.1 zależy jaki miałeś.

Przecież pozostała licencja na poprzedni system a do 10 to tylko aktualizacja.

Ale najlepiej tą 7 czy 8.1 zainstalować na czysto a nie robić jakieś pseudo powroty w ciągu 30 dni jakie Microsoft dał na powrót do poprzedniego systemu.

Sam pewnie też wrócę do tej 7 bo w 10 to wszystko jest porozrzucane częśc w ustawieniach częśc w panelu sterowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Przeszukuję właśnie forum w temacie powrotu z win 10 na win 7. Syn zaktualizował windowsa 7 do 10 ale miał tylko miesiąc na ewentualny powrót. Nie zrobil tego a kiedy zajrzałem do jego komputera- porażka. Zacina się, zawiesza a czasem wywala informację, że komputer napotkał niespodziewany błąd i musi być ponownie uruchomiony. Próbowałem sciągnąć oryginalny system z użyciem klucza dołączonego na nalepce laptopa ale Microsoft informuje,że mam się zwrócić do producenta (Lenovo) bo system był już zainstalowany w kupowanym sprzęcie. Jest jakiś sposób na powrót do win7? Przycisk recovery nie działa - zachowuje się jakby był zainstalowany tylko win 10. Poproszę o poradę czy zostaje mi już kupno nowego systemu czy da się jeszcze coś z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ixon74

1. Pobierz z forum [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

2. Zainstaluj wersję zgodną z naklejką (Pro/Home etc.).

3. Klucz jest zapewne zaszyty w BIOSie, więc będzie łatwo go aktywować - klucz jest zapisany w [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników].

4. Aby aktywować system przez odczytanie klucza z tablicy SLIC skorzystaj z [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]z. Po prostu kliknij install - program wyciągnie sobie klucz z BIOSu i aktywuje system w dokładnie taki sam sposób, w jaki robi to producent laptopa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamiętam to dopiero klucze w biosie były od 8 z 7 tak dobrze nie było

Były :) (może nie w takiej samej postaci jak obecnie, ale zasada działania podobna)

Na praktykach w 2014 roku aktywowaliśmy tym sposobem mnóstwo laptopów ;)

W takim wypadku, gdy Loader aktywuje kluczem z BIOSu - nie wymaga restartu systemu.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Windows 7 nie ma klucza w BIOS, to dopiero od 8 zrobili.

Jeśli ma czytelną naklejkę z kluczem na spodzie laptopa to instaluje system z nośnika OEM nie podając klucza w trakcie instalacji.

Dopiero potem po zainstalowaniu systemu i driverów wchodzi w okno system i wybiera "zmień klucz produktu" i podaje swój.

Aktywacja powinna pójść od ręki bo ten klucz właśnie po to jest w wypadku utraty recovery czy awarii dysku.

Nawet jeśli ma nieczytelny klucz to dalej da radę aktywować system poprzez instalację certyfikatu.

 

Ale przede wszystkim to powinien mieć zrobioną kopię Windows 7 programem One key recovery od lenovo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Aktywacja powinna pójść od ręki bo ten klucz właśnie po to jest w wypadku utraty recovery czy awarii dysku.

Raczej nie - jesli nigdy nie był system przeinstalowywany, to po wpisaniu klucza z naklejki bedzie konieczna aktywacja telefoniczna, a następnie kilka kolejnych odbędzie się online. Laptopy i PC są aktywowane przez producenta licencją zbiorową, a nie kluczem z naklejki.

 

 


Nawet jeśli ma nieczytelny klucz to dalej da radę aktywować system poprzez instalację certyfikatu.

I właśnie tą licencję zbiorową można wykorzystać powtórnie aktywując taki system za pomocą Loader by Daz. Od razu można poznać czy system był tak aktywowany przez producenta - po użyciu Loadera nie będzie prosić o restart - legalny i oryginalny jak z fabryki. ;) Oczywiście taki sposób wykorzystujemy w przypadku zniszczenia naklejki. Dopóki da się odczytać klucz zalecam aktywację telefoniczną lub online - przecież mamy legalny system. Potem zalecam wykonanie kopii aktywacji za pomocą Advanced Tokens Manager - na wszelki wypadek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.robiłem tak kilka razy na różnych laptopach; Asus, Lenovo i za każdym razem aktywacja poszła Online bez żadnego dzwonienia na MS.

Sprawdzone w realu a nie jakieś raczej nie.

2.W laptopach z systemem fabrycznie zainstalowanym aktywacja jest poprzez klucz OEM SLP czyli wszystkie laptopy danej marki mają taki sam klucz.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Na tej stronie sprawdza się zgodność certyfikatu z markerem SLIC w BIOS-ie.

Są tam też wszystkie klucze OEM SLP i certyfikaty.

Kilka razy aktywowałem tak systemy w laptopach czasem dla zwykłej zabawy bo klucz był czytelny.

Od Windows 8 na szczęście to utrapienie poszło w niepamięć.

Advanced Tokens Manager znam od dawna wykorzystuję i bardzo sobie chwalę ten program.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


1.robiłem tak kilka razy na różnych laptopach; Asus, Lenovo i za każdym razem aktywacja poszła Online bez żadnego dzwonienia na MS.

Sprawdzone w realu a nie jakieś raczej nie.

Sprawdzone w realu - zawsze dzwonię. Po każdej aktywacji telefonicznej masz kilka razy dostępną aktywację online - w zależności od dystrybucji  i systemu 3-10 razy, potem znowu dzwonienie i tak w kółko(wyjątek zbyt częsta aktywacja systemu, wtedy częściej popraosi o aktywację telefoniczną) . Identycznie Vista i Office 2007.

Jak aktywacja idzie online tzn, że ktoś już aktywował system kluczem z naklejki. Systemy OEM/BOX kupione samodzielnie przechodzą aktywację online po wprowadzeniu klucza, ale też po kilku razach lub zbyt częstych aktywacjach będzie wymagana aktywacja telefoniczna, by potem znowu mieć kolejne online.

 

 


2.W laptopach z systemem fabrycznie zainstalowanym aktywacja jest poprzez klucz OEM SLP czyli wszystkie laptopy danej marki mają taki sam klucz.

No i ten mechanizm wykorzystuje Loader by Daz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slyszalem ze jak zaaktualizowalem system ( podczas darmowej aktywacji systemu ) i wrocilem spowrotem do win 7 to zarezerwowalem sobie cyfrowa kopie w jakis sposob i moge pozniej zainstalowac win 10 wystarczy ze podam moj cd-key of win7 i pojdzie? Bo ciagle przykladam sie do instalacji i sprawdzenia win10 ale jakos mnie wszystko odpycha ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slyszalem ze jak zaaktualizowalem system ( podczas darmowej aktywacji systemu ) i wrocilem spowrotem do win 7 to zarezerwowalem sobie cyfrowa kopie w jakis sposob i moge pozniej zainstalowac win 10 wystarczy ze podam moj cd-key of win7 i pojdzie? Bo ciagle przykladam sie do instalacji i sprawdzenia win10 ale jakos mnie wszystko odpycha ;>

 

Co to za zwroty bo są bez sensu.

Jeśli aktualizowałeś Windows 7 do 10 i od razu aktywowałeś tą 10 to masz już na zawsze możliwość instalacji 10 ale musiał być aktywowany.

Nawet jeśli nie był aktywowany to i teraz możesz legalnie i za darmo  aktualizować 7 do 10.

Także możesz według uznania instalować i dowolnie zmienić 7 na 10 i odwrotnie.

Co do ostatniego zwrotu skoro cię odpycha instalacja W10 zanieś do serwisu zrobią to za 80-100 złotych a tobie pozostanie spokój ducha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzień temu kupiłem kompa stacjonarnego z org win8 key płyta komplet że sklepu odkupił zestaw od dziadka.... Poszedłem i znalazłem jakiś plik którym zrobiła się aktualizacja do win 10 z info wynika że jest aktywna na stałe. Więc chyba się jeszcze da bo niby parę miechów temu zakończyli promocje. A mnie się jeszcze udało

 

Wysłane z mojego ZUK Z1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie