Skocz do zawartości
P1O

NOKIA z buta wjeżdża!

Rekomendowane odpowiedzi

Nokia_1.jpg

Jakoś w czerwcu znalazłem [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] i choć narobił mi "smaka", nie doszukałem się w nim żadnych konkretów. Kolejne teksty w sieci głosiły to samo i tak samo bez konkretów. W następnych miesiącach moje chęci poszukiwań wygasły... aż do wczoraj, kiedy przypadkiem znalazłem [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]. Szukając dalej czegoś na temat samych urządzeń znalazłem jeszcze [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] (i masę innych, ale poszukiwania pozostawię zainteresowanym).

Wynika z tego, że w 2017 możemy spodziewać się wielkiego powrotu... może nie tej samej Nokii, jednak z całym jej zapasem patentów oraz pracownikami. Dołączyć do tego ma były mobilny dział MS oraz spece z Foxconn (jeśli coś pomyliłem, proszę o sprostowanie). Ta sama, czy nie ta sama Nokia, na pewno będzie miała kredyt zaufania u osób, które z nostalgią patrzą na telefony sygnowane tą marką.

Osobiście jestem pełen nadziei na przełamanie monopolu na androidowe topowce-wybuchowce Samsunga. SONY już nie gra w Xperię (i ogólnie w telefony... telewizory też... choć niedawno wpadli na pomysł stworzenia karty microSD... "for audio"... alm.gif), więc dobrze nam zrobi pojawienie się godnego konkurenta. Tak, wiem... jest jeszcze LG, ale oni swoją renomę w segmencie urządzeń mobilnych - moim zdaniem - nadal budują.

Po cichutku liczę też na jakiś ruch w stronę Symbiana... ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sznurowane gumiaki... kto by pomyślał... Sami widzicie, że Nokia potrafi być pionierem. ;)

Swoją drogą gumiaki Nokii przez ten cały czas były i są dostępne... tylko na inną stopę:

2011-Nokian-Tyres_35.jpg

W którymś z artykułów znalazłem informację, że Nokian Tyres jest spółką-córką znanej nam Nokii,

zatem użyte patenty i technologie mogą być podobne... chyba. :trollface:

Mało tego... W domu mojej babci nadal stoi to (zdjęcie znalezione w sieci):

radiomagnetofon-nokiaunitra-eltrahania-k

Pod lewym głośnikiem jest przełącznik rodzaju taśmy. Miał to ktoś w swoim jamniku? ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po cichutku liczę też na jakiś ruch w stronę Symbiana...

Porzućcie nadzieje i mżonki - NOKIA będzie tylko i wyłącznie z Androidem i nie ma nic wspólnego ze starą NOKIĄ - nie ma ludzi z fińskiej fabryki i nie ma już żadnej infrastruktury. 100% wytwór made in China. Ot wykupiona marka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fabryki są, tylko służyły do produkcji feature-phonów, podobno je modernizacją, a do tego czasu będą korzystać z fabryk Sharpa. Wszelkie patenty również przeszły do HMD Global, tak samo jak spora część projektantów i załogi "dawnej Nokii".

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zostały ewentualnie tylko fabryki w Chinach - to był bezpośredni powód upadku Nokii - zmiana kraju pochodzenia. Zamknięto i zlikwidowano wszystkie fabryki w Europie i Meksyku. Ruch który miał przynieść oszczędności, w 2 lata zatopił największą firmę produkująca telefony. Zmiana z Made in Finland na Made in China posłała ich na dno. Dalsze losy znamy - MS tak samo wtopił. Nie obiecuję sobie niczego po "nowej" Nokii, a jej żywot będzie bardzo krótki. W tym czasie pojawiła się potężna konkurencja cenowa, jakościowa i wydajnościowa. Zaczną robić coś lepszego i zarazem tańszego od Huawei, Xiaomi itp itd? - obym się mylił, ale wątpię.

P.S. Na marginesie, miałem kiedyś monitor CRT Nokia - super jakość i wykonanie - niespotykany matowy ekran na szkle!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pracuję w branży energetycznej i w nawiązaniu do dyskusji powiem, że Nokia była też producentem przewodów, które wiszą w liniach wysokich napięć. Te przewody wiszą także w Polsce :)

@Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nikt nie daje nadziei Nokii:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Upadną szybciej niż się wskrzesili.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na szczęście oprócz jakże opiniotwórczych portali jak dp, spidersweb czy antyweb jest jeszcze rynek o konsumenci którzy zweryfikują te dywagacje ;) Ja dam "nowej" Nokii szansę, jeśli nie będą "na chama" brnąć w Androida tylko np. Sailfisha albo własne systemy (ewentualnie znacznie zmodyfikowany Android, niezależny od Google) to kto wie, wątpię by Finowie pozwolili sobie na chińszczyznę marnej jakości na Androidzie ze zmienionym launcherem.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@martinii te które się przy byle wichurze urywają u mnie? Te od nokii na pewno byłyby trwalsze  :trollface:

@wiktorynek Proste, za późno na powrót :) w porównaniu do Razora twierdzę, że jeśli nie pójdą w stronę androida to tym bardziej zginą :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ładnie opisali to na Benchmark.pl:

Czego możemy się spodziewać? Zapowiedzi są odważne. Pojawić mają się produkty wysokiej jakości, oferta obejmować ma modele z praktycznie każdej półki cenowej. Produkowane będą klasyczne telefony oraz smartfony i tablety z systemem Google Android.

Właśnie na to liczę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szczerze, opinie antyweb, "złeprogramy" itp to mam w ogromnym poważaniu, wielokrotnie sie nie sprawdzały i nie raz wprowadzały w błąd, co ma być to będzie i okaże sie w "praniu" :)

Co do opinii czy za późno sie nokia ogarnęła to można prowadzić zdrowe debaty, za Nokią stoją setki tysięcy "fanatyków" :) z resztą na co ja sie produkuje i tak Ci co mają krytykować będą to robić :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi