Skocz do zawartości

Błędna godzina na Windowsie 7.


AS00

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od dłuższego czasu, a w zasadzie od początku świeżej instalacji Windowsa 7, po każdym uruchomieniu komputera zegar systemowy wskazuje złą godzinę... Zawsze jest to godzina lub dwie mniej od czasu rzeczywistego. Synchronizacja z czasem z internetu pomaga ale też tylko do następnego ponownego uruchomienia komputera. Zmiana serwerów synchronizacji a nawet wyłączenie tejże synchronizacji nie pomaga. Wpisanie czasu ręcznie także nie. Co ciekawe na Linuksie nie mam żadnych problemów z zegarem.

Bateria na płycie głównej także jest całkiem młoda. Instalowałem czysty zaktualizowany system od Mr.T z forum.

 

To jest jakiś błąd, który dałoby się naprawić? Macie może jakieś pomysły? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość wygenerowana automatycznie.
Ten temat został zamknięty..

Z powodu: Problem rozwiązany

Jeśli się z tym nie zgadzasz, możesz zgłosić ten post do administracji, używając opcji "Zgłoś".

Pozdrawiamy zespół Winclub.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ;)

 

Piszę tutaj ponownie, ponieważ problem z błędną godziną ciągle pozostaje nierozwiązany... Zmiana godziny w BIOSie pomogła na chwilę, a później znów wszystko wróciło. Godzina na Linuksie jest dobra, lecz na Windowsie jest dokładnie o godzinę do tyłu względem aktualnego czasu. Zauważyłem, że problem występuje wtedy, gdy po włączeniu komputera najpierw włączam Linuksa, a później Windowsa. Jeśli zaś włączę od razu Windowsa to godzina jest raczej dobra.

Dodam jeszcze, że Windowsa użytkuję głównie na koncie bez uprawnień administratora, lecz nie wiem czy to ma jakikolwiek wpływ na błędny czas.

 

Miałby ktoś jakiś pomysł, jak można by to naprawić? ;)

 

Z góry dziękuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nic nie podziała to baterię także zmienię, ale nie wydaje mi się, aby ona sprawiała problemy. Czas jest zły wyłącznie na Windowsie i to równiutko o godzinę. Poza tym bateria nie jest taka stara z tego co pamiętam.

 

 

 


musisz zmienić jak dobrze pamiętam strefę czasową lub czas letni jakoś tak

 

Zmienić strefę i/lub czas letni na Windowsie czy na Linuksie? Na Windowsie jest zaznaczona dobra strefa czasowa, automatyczna aktualizacja czasu letniego (czy coś takiego) oraz automatyczna aktualizacja czasu z internetu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nic nie podziała to baterię także zmienię, ale nie wydaje mi się, aby ona sprawiała problemy. Czas jest zły wyłącznie na Windowsie i to równiutko o godzinę. Poza tym bateria nie jest taka stara z tego co pamiętam.

 

 

 

 

Zmienić strefę i/lub czas letni na Windowsie czy na Linuksie? Na Windowsie jest zaznaczona dobra strefa czasowa, automatyczna aktualizacja czasu letniego (czy coś takiego) oraz automatyczna aktualizacja czasu z internetu. 

Na linuxie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie