Skocz do zawartości

MeeGOPad T07 Pro


k3vin

Rekomendowane odpowiedzi

W moje ręce właśnie nadpłynął sprzęt z bardzo daleka, z Chin.

Ryzykowny zakup, który może nie wyjść na dobre albo przerosnąć moje oczekiwania.

Przedmiot został zakupiony [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] [info, zdjęcia, specyfikacja], wersja 4GB bez aktywowanego systemu.

Specyfikacja w teorii na poziomie aktualnych flagowców smartfonowych.

UNBOXING

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

 

 

Na razie nie mam zbyt wiele czasu na testy, dzisiaj zostanę na starcie systemu i napisaniu tematu z tego MeeGO.

Start systemu oceniam na normalny, a działanie akcja/reakcja jest w dużej części bardzo dobra, zdarza się dłuższe wczytywanie niektórych elementów.

Ten temat napisałem przez Edge, gdzie ma lagi przy przełączaniu między kartami, no i w danej karcie też się zdarzają.

Nie wiem, czy to wina przeinstalowanego systemu, przeglądarki, bądź jest to normalne w takich urządzeniach. To wina Edge, na IE 11 wszystko działało lepiej.

Dysk ma wielkość 28,5GB, a z tego 16GB wolnego miejsca, gdzie jeszcze nie mam nic zainstalowanego.

Odpaliłem na szybko YouTube, pierwsze przejście na pełny ekran zlagowało przeglądarkę na kilkanaście sek, kolejne razy odpalają się prawie płynnie [nie tego się spodziewałem].

Filmik testowy 4K działa płynnie na YT, wersja 8K już nie chce się uruchomić, restartuje zakładkę z YT.

 

 

Na co dzień mało czasy, ale w piątek mam wolne, to pewnie będą większe testy urządzenia.

Nigdy nie robiłem takowych testów, więc możecie pisać propozycje co i czym sprawdzić, przy okazji przejrzę inne tematu, jak to wygląda.

Jak pozwoli internet to sprawdzę jeszcze normalnie filmy w 4K i 8K z dysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Jak pozwoli internet to sprawdzę jeszcze normalnie filmy w 4K i 8K z dysku.

Właśnie to mnie najbardziej interesuje. Sam zastanawiam się nad podobnym sprzętem. Jakbyś jeszcze mógł sprawdzić czy obsługuje dźwięk 5.1 i jak sprawuje się wbudowany wentylator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę testów było; bios się już znalazł, ale jest jeszcze biedniejszy od tych w netbookach ...

Z tego co wyczytałem na eng forum od tego sprzętu, to RemixOS ma problemy z sterownikami i może nie być dźwięku i/lub wi-fi :(

 

8K nie mam po co sprawdzać, bo z 4K już jest problem.

Sprawdzałem na razie 2 filmy w 4K:

1. [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

2. [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Film na YT jak i pobrany z YT na dysk odtwarza się bezproblemowo, natomiast z drugiego linku mocno klatkuje.

Specyfikacje obydwóch filmów:

1.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Duża różnica jest w bit rate, z info strony widać, że drugi sample jest z Blu-ray, a pierwszy nagrany aparatem.

Na szybko przeglądając neta to widzę, że ~50Mb/s można znaleźć w niektórych filmach przerobionych z BR, a w oryginale bywają 150Mb/s.

Także pełnoprawnych filmów 4K na tym się nie obejrzy, co najwyżej nagrane przez smartfony/kamery, bądź biedne ripy Blu-ray :(

Przy odpalaniu drugiego sampla ram jeszcze miał mały zapas, ale procesor nie wyrabiał [nie widziałem tych turbo 1.84MHz :angry: ].

 

Co do dźwięku w 5.1, to sprawdzałem swój zestaw Logitech Z506.

Przez monitor jak i bezpośrednio do Meegopad, dźwięk działa dobrze.

 

Na razie nie przesiadywałem przy nim dłuższych godzin z większym obciążeniem, myślę że najpierw przegram system na nim.

Bez większego obciążenia wentylator ledwo co wydaje dźwięk, słyszę go jak jest kompletna cisza, a że przeważnie jest muzyka, to niesłyszalny.

Chwilę patrząc na możliwy overclock procka, to temp. niby koło 50*C, ale jakoś tego nie odczuwam dotykając obudowy.

 

Na systemie uruchomiłem skrypt od m4s do szpiegów, nie poprawiło to specjalnie wydajności, ale zauważyłem, że to Edge tak mulił, a IE11 już działa w miarę dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie