Skocz do zawartości

Różne pytania - Przywracanie systemu, smartscreen


RemixPL1994

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! mam parę pytań :) Być może ktoś z Was zna na nie odpowiedź i pomoże mi :)

 

1. Czy wyłączenie robienia kopii systemu/przywracania systemu powoduje wzrost miejsca na dysku? Lub np wyłączenie + uruchomienie oczyszczania z pozostałości?

 

2. Czy taki sam skutek da nie wyłączanie przywracania i uruchomienie oczyszczania dysku? Wtedy chyba usunie stare pliki itp związane z kopiami ale będzie dalej tworzyć nowe tak?

 

3. Da się za pomocą .bat lub .reg włączać i wyłączać możliwość tworzenia kopii/przywracania systemu?

 

4. Da się za pomocą .bat lub .reg włączać i wyłączać filtr smartscreen w windows 10?

 

5. Polecenie sc config Fax start= Auto zmienia daną usługę na automatyczną, a jest jakieś polecenie by najpierw uruchomiło usługę a potem ją ustawiło na automatyczne?

 

6. Gdzie i jak mogę zaimportować mój gotowy plan zasilania np wysoka wydajność lub gdzie znajdę pliki w systemie do exportu?

 

7. Da się za pomocą .bat lub .reg ustawić wybraną wartość pliku stronicowania na dysk C: ?

 

8. Da się za pomocą .bat lub .reg wyłączać i włączać internet explorer, windows media player itp z włącz lub wyłącz funkcje systemu?

 

9. Jak obejść to? [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

ten plik rejestru ma usuwać ikonę sieć w mój komputer - [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

niestety przez .reg ani .bat nie udaje mi się z powodu braku uprawnień. Natomiast znalazłem w programie Dism++ opcje usuwanie tej ikonki i przez program działa. Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpalając z Pulpitu bez polskich znaków też to samo - [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Zrobiłem sobie @ by mieć folder z skryptami itp zawsze u góry przed folderami ponumerowanymi :)

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


1. Czy wyłączenie robienia kopii systemu/przywracania systemu powoduje wzrost miejsca na dysku? Lub np wyłączenie + uruchomienie oczyszczania z pozostałości?

Tak, bo zniknie zarezerwowana przestrzeń, nie będzie tworzyć nowych punktów(oczywiście stare trzeba skasować).

 


. Czy taki sam skutek da nie wyłączanie przywracania i uruchomienie oczyszczania dysku? Wtedy chyba usunie stare pliki itp związane z kopiami ale będzie dalej tworzyć nowe tak?

Usunięcie starych punktów zwolni miejsce tylko czasowo.

 

 


3. Da się za pomocą .bat lub .reg włączać i wyłączać możliwość tworzenia kopii/przywracania systemu?

Na pewno, bo jest to odzwierciedleniem rejestru, wystepuje w gpedit.msc i zasadach - tylko trzeba zdobyć taki wpis - czy wyłączenie we właściwościach + 2 usługi jest trudne bądź czasochłonne?

 

 


4. Da się za pomocą .bat lub .reg włączać i wyłączać filtr smartscreen w windows 10?

Pewnie też, ale nie wiem.

 

 


5. Polecenie sc config Fax start= Auto zmienia daną usługę na automatyczną, a jest jakieś polecenie by najpierw uruchomiło usługę a potem ją ustawiło na automatyczne?

Opcja automatyczne uruchomienie z opóźnieniem.

 

 


6. Gdzie i jak mogę zaimportować mój gotowy plan zasilania np wysoka wydajność lub gdzie znajdę pliki w systemie do exportu?

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

 


7. Da się za pomocą .bat lub .reg ustawić wybraną wartość pliku stronicowania na dysk C: ?

Jak wyżej, wszystko ma odzwierciedlenie w rejestrze, tylko trzeba znaleźć taki wpis.

 


8. Da się za pomocą .bat lub .reg wyłączać i włączać internet explorer, windows media player itp z włącz lub wyłącz funkcje systemu?

J/w - choć włączenie/wyłączenie w Programy i funkcje chyba nie jest kłopotliwe.

 

 


9. Jak obejść to? [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Brak uprawnień bądź dany wpis nie ma zastosowania dla danego systemu - jesli chodzi o Win 10, to po aktualizacji AU systemy Pro zostały pozbawione niektórych zasad.

 

 


ten plik rejestru ma usuwać ikonę sieć w mój komputer - [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]



niestety przez .reg ani .bat nie udaje mi się z powodu braku uprawnień. Natomiast znalazłem w programie Dism++ opcje usuwanie tej ikonki i przez program działa. Jakieś pomysły?

Brak uprawnień lub nieaktualny/niewłaściwy wpis rejestru - patrz wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

4.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

5.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

9. Załącz zawartość Twojego pliku

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Tutaj te ustawienia które włączyłem dzięki programowi = [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]. Jeśli da się przez program, to przez .bat lub .reg tez powinno iść według mnie tylko jak :)

 

Btw, Dzięki za:

 

REG ADD "HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\SystemRestore" /V DisableSR /T REG_DWORD /D 1 /F

SC CONFIG VSS start= disabled

 

Zmodyfikowałem sobie skrypt przywracania systemu i teraz nawet jeśli ktoś ma to wyłączone w systemie to nie wyskakuje komunikat o tym, że przywracanie i usługi odpowiedzialnie za to są wyłączone :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie widziałem, aby po wyłączeniu przywracania we właściwościach + 2 usługi + gpedit.msc wyskakiwał jakikolwiek komunikat. :O Bez względu na system.

 

Jak się wyłączy tworzenie przywracania systemu to w skrypcie np. RemoveSPY_AIOv11 od m4s lub jakiś inny to pokazuje, że nie wykona kopi gdyż jest to wyłączone w usługach systemu i o to mi właśnie dokładnie chodziło :)

Sprawdzałem teraz włączanie i wyłączanie SmartScreen i nie działało mi z początku dobrze. Przejrzałem z ciekawości zawartość RemoveSPY_AIOv11 i uklepałem takie coś i już działa elegancko:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Jak się wyłączy tworzenie przywracania systemu to w skrypcie np. RemoveSPY_AIOv11 od m4s lub jakiś inny to pokazuje, że nie wykona kopi gdyż jest to wyłączone w usługach systemu i o to mi właśnie dokładnie chodziło

Aaa... żąda możliwości utworzenia punktu przywracania systemu, aby w razie czego móc naprawić system. @m4s powinien to poprawić w skrypcie, aby pytało o utworzenie punktu przywracania, a w razie zaprzeczenia lub wyłączenia usługi powinno puścić skrypt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


@m4s powinien to poprawić w skrypcie, aby pytało o utworzenie punktu przywracania, a w razie zaprzeczenia lub wyłączenia usługi powinno puścić

 

Ale to przecież tak działa :)

 

@Remix

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

co do myszki to spróbuj tak:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki m4s. Polecenie vssadmin delete shadows /all mi się przyda do pewnego skryptu które odzyskuje miejsce na dysku systemowym :) Pytanie czy idzie zrobić to polecenie by nie pytało o potwierdzenie y/n? :)

 

Co do przywracania to w RemoveSPY_AIOv11 gdy jest wyłączone to wyskakuje takie coś = [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

A po dodaniu:

 

REG ADD "HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\SystemRestore" /V DisableSR /T REG_DWORD /D 1 /F
SC CONFIG VSS start
= disabled

 

Już się nie pojawia i według mnie jest to lepsze rozwiązanie bo nie trzeba się martwić, że ktoś to ma u sb wyłączone itp :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej :) zostaw jak jest, ja sobie przerobiłem pod siebie tylko :)

 

Robię sobie teraz skrypt z ustawieniami myszki i klawiatury pod siebie i podczas REG DELETE "HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Mouse" /v MouseSensitivity" pyta mnie też o zgodę y/n? i próbowałem dać na końcu /quiet oraz /s oraz /f i nadal wyskakuje mi zapytanie. Jaka tym razem komenda potrzebna?

 

Już poradziłem sobie, " na końcu był błędny :)

 

Znalazłem pliki rejestru dzięki którym idzie wyłączyć lub włączyć plik stronicowania dla dysku C: na 4096 MB Niestety 4096 jest zapisane w formie hex. Wie ktoś z Was jak i czym zamienić np 512 lub 5120 na hex by było tak jak poniżej?

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc :) Gdy nad tym myślałem w nocy to nie mogłem na to wpaść już, choć to nie byłoby zbyt skomplikowane :)

 

Czy jest możliwość by podczas uruchamiania oczyszczania dysku w skrypcie = [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] automatycznie zaznaczało wszystkie możliwe pozycje i by klikało OK? Lub chociaż by zaznaczało wszystkie możliwe pozycje bez klikania OK.. no chyba, że da radę ustawić tak by to okienko nie wyskakiwało i z automatu czyściło wszystkie możliwe pozycje bez ręcznego zaznaczania :)

 

Tutaj dla chętnych pokazuje jak sobie poradziłem z ustawianiem pliku stronicowania przez skrypt:

 

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że zamiast w moim skrypcie dać:

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

I wtedy będzie czyścić wszystkie pozycje wyświetlające się z końcówką sagerun:65535 lecz bez zbędnego wyświetlania listy i zaznaczania wszystkiego? ;)


puściłem z ciekawości sobie to jak to wygląda i czyściło co chwilę po parę razy ale jak by to samo.. więc poczekam jeszcze i poproszę o potwierdzenie jak to zrobić by leciało całość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla jakiego Windowsa ?

 

Tu masz do 10ki:

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

 

START "DEEPCLEANER" /B /WAIT CLEANMGR /sagerun:12345

 

12345 to zdefiniowany przez Ciebie numer wzięty z kosmosu(od 1 do 65535), dzięki temu możesz mieć kilka 'profili' czyszczenia

 

W każdej linii 2 oznacza za-ptaszkowaną opcję , a 0 od-ptaszkowaną opcję

RemixPL1994 lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla jakiego Windowsa ?

 

Tu masz do 10ki:

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

 

Teraz już wiem, że %Systemroot%\system32\cmd.exe /c cleanmgr /sageset:65535 & cleanmgr /sagerun:65535 muszę usunąć i zastąpić go. Teraz tylko jak to zrobić jeśli chcę by czyściło wszystko co możliwe w danym systemie Vista, 7, 8, 8.1 i 10? ;) Przydało by się wykrywanie systemu i wtedy pod dany system odpalało by dane czyszczenie, ale nie wiem jak to zrobić :P

 

Btw. Jeśli znacie jeszcze jakieś sposoby lub komendy na odzyskanie miejsca na dysku to chętnie obczaję jeśli ktoś coś poda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie