Skocz do zawartości

Terminale Wyse / HP Thin Client


karol78

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Temat raczej kieruję do osób, które raczej miał styczność, lub mają na co dzień stycznośc z terminalami hp lub wyse.

 

Ja mialem doczynienia, i jestem w posiadaniu terminala hp, ale nie mialem z wyse.

Wiec tu mam kilka pytań technicznych o terminale wyse.

Czy wyse różni się od hp, W sensie pg,gniazdami,itd.

Przykładowo w moim hp mogę dysk flash wymienić na praktycznie dowolny ata/sata przez przejściówkę ata44 do ata40, lub do sata. A jak jest z wyse,czy jest tak samo ?

Pamieci RAM. W hp to też nie jest problem,jak wygląda to w wyse,czy może są jakieś dedykowane kości?

System. Po tym jak wymienie dysk na klasyczny,lub podłącze pędraka na usb, też system będzie działać, czy tak samo jest w wyse.?

 

Wyczytałem że w terminalach wyse jest winCE (co kolwiek to znaczy) w hp mam xpEmbeded(coś takiego). W hp mogę system zmienić, a w wyse ?

 

W hp w bios mogę ustawiś auto-on po zaniku zasilania, czy w wyse też tak można. Próbuję znaleźć wiecej info o wyse,ale w porównaniu do hp,jest marnie, albo nie idzie mi szukanie.

Potrzebuję informacji technicznych, o wnętrzu tych terminali,oraz o możliwych ich modyfikacjach. Zdjęciami wnętrza też bym nie pogardził.

 

Na popularnym serwisie aukcyjnym znalazłem w dobrej dla mnie cenie kilka terminali, są to modele

-V30 ; V30L ; V10L ; C00X

 

Cena jest akurat bliska tej,jaką dałem za hp5720,ale odpadnie mi przesyłka,bo praktycznie bede mógł odebrać osobiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o eksperymenty to nie mam zamiaru testować. W przypadku mojego już obecnego 5720 bez przerwy od roku chodzi 24/24 jako server drukarki,nie mam zamiaru w tym niczego zmieniać. Natomiast w przypadku Wyse zmieniał bym, dla tego że system jaki jest oferowany wraz z sprzętem ,mi do niczego nie przyda się.WinCE to też jakiś kastrat,z tym że już praktycznie nie do przeróbek. Tak przynajmniej rozumiem z dostepnych informacji. W tym systemie ponoć już nic nie da się zmienić, czy dodać co kolwiek. Jednak o ile jest możliwość zmiany systemu, nawet kosztem dołożenia hdd,to jest światełko w tunelu na prace jaką bym mu zadał. System dał bym mu inny, XP-pro,lub w7 wersje okrojone,po dodaniu wiekszego ramu,co najmniej 1Gb ,lub jakiś linux. Pozostaje tylko kwestia techniczna w sytuacji gdy chciał bym dać hdd. O wyse przeczytałem tyle że są modele gdzie dyskiem systemowym jest karta sd,ale z kartami jak z pędrakami, mają słabą żywotność . Ciągle za mało informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To lipa po całości. Ale poczekam jeszcze trochę,może ktoś coś dopisze, podzieli się wiedzą jaką ma.

 

Ale 

Dodaję. Poczytałem trochę o tych terminalach. I o ile nie będzie problemu z biosem, to można poszerzyć kość ramu. Jak dobrze rozumiem, to ram będzie w wersji sodimm,lub coś podobnego. Kosci takie są najczęściej w laptopach. Problem może pojawić się z pamięcią flash,czyli tym jego dyskiem. Moim zdaniem można zastąpić go dyskiem na usb. Jednak nie wiem czy te modele mają możliwość botowania z usb,z dyskiem na stałe podłączonym do usb. Jednak mam kolejne pytanie. Z tym że chodzi o system. 
Zakładając ,iż przy procesorze 1Ghz można wymienić ram na sodimm,też 1Gb. Oraz ( w teorii dysk usb) i do tego windows thin,albo inny ,to powinno to działać bez problemu. 
Natomiast. 
Z tego co wyczytałem, to terminale tej firmy też mają flash dyski na ata44. I myślę że nie powinno być też problemu z tym. O ile bios pozwoli na to by za pomocą przejściówki atasata był przez niego widziany dysk. Ale i tu pojawia się kolejne pytanie. Jakiej pojemności dyski jest w stanie zobaczyć ten sprzęt. 

Jaki jest wasze zdanie. Prosił bym o możliwą pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaję.

Poczytałem trochę o tych terminalach. I o ile nie będzie problemu z biosem, to można poszerzyć kość ramu. Jak dobrze rozumiem, to ram będzie w wersji sodimm,lub coś podobnego. Kosci takie są najczęściej w laptopach. Problem może pojawić się z pamięcią flash,czyli tym jego dyskiem. Moim zdaniem można zastąpić go dyskiem na usb. Jednak nie wiem czy te modele mają możliwość botowania z usb,z dyskiem na stałe podłączonym do usb. Jednak mam kolejne pytanie. Z tym że chodzi o system. 
Zakładając ,iż przy procesorze 1Ghz można wymienić ram na sodimm,też 1Gb. Oraz ( w teorii dysk usb) i do tego windows thin,albo inny ,to powinno to działać bez problemu. 
Natomiast. 
Z tego co wyczytałem, to terminale tej firmy też mają flash dyski na ata44. I myślę że nie powinno być też problemu z tym. O ile bios pozwoli na to by za pomocą przejściówki atasata był przez niego widziany dysk. Ale i tu pojawia się kolejne pytanie. Jakiej pojemności dyski jest w stanie zobaczyć ten sprzęt. 

Jaki jest wasze zdanie. Prosił bym o możliwą pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 5720,testowałem 5730. Ale nie o to chodzi. Generalnie chodzi o kase O. Dla tego że mogłem za psie pieniądze kupić wyse V30 ; V30L ; V10L ; C00X. Dosłownie za wartość przysłowiowej flaszki piwa. W porównaniu do hp, to śmieszna kwota A uratował bym je przed śmiercią . Na tą chwilę dałem sobie spokój ,ale do tematu wrócę . Najgorsze jest to że jest bardzo mało informacji o wszelkich modyfikacjach terminali wyse. I albo po prostu nie da się ich przerabiać,albo nikt tego nie robił na tyle powaznie by działało 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie