Skocz do zawartości

Instalacja Windows XP na SATA/AHCI


userned

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Posiadam Dell 7537. Chciałbym zainstalować system Windows XP. Podczas ładowania sterowników wyskakuje bluescreen. W urządzeniach ahci pokazuje devc09 więc dograłem w nlite sterownik ze stronki [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]. Niestety to nie pomaga. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też :angry:

 

 

 


Na hasswella nie ma driverów na xp..

Tu się mylisz - są(nawet oficjalne dobrze ukryte i modowane), lecz droga przez mękę i zero sensu poza hobbystyczno-kolekcjonerskim.

Najgorzej z obsługą technologii przełączania grafiki integra-dedyk.

 

 

 


dograłem w nlite sterownik ze stronki [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] Niestety to nie pomaga.

Ten modowany sterownik wymaga najpierw aktualizacji certyfikatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdź najpierw czy mamy rację i chodzi o instalację XP na 4 gen Intela - Haswell?

Jeśli tak, to podaj kompletną specyfikację sprzętową - nazwy urządzeń i ich identyfikator sprzętu. Wtedy otrzymasz konkretne sterowniki - nie gwarantuję, że wszystkie.

Nie gwarantuję sukcesu całej operacji. Dodatkowym utrudnieniem jest jeśli dobrze widziałem procesor z serii U.

Jeśli problem cię przerośnie, a koniecznie chcesz mieć na tym laptopie XP, to zostają 2 wyjścia: tryb XP w Win 7 lub maszyna wirtualna.

W innym przypadku zalecam kupno laptopa wspierającego XP - max 3 gen, a najlepiej 2 gen mającego kompletnie wszystkie natywne sterowniki pod XP - koszt 500-600 pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu uprzedzam - nie ma sterowników pod XP dla karty NV GT750 - nie działa Optimus. Nie ma sterowników pod XP dla karty wifi Intel AC-7260. Sterowniki USB 3.0 tylko modowane słabo sprawdzone z XP. Sterowniki IRST tylko modowane, ale działają z XP. Nie wiem jak z grafiką zintegrowaną, bo o ile są sterowniki pod HD4600, o tyle nie wiem czy zadziałają z HD4400.

Czy nadal masz w sobie tyle samozaparcia do instalacji XP? Czy potrafisz integrować sterowniki? Czy potrafisz instalować sterowniki z pliku inf?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to jest zbyt nowy sprzęt na XP. Nawet jeśli wyszukamy przyczynę tego BSODa, nie oznacza, że nie wystąpią inne problemy. Niestety XP nie jest wspierany na tym sprzęcie, polecam albo kupno starszego laptopa, jak wspomnieli koledzy, najlepiej z portem COM do starszych komórek ;) a nie to instalacja XP na wirtualnej maszynie, wtedy nie powinno być problemów. Dodam tutaj tylko że praca na VM nie każdemu odpowiada, osobiście robiłem GSM na maszynie (Phoenix i thor2 robiły problemu pod Win10) i było średnio wygodnie. Co kto lubi :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki panowie. W takim razie zainstaluje sobie Windows 8 i do tego wsadzę wirtualną maszynę. Tak poza tym to wsadzić tu jakieś modowanego czy czystą instalkę 8'mki? Czy pomoglibyście mi znaleźć sterowniki najnowsze i nakierować gdzie w przyszłości szukać? Co sądzicie o programie driver booster? Czy mogę tylko na nim polegać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chipset: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

irst: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

usb 3.0: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

integra: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

imei: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

dedyk: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

card reader: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

audio: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

lub wersja z Dolby: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

lan: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

wifi - wystarczą same sterowniki bez softu: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

bluetooth: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

touchpad - musisz podac identyfikator sprzętu, bo nazwa Dell touchpad nic nie mówi a na stronie Dell nie ma do Win 7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie