Jump to content
WinClub
danterape

Windows 7 a Windows 10

Recommended Posts

Hej. Na wstępie zaznaczę że używam komputerów od dawna i wyrobiłem sobie swoje na temat Microsoftu i ich polityki. Nie mniej jednak męczy mnie jeden dylemat z którym nie potrafię sobie poradzić.

Wiem że jest mnóstwo tematów której na codzień odwiedzane ale chciałbym żeby wypowiedzialy się tu osoby które używaly obu systemów do różnych zastosowań.

Pytanie jest standardowe : który system?

Mam i5 4460, 16 GB Ramu i świeżego gtx 1060 6gb. Sprzęt nie jest młody ale nie jest też jakoś stary.

Niby Windows 10 jest szybki jak diabli (uefi) i aktualny bo w sumie Windows 7 ma już 10 lat ale... O ile Ta telemetria nie jest tak straszna jak to w jaki sposób Windows 10 działa i nas blokuje, usuwa nasze oprogramowanie i nas kontroluje... Te aktualizacje co psują więcej niż naprawiają... Jestem zaawansowanym użytkownikiem a czuje ze Windows 10 wie lepiej i mnie ogranicza.

Co myślicie patrząc przez pryzmat wszystkich plusów i minusów? Co byście zainstalowali?

Wysłane z mojego HUAWEI NXT-DL00 przy użyciu Tapatalka

To nie bujdy

Wielki Brat patrzy!

I tak i nie, niestety niektórzy za bardzo biorą do siebie telemetrie i sieją zbyt daleko posunięte opinie przez co windows 10 staje się niedobry, ale to już rozmowa nie na ten temat :)

Bardziej martwi mnie utrata kontroli nad samym systemem. Wydajność w grach z tego co widziałem jest o kilka procent mniejsza niż w 7. To jest bardzo trudny temat. 10 mnie przeraża. Korzystałem z niej jakiś czas ale mimo wszystko w głębi serca czuje ze 7 jest bardziej user friendly. A wy dlaczego używacie 10tki?

Bardziej martwi mnie utrata kontroli nad samym systemem. Wydajność w grach z tego co widziałem jest o kilka procent mniejsza niż w 7. To jest bardzo trudny temat. 10 mnie przeraża. Korzystałem z niej jakiś czas ale mimo wszystko w głębi serca czuje ze 7 jest bardziej user friendly. A wy dlaczego używacie 10tki?

Używam 10 bo nie słucham opinii innych, na w10 miałem mniej problemów niż na w7 czy w8.1, jak dla mnie najwygodniejszy system do tej pory (nie licząc xp), co do wydajności w grach to już kwestia gry i sprzętu :)

O ile Ta telemetria nie jest tak straszna jak to w jaki sposób Windows 10 działa i nas blokuje, usuwa nasze oprogramowanie i nas kontroluje... Te aktualizacje co psują więcej niż naprawiają... Jestem zaawansowanym użytkownikiem a czuje ze Windows 10 wie lepiej i mnie ogranicza.

Co myślicie patrząc przez pryzmat wszystkich plusów i minusów? Co byście zainstalowali?

Przez dwa lata nic mi nie usunęło co ciekawe mam 1tb na onedrivie trzymam tam gry, filmy, programy, systemy i też mi nic nie znikło :)

A propos tych dwóch systemów. W Windows 7 miałem ikonkę od WiFi pokazującą moc sygnału. W Windows 10 mam tylko ikonkę na pasku. Dopiero jak w nią kliknę otwiera mi się pasek z boku i pokazuje połączenie WiFi z mocą sygnału. Nie można w W10 zrobić tak samo jak było w W7? przeszukałem ustawienia i nic.

Mam w10 i sobie chwalę.

Telemetrią się nie przejmuje (google i tak już wszystko o mnie wie) i tylko raz miałem przypadek że winda mi coś usunęła - był to przestarzały sterownik dźwięku - wystarczyło ściągnąć aktualny i zainstalować a problem znikł.

Jedyne co mnie wkurza to automatyczne aktualizacje i niemoc gdy się coś sypnie (na szczęście mnie to nigdy nie spotkało) - jeśli korzysta się z wifi to można ustawić połączenie taryfowe i wtedy winda nie ściąga automatycznie aktualizacji.

Tapatalk & RN3Pro

Witam.

Masz super sprzęt, zainstaluj Windows7 od Moderatora Mr.T z aktualizacjami, oczywiści x64, po co ktoś ma decydować co sobie masz zainstalować (Windows10 - ciągle wyskakują nowe niedoróbki). Mam laptopa procesor duo 2,1GHz i Ram 4GB, miałem zainstalowany Windows10, ale się wkurzyłem, że są instalowane rzeczy, których nie chcę i z powrotem zainstalowałem Windows7 o Mr.T, i chodzi super, może troszeczkę wolniej, ale ja decyduję co mam zainstalowane.

Ostatnie notowania popularności Systemów, zdecydowana przewaga Windows7 48%, Windows10 25%, Windows 8.1 i XP 8,5%.