Skocz do zawartości
StMK

Win10 PE x86/x64 na bazie 10.14393 Enterprise PL

Rekomendowane odpowiedzi

Win10 PE x86/x64 na bazie 10.14393 Enterprise PL

z możliwością prostego dodawania swoich prog. portable

Narzędzie przygotowałem do własnych potrzeb. Jednak często odwiedzając i korzystając z tego forum postanowiłem. Może się komuś przyda.

Projekt oparty na wersji 10.0.14393 Enterprise PL troche podobny do Koła ratunkowego autorstwa Mr.T Różnica widoczna na fot.1.

Nowy build jako baza, zintegrowane menu start [startIsBack] całkowicie w j.polskim. [PStart] do programów portable oraz kilka innych zintegrowanych programów.

ISO najprościej nagrać na PenDrive z progamu UltraISO (fot.2).

Do folderu [programs] skopiować swoje programy portable (kilka dołączonych dla przykładu) i dodać

w programie [PStart] do listy-menu.

Wersja 32bit:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

CRC32 = 70CBE151
MD5 = 858CD89CB639EBF7FFA4E8776066AE2E
SHA-1= 34A068CF6DB7DFA21295A206AA72087BDBEF40D8

Wersja 64bit:

CRC32 = 17086291
MD5 = C1F6C42EE07F7C90215EBC160B6627B0
SHA-1= B80735E941731F461522B462699AFA0784FB9179

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Uruchamiam System z pliku WIM umieszczony na  twardym dysku.

System ładuje się pięknie ale mam pytanie jak by tu dodać sterowniki do karty usb wi-fi na stałe w pliku WIM. Dodałem na automacie rozpoznawanie karty + wczytanie profilu. Rozpoznawanie tej samej karty przy każdym restarcie można by ominąć i zaoszczędzić kilka sekund. 

Edytowane przez a.kucharski

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Uruchamiam System z pliku WIM umieszczony na  twardym dysku.

System ładuje się pięknie ale mam pytanie jak by tu dodać sterowniki do karty usb wi-fi na stałe w pliku WIM. Dodałem na automacie rozpoznawanie karty + wczytanie profilu. Rozpoznawanie tej samej karty przy każdym restarcie można by ominąć i zaoszczędzić kilka sekund. 

Narzędzie WinBuilder albo Dism++ albo WinReducerEX100 .  Nic więcej nie przychodzi mi go głowy. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

StMK znalazłem. Jest prosty i super uniwersalny sposób na załadowanie sterowników. Zapożyczyłem metodę z płyty Sergeia Strelca  (User\MY_DRIVERS_x64) czyli sterowniki umieszczone w tym katalogu zostaną automatycznie załadowane, dobre przy zmianie karty lub wdrażaniu na innym kompie.

Przy okazji pisania tego tekstu wykryłem że skrót prawy ALT+a zmienia rozdzielczość ekranu i robi się bałagan. Polskie "ą" jest pod lewym ALTem. Program jest ukryty do zmiany rozdzielczości, wyciągamy go prawym ALTem i literką M. Czy ktoś wie jak wyłączyć ten program lub wyłączyć ten skrót klawiaturowy i przywrócić prawidłowy układ polski programisty.

W tej chwili plik WIM ma 649 Mb. Powiększony względem oryginału bo wrzuciłem Firefoxa 56.0.1 64bit.

Do internetu wchodzę po 60 sekundach od kliknięcia Enter w Boot Loaderze. Chyba niezły wynik.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

StMK znalazłem. Jest prosty i super uniwersalny sposób na załadowanie sterowników. Zapożyczyłem metodę z płyty Sergeia Strelca  (User\MY_DRIVERS_x64) czyli sterowniki umieszczone w tym katalogu zostaną automatycznie załadowane, dobre przy zmianie karty lub wdrażaniu na innym kompie.

Przy okazji pisania tego tekstu wykryłem że skrót prawy ALT+a zmienia rozdzielczość ekranu i robi się bałagan. Polskie "ą" jest pod lewym ALTem. Program jest ukryty do zmiany rozdzielczości, wyciągamy go prawym ALTem i literką M. Czy ktoś wie jak wyłączyć ten program lub wyłączyć ten skrót klawiaturowy i przywrócić prawidłowy układ polski programisty.

W tej chwili plik WIM ma 649 Mb. Powiększony względem oryginału bo wrzuciłem Firefoxa 56.0.1 64bit.

Do internetu wchodzę po 60 sekundach od kliknięcia Enter w Boot Loaderze. Chyba niezły wynik.

Czy możesz udostępnić z zintegrowanymi sterownikami?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi