Skocz do zawartości

Modyfikacja xp home działa alee..


karol78

Rekomendowane odpowiedzi

A więc tak. Na początek chciał bym poinformować kolegę z forum, sz.p Mr.T ;)  że problem jaki miałem z uruchomieniem iso,wynikał z tego że pobrałem z forum naszego ntlite  , ale dla win7 i wyżej . Natomiast by modyfikować xp ,jest inny. Tak przynajmniej ja rozumiem, z tego względu że instalując nlite 1.4.9.3 udało mi się dokonać pierwszej modyfikacji . I ku mojemu zaskoczeniu działa. Do odpalenia użyłem VBox 5.1.6.19634. Zainstalowałem vbox-a, i na jego domyślnych ustawieniach uruchomiłem modyfikacje. Podczas instalacji odbyło się formatowanie jako szybki ntfs. Pamieć jaką mi przydzielił to było tylko 192MB ramu ,przy procku 2.8. Co usuwałem ? języki,gry, i nie do końca pamietam co jeszcze. Usuwanie odbywało się troche po omacku .  Nie wiem jak to  się fachowo nazywa, ale do modyfikacji dodałem klucz produktu, by nie wołał podczas instalacji. Innych sterowników nie dodawałem. Posiedzę jeszcze nad tym, bo chcę usunąć jeszcze kilka nie potrzebnych śmieci. Na pewno nie bede grzebał w usuwanie plików śledzących, bo nie wiem jak za to się zabrać. Więcej grzechów nie pamietam.

 

Gotowy i zainstalowany system na vbox-ie zajmuje 1.8Gb na 5Gb partycji . Plik iso ma wagę 450Mb . Usunąłem około 150Mb

Jedyne czego mu brakuje to aktywacji, która kończy się za 30 dni. co zresztą widać na zrzucie .

I tu pytanie. Czy jest możliwość dokonania zmiany ,by nie krzyczał o aktywację ?


Ponawiam pytanie z tematu. Da się coś zrobć z aktywacją,by jej nie było? Czy tak musi być.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat z xp home, umarł, i ma umrzeć ,dla tego że nie zebrałem potrzebnych mi informacji ,i nie nadaję się do tego co mi potrzebne. Powód ? Win xp home nie daje możliwości połączenia się z nim za pomocą zdalnego pulpitu. On sam może być tylko klientem. Z informacji jakie już zdążyłem zebrać, To taką możliwość ma XP Pro. Więc taką będę starał się zmodyfikować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie