Skocz do zawartości

Windows 7 x64, starsza czy nowa wersja ?


SevenSeven

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Pewnie dla wielu trywialne pytanie, ale chciałbym się poradzić.
Chcę zainstalować Win 7 i proszę o podpowiedź czy lepiej załadować jakąś instalkę z lat wcześniejszych (2013, 2014) czy lepiej poszukać jakiejś najnowszej z 2016 ?
Według mojej dedukcji :) te wcześniejsze wersje powinny zawierać mniej dodatków, które zawsze dodatkowo mogą "zaśmiecać" system.

Proszę o info

 

pozdrawiam
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz pobrać wersję od Mr.T

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Obraz z czerwca, jeśli się nie spieszy to warto poczekać około tygodnia to wyda wersję z aktualizacjami z września.

 

Bądź od NiKKA.Labs

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Obraz z aktualizacjami z sierpnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam sobie jeszcze o tych instalkach i są dostępne wersje typu "Lite".
Czym one się charakteryzują ?
Tak dopytuję, bo miałem kilka lat temu zainstalowanego Win7 (pewnie jakaś wersja z r.2012) i działa doskonale. Obecnie mam zainstalowaną jakąś z 2015 i czasami potrafi przymulić laptopa, chociaż parametry laptopa są naprawdę zacne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modyfikowane systemy są okrojone z różnych śmieci, np. stare sterowniki, WMP itp., mają już pozmieniane niektóre ustawienia, tak żeby lepiej zoptymalizować pracę systemu.

Wersje Light, czy Extreme są mocno okrojone, gdzie wylatuje dużo rzeczy, żeby był jak najlżejszy i najszybszy, jednakże mogą być problemy z kompatybilnością z innymi programami.

Nie jest to reguła, ale czytając komentarze w danych tematach z modyfikacjami, że zdarzają się problemy z programami do obróbki zdjęć/filmów.

 

Jak wspomniałem, nie jest to reguła, że musi coś nie działać, ale trzeba być przygotowanym, że nie dla wszystkich są modyfikowane systemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwość, ale po co skoro masz gotowca.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Nie chcę formatować całego systemu tylko zaktualizować

Od czerwca mam ze trzydzieści aktualizacji, ale nie instaluje bo nie chce zainstalować telemetrii 

Jest gotowiec na same poprawki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie