Skocz do zawartości

Windows 10 - problem z instalacja


salva

Rekomendowane odpowiedzi

Z poziomu windowsa zrób jakiś folder na penie, pod jakąś nazwą, najlepiej wklej do niego jakiś plik a potem uruchom ubuntu z pena i w nim znajdź ten plik, potem reszte plików kopiuj do tego folderu.

 

Prościej się chyba nieda.

 

Aha, bo pewnie za chwile bedzie pytanie "jak znaleść ten plik w ubuntu", to w ubuntu otwórz katalog domowy taki folder na pulpicie albo w docku, a w nim będzie taka ikona lupy do wyszukiwania plików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z poziomu windowsa zrób jakiś folder na penie, pod jakąś nazwą, najlepiej wklej do niego jakiś plik a potem uruchom ubuntu z pena i w nim znajdź ten plik, potem reszte plików kopiuj do tego folderu.

 

Prościej się chyba nieda.

 

Aha, bo pewnie za chwile bedzie pytanie "jak znaleść ten plik w ubuntu", to w ubuntu otwórz katalog domowy taki folder na pulpicie albo w docku, a w nim będzie taka ikona lupy do wyszukiwania plików.

 

 

ogarnalem jak skiopuje wszystko to wyczyszcze diskpartem i znow sie odezwe

Jednak jest problem odnalazlem folder ale jak dam skopiuj  jakies foldery to nie moge wkleic do tego na pendrive

Tak jakbym nie mial uprawnien do tego folderu. Co jest nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogarnalem jak skiopuje wszystko to wyczyszcze diskpartem i znow sie odezwe

Jednak jest problem odnalazlem folder ale jak dam skopiuj  jakies foldery to nie moge wkleic do tego na pendrive

Tak jakbym nie mial uprawnien do tego folderu. Co jest nie tak?

 

Wiesz co, najlepiej dla Ciebie będzie, jak nagrasz obraz ubuntu na płyte, i go z niej uruchomisz. Potem wyczyszczony pen wsadz do portu usb i wyświetli Ci się jak reszta dysków, a wtedy przekopiowanie plików to pestka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz wyjąć dysk z kompa, podpiąć do innego, zgrać dane, włożyć z powrotem do swojego, usunąć wszystkie partycje i założyć nowe partycje. Jeśli nie masz dysku (dysków) większych niż 2TB to MBR spokojnie możesz zastosować 

 

Problem w tym że niema jak. Sam pisał że ma tylko stacjonarke i lapka. Musiałby mieć stacje dokującą, lub chociaż obudowe dysku przenośnego na dysk hdd 3,5".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra dane zgralem moge teraz spokojnie wszystkie partycje skasowac. Jest taki problem ze jak wpisuje w DiskPart komende : select disk 0 to otrzymuje wiadomosc zwrotna  -  disk 0 is now the selected disk.  

Co teraz skoro nawet dysku nie moge wybrac??

 

Sprawdzalem moj dysk jest MBR.

 

 

PS. co ja za glupoty wypisuje juz mi sie mieni przed oczami przeciez dysk wybralo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą miałem ten problem i u mnie wyglądało to na "problem" ale tak naprawdę dysk SSD na którym chciałem postawić miał wyłączoną dodatkową partycję 2 mb/ czy giga . W pierwszej chwili pomyślałem że to pendrive i nie ruszyłem. Jak już problem "zaistniał" po przejrzeniu kilku forów i innych bzdur postanowiłem się przyjrzeć problemowi "bliżej" i okazało się że tam pisze Disk 1 partition 0 i disk 1 partition 1 . Więc usunąłem te 2 Gb i bye bye problem. Czyli trzeba usunąć WSZYSTKIE partycje z dysku X. Mam nadzieję ze to komuś pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie