Skocz do zawartości

Dysk SSD do 200zł


Bogdan75

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz przyszedł czas przyspieszyć laptopa Acer Aspire V3 771G.

Po odkręceniu dolnej pokrywy widzę że jest wolne miejsce na dysk. I mam pytanie czy nowy dysk SSD na system zamontować w tym wolnym miejscu czy w miejsce gdzie teraz jest HDD ?

A HDD w to wolne.

Czy ma to jakieś znaczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym laptopie jest Core 3-generacji, więc pierwsza zatoka na 100% ma SATA3.

I tu się mylisz - Acer obciął. :wacko: Przykro mi, ale taka prawda. Jeden z nielicznych(bo nie jedyny) 3 gen bez SATA III.

 

P.S. Widzę, że to jest model z portem mSATA - jedyna szansa na SATA III. Pamiętam, że był już tu na forum poruszany problem z tym laptopem. Nie chciał pracować z 3 dyskami, a z mSATA nie chciał bootować. Nie wiem czy to była wina użytkownika czy tak jak twierdził biosu. Osobiście miałem w rękach tylko egzemplarze z dwoma zatokami 2,5" i z całą pewnością były SATA II(każda specyfikacja też tak mówi). Natomiast model V3 772 ma juz gniazda SATA III.

 

 

Czy dysk z SATA III podłączony pod SATA II będzie jakoś ograniczany w wydajności?

Ograniczy max wydajność do 300MB/s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo... znalazłem: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Cały temat: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Acer to jest zawsze Acer - coś obcięte, coś tandetne, coś spier...ne.

 

P.S. To oznacza, że z gniazda mSATA pomimo, że jest nie można korzystać. :nono:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że się podpinam nie pod swój temat ale doszedłem do wniosku, że nie ma sensu zakładać nowego. Kupiłem Goodram Iridium Pro 240GB. Według producenta zapis i odczyt powinien być ponad 500mb/s natomiast u mnie jest marne ok.260 mb/s. Gdzie leży problem? Za słaby laptop?

Paccard Bell Easynote TJ75

I5 M430 4x2,27 i 6gb ramu.

W Biosie SATA ustawione na AHCI mode

Jakieś pomysły?

Pozdr. Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że się podpinam nie pod swój temat ale doszedłem do wniosku, że nie ma sensu zakładać nowego. Kupiłem Goodram Iridium Pro 240GB. Według producenta zapis i odczyt powinien być ponad 500mb/s natomiast u mnie jest marne ok.260 mb/s. Gdzie leży problem? Za słaby laptop?

Paccard Bell Easynote TJ75

I5 M430 4x2,27 i 6gb ramu.

W Biosie SATA ustawione na AHCI mode

Jakieś pomysły?

Pozdr. Arek

Myślę  że  masz w laptopie  SATA II a żeby było lepiej to musisz  podpiąć pod SATA III którego nie masz w Packard Bell Easynote TJ75 i o to ci cała tajemnica :) .

Więcej info u wujka google lub załóż temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta do której ma być podłączony SSD to:[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Trzeba dokupić jakieś kable do podłączenia czy są z dyskiem ?

 

Jeśli dalej masz tą Mobo to ona ma jedno SATA3 i jest to gniazdo białe pozostałe są sata2.

Czyli podpinasz SSD pod biały port sata3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wiktorynek jeszcze jedno:

Czy dysk z SATA III podłączony pod SATA II będzie jakoś ograniczany w wydajności?

 

O wpadł nowy post zanim napisałem.

A tak to wygląda jak tutaj patrzeć która jest pierwsza:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

O laptopa mi chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie