Skocz do zawartości

Athlon 64 X2 W7 czy XP


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, parametry mojego staruszka:

CPU: AMD Athlon X2 Dual Core 4400+ 2.3Ghz

GPU: Nvidia Geforce 8600GT 256 MB

RAM: 3GB DDR2

HDD: WD 500GB

 

Co prawda miałem już na prawdę dużo na tym kompie, głównie mody od Mr.T 7,8.1,10. Siódemki jeszcze dają rade 8 jest nie do przeżycia, 10 już troche lepiej ale zdecydowanie na lepsze sprzęty ale z wiekiem mam wrażenie że mój procesor zwalnia a przeglądanie neta robi się irytujące więc postanowiłem się was poradzić. Ostatnio robiłem słabego kompa i wgrałem tam win xp (Windowz v2) i byłem pod ogromnym wrażeniem jak ten system śmiga na bardzo słabym sprzęcie i zacząłem się zastanawiać czy na mój komputer będzie lepszy jednak win7 np extreme hp x32 czy jednak ten xp, system głównie to przeglądania neta ale czasami też lubie sobie w coś pograć, chodzi mi przede wszystkim o płynność i szybkość mam też linuxa i tak wiem że jest szybszy ale używam go tylko do pracy a do codziennego użytkowania wolę jednak windowsa. Z mojego doświadczenia staje przy wyborze między W7 extreme hp x32 a windowz v2(xp) piszcie co lepiej wybrać czy może macie jeszcze jakąś propozycje z góry dziękuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 ma ładny interfejs ale denerwujące jest to że potrafi np zainstalować mi starsze sterowniki do grafiki niż obecne i nawet nic o tym nie wiem, zobacze może postawie najnowszego moda do przetestowania, a co do zakupu lepszego sprzętu kiedyś trzeba będzie na pewno ale obecnie jestem na tym i na ten szukam systemu. Dzięki za odpowiedzi czekam na jeszcze jakieś propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ciutkę słabszy komputer i mam zainstalowany W7 x64 i chodzi bardzo dobrze.

Używam teraz komputera głównie do przeglądania internetu i oglądania filmików na YouTube :)
Moja specyfikacja:
CPU: AMD Athlon X2 Dual Core 3600+ 2.01Ghz
GPU: Nvidia Geforce 7600GT 256 MB
RAM: 3GB DDR2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ciutkę słabszy komputer i mam zainstalowany W7 x64 i chodzi bardzo dobrze.

Używam teraz komputera głównie do przeglądania internetu i oglądania filmików na YouTube :)

Moja specyfikacja:

CPU: AMD Athlon X2 Dual Core 3600+ 2.01Ghz

GPU: Nvidia Geforce 7600GT 256 MB

RAM: 3GB DDR2

Czysty 7 czy modowany i jaką masz temperture procesora przy normalnym użytkowaniu? bo mój procesor na x64 strasznie się poci fakt że nie pracuje on już tak dobrze jak na początku ale może mam słabą pastę na procku, po za tym prawie cały czas chodzi na 100% i nawet muzyka potrafi się czasem przycinać (mowa oczywiście cały czas o x64)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem do instalacji wersji 64bit wystarczy 2gb ramu ale nie tędy droga, ja na cpu 702mhz i 96mb ramu zainstalowałem win 7 starter bo sie dało ale nie znaczy że będzie dobrze działał :D 

Ok masz 4gb instaluj 64bit i to też jeśli planujesz dołożenie ramu, jeśli masz mniej to wersje 32bit działa płynniej i stabilniej (nie jednokrotnie się o tym przekonałem) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak propo, skąd można ściągnąć WindowZ v2 ? Tylko nie z chomikuj.

A są jeszcze jakieś wersje WindowZ?

 

Wpisz w google wyskoczy Ci oficjalne forum, wystarczy się zarejestrować i możesz pobrać, niestety jest tylko xp chociaż autor miał plany co do 7 ale cisza na ten temat a szkoda 

muzyka ci się tnie bo procek się przegrzewa też tak miałem starczyło wymienić pasty i wyczyścić chłodzenie 

tak mam tylko na x64 na x32 jest ok chociaż ciężko powiedzieć kiedy te amd-eki się grzeją bo ponoć lubią wyższą temperature w przeciwieństwie do intela.

 

Wracając do tematu co sądzicie o Windows Thin PC? szukam czegoś naprawdę lekkiego bo nawet na 7 przeglądanie fejsa potrafi być męczące, co prawda facebook strasznie zamula przeglądarkę ale na linuxie jest całkiem spoko tak więc wierze że można znaleźć też windowsa który będzie równie lekki dlatego korci mnie żeby sprawdzić jak ten xp się sprawuje tylko minus tego taki że jest już strasznie stary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Windows 7 Starter okrojony znajdziesz na forum.

Skoro masz 3gb ramu poświęć 1gb na cache używając PrimoCache a dysk i komp przyśpieszy 

 

Zrobiłem jak poradziłeś nie wiem jak dużo ten cache daje ale coś na pewno daje i muszę przyznać że jest o wiele lepiej, teraz czuć że system chodzi lekko wielkie dzięki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie