Skocz do zawartości

Jaki Windows dla gracza


haker120

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie postanowiłem złożyć stareńki komputer do gier ale tych starszych i kwestia tego jaki system operacyjny? Zastanawiałem się nad jakimś zmodyfikowanym XP ale nie wiem co wybrać, a może jakiś zmodyfikowany Windows 7? Za wszelkie sugestie będę wdzięczny, dodam tylko że uchowało się 4GB RAM. xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak .

 

Ja tu widzę tylko Windows XP  x64 no i nie wiedzę sensu instalować nowszego Windows'a ja Win7, 8, 8.1, 10 .

 

Jeśli chcesz sprawdź sam czy wszystko działa płynnie hmm choć mam pewne wątpliwości  do sterowników (mogę lub nie będą działać na nowszej win.) .

 

 

Eh zapomniał bym napisać że możesz sprawdzić jakiegoś Linux'a . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linux do gier? Pierwsze słysze. Wiem że część ze steama działa ale ja miałem na myśli te co działają na winXP.

Wine oraz PlayOnLinux ( Wszystkie stare gry z win XP działają! np. Killing Floor , Gta 3 , Scarface ) a Linux do gier to tylko modyfikowany arch.

 

Co do windy - Nie ma tu sensu ładować XP bo poprostu win xp x64 jest gorszy już od w7 x64 / x32  :)

 

Directx 10 pod XP : [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do systemu lepiej zrobić upgrade PC potem się bawić modami ja robię tak wgrywam oryginalnego windowsa 10 i sam go modyfikuje cale metro hosty edytuje wywalam te cale syfy blokuje cały ms szpiegi itp ;), te parametry co masz na te czasy są słabe ale wiadomo nie każdy ma pieniądze żeby budować od podstaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ten komputer w częściach za 20zł kupiłem. xD I tak pomyślałem żeby zrobić z niego retroPC do starych gier. :) Poza tym @Mafiozo, mój główny PC to AMD A10 ten najlepszy, Nvidia 760 GTX, 8gb RAM, zasilacz Chiftec 750W, systemowy SSD 240gb + 3 zwykłe HDD 400gb, 500gb i 1tb także ten staruszek tylko do starych klasyków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ten komputer w częściach za 20zł kupiłem. xD I tak pomyślałem żeby zrobić z niego retroPC do starych gier. :) Poza tym @Mafiozo, mój główny PC to AMD A10 ten najlepszy, Nvidia 760 GTX, 8gb RAM, zasilacz Chiftec 750W, systemowy SSD 240gb + 3 zwykłe HDD 400gb, 500gb i 1tb także ten staruszek tylko do starych klasyków.

Jak do klasyków no to co się zastanawiasz.. Postaw XP-ka x32 ( wiem że posiadasz 4gb ramu ale x64 jest spi... :D ) A jak masz czas - spróbuj AntergOS Xfce ( na słabszym procku i mniej ramu laptopie działają klasyki jak marzenie ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pod podobną konfiguracją mam Windows XP Pro SP3 i śmiga. Najlepiej postawić Home Edition (ja mam Pro bo licencja była :D). Kartę weź mocniejszą jak możesz bo z własnego doświadczenia wiem że 7300 to słaby model (nawet do starszych, miałem ją w pierwszym komputerze).

DirectX 10 dla Windows XP to nie przypadkiem fake?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pod podobną konfiguracją mam Windows XP Pro SP3 i śmiga. Najlepiej postawić Home Edition (ja mam Pro bo licencja była :D). Kartę weź mocniejszą jak możesz bo z własnego doświadczenia wiem że 7300 to słaby model (nawet do starszych, miałem ją w pierwszym komputerze).

 

DirectX 10 dla Windows XP to nie przypadkiem fake?

Jak działa mi przy Just Cause 2 ( gra Directx 10 ) to nie fake :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie