Jump to content
userned

Najlepsze rozwiązanie - dwa systemy operacyjne.

Recommended Posts

Witajcie. Chce sobie zainstalować w laptopie Dell 7537 dwa systemy operacyjne. Windows 8.1 używam do celów multimedialnych natomiast Windows XP używam do pracy z telefonami (czyli wgrywanie softów itd.). 

Najlepszym rozwiązaniem będzie stworzyć dwie partycje gdzie na jednym zainstaluję Windows XP a na drugim Windows 8.1 czy po prostu zrobić wirtualizacje?

 

Jeżeli pierwszy sposób jest lepszy to pierwsze wgrać system Windows XP czy Windows 8.1 ? Jak tego dokonać aby nic się nie gryzło?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja zrobiłbym dualboot. Najpierw instalacja XP na jednej partycji, potem na drugiej instalacja 8.1. Najlepiej do byłoby mieć na nich tylko to co jest nam niezbędne do tego systemu, dane trzymałbym na trzeciej partychi.

 

Nie wiem czy dobrze myślę, ale wg mnie 20gb dla XP i 30GB dla 8.1 powinno wystarczyć. Jak się mylę proszę kogoś o popraeienie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy lepiej, jak któryś system przestanie mu być potrzebny to i tak może usunąć jeden nie formatując całego dysku. Ja osobiście wolałbym dualboot oraz prace na "żywym" sprzęcie niż na VM. Oczywiście to zależy kto co woli. Wydajnościowo lepsze bedzie moje rozwiązanie. Kwestia jeszcze obsługi tych programów do GSM spod VM, czy nie będzie problemów takich jakie ja kiedyś miałem próbując uruchomić grę w VM :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

No dobra, to ja mam inny orzech do zgryzienia. Obecny komputer działa na Win 10 SSD do tego mam jeszcze podpięte dwa dyski wewnętrzne (dane, i kopie zapasowe systemu) oraz dysk zewnętrzny. Posiadam również drugi komputer na którym działa Win7 i teraz co chciałbym zrobić to dodać dysk z Win 7 do mojego komputera aby mieć dwa systemu na dwóch różnych dyskach. Po podpięciu dysku Win 7 potem uruchomieniu komputera nie pojawia mi się opcja wyboru którego systemu chce używać. Co muszę zrobić aby takowa opcja się pojawiła. Na komputerze mam zainstalowany już EasyBCD ale za bardzo nie wiem jak go użyć aby mieć dwa sprawne systemy ew może czegoś innego powinienem użyć?. Może ktoś z obecnych użytkowników podpowie jak to ustawić gdyż ja osobiście tego nigdy nie robiłem.

 

Jeśli to pomoże to w Paragonie pokazuje mi takie informacje.

 

Basic MBR Hard Disk 0 - Dysk z danymi

Basic MBR Hard Disk 1 - Dysk na kopie

Basic MBR Hard Disk 2 - SSD z Win 10

Basic MBR Hard Disk 3 - Dysk zewnętrzny USB

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information