Jump to content
WinClub
NiKKA.Labs

Windows 7 AIO ESD x86 x64 [PL] [SP1.IE11.2016.08-NiKKA]

Recommended Posts

NiKKA p r e s e n t s :    

Windows.7.AIO.ESD.SP1.IE11.PL.x86.x64.2016.08-NiKKA

29m29fo.png

2m42lv4.png

2afcs41.png

Win7 32bit: STARTER, HOMEBASIC, HOMEPREMIUM, PROFESSIONAL, ULTIMATE, PROFESSIONAL VL, ENTERPRISE

14uutth.png

Win7 64bit: HOMEBASIC, HOMEPREMIUM, PROFESSIONAL, ULTIMATE, PROFESSIONAL VL, ENTERPRISE

2iw35th.png

--------------------------------------------------------------------------------

Opis systemu:

Info: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

--------------------------------------------------------------------------------

Info:

Source: Win7SP1 ISO's

Type: System, x86 (32bit), x64 (64bit)

Language: Polish, Polski, PL

Volume: 1xDVD9, bootable ISO, bootable USB

Create Date: 2016.09.07

Release Date: 2016.09.08

By: NiKKA

Contents:

- Nic nie wycinane

- Zintegrowane latki wydane po SP1 do 2016.08

- Zintegrowany Internet Explorer 11

- DirectX i reszte post-install instaluje setupcomplete.cmd

- NET 4.5.2 lub 4.6.1 - patrz katalog EXTRAS albo instalacja na WU

- Mozliwosc instalacji wersji Win7 32bit: STARTER, HOMEBASIC,

HOMEPREMIUM, PROFESSIONAL, ULTIMATE, PROFESSIONAL VL, ENTERPRISE

- Mozliwosc instalacji wersji Win7 64bit: HOMEBASIC,

HOMEPREMIUM, PROFESSIONAL, ULTIMATE, PROFESSIONAL VL, ENTERPRISE

- Wsparcie dla UEFI Boot

- ESD - instalator jest od Win10RS1 aby obsluzyc kompresje do .esd

- Mozna instalowac ze swoim oryginalnym kluczem

Instruction:

Rozmiar ISO: 5,87 GB (bajtów: 6 313 351 168)

SHA1 ISO: b75ce878f0c59a48da150be9e22923431dde44a9

Wypalić ISO na DVD (DVD9) albo montować w demonie albo VMware albo nagrać odpowiednio na pendrive (8GB minimum):

Użyć programu: Rufus, lub innego, lub przygotować ręcznie USB:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Cześć wszystkim,

Czy wiecie może dlaczego podczas instalacji tego windowsa wyskakuje mi komunikat o błędzie 0x80070026?

Standardowo nagrywam obraz na pena przez program UltraISO, następnie w biosie zmieniam w zakładce boot launch CSM na enabled i w security secure boot control na disabled, zapisuje, zamykam i odpalam jeszcze raz kompa ładując windowsa z pena jednak naciśnięciu zainstaluj trochę myśli i wywala ten komunikat o błędzie.

Coś robię źle?

Aaa, jeszcze sprostowanie, odnośnie KB2533552.

Z jakichś tam powodów (pewnie oczekujących/niedokończonych instalacji KB), łatka KB2533552 (resztki pseudo SP1) od jakiegoś czasu (ponad rok+) nie jest instalowana na końcu instalacji windowsa (ekran system windows finalizuje ustawienia...), należy ja zainstalować ręcznie, lub wejść na WU i po kilku wyszukaniach powinna się pojawić pod nazwą KB976932 (to jest ta KB2533552 właśnie):

Aaa, jeszcze sprostowanie, odnośnie KB2533552.

Z jakichś tam powodów (pewnie oczekujących/niedokończonych instalacji KB), łatka KB2533552 (resztki pseudo SP1) od jakiegoś czasu (ponad rok+) nie jest instalowana na końcu instalacji windowsa (ekran system windows finalizuje ustawienia...), należy ja zainstalować ręcznie, lub wejść na WU i po kilku wyszukaniach powinna się pojawić pod nazwą KB976932 (to jest ta KB2533552 właśnie):

witam a co daje ta łatka ?

KB2533552:

I bez niej się wszystko ładnie instaluje, wiec decyzja należy do was.

I nie można jej odinstalować w panelu sterowania.

Ja na ASUS X540S mam problem,podczas odpalenia instalatora komunikat:

System Windows nie może odczytać ustawienia <ProductKey> z pliku odpowiedzi instalacji nienadzorowanej.

Używam Easy2Boot pendriva spreparowany

Ja na ASUS X540S mam problem,podczas odpalenia instalatora komunikat:

System Windows nie może odczytać ustawienia z pliku odpowiedzi instalacji nienadzorowanej.

Używam Easy2Boot pendriva spreparowany

Którą wersję instalujesz? 32bit czy 64bit? Jak 64bit, to czy próbowałeś też zwykłej 64bit (nie AIO ESD)?

Panowie HELP ! Pierwszy raz instalowalem tego windowsa ESD i nie wiem jak zrobic by Loader Daz zaktywowal system :( Niby cos tam robi, nakazuje restart ale po restarcie dalej 3dni do konca aktywacji :/ W txt pisze "Nie instaluj poprawki na Windows Update - KB971033 (najlepiej ukryj tą poprawkę) jeśli masz zamiar aktywować za pomocą Loadera DAZ - [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Loader DAZ działa tylko w trybie "BIOS Compatible", "Legacy Mode" i na dyskach/partycjach systemowych "MBR" (tradycyjnych) - nie działa na "GPT" (UEFI Boot)
"
Aktualizacji w ogole nie wlaczalem wsystemie. A te tryby Bios Compatybile i legacy mode nie wiem gdzie zmienic... W biosie ? System zainstalowany na dysku SSD jesli to ma jakies znaczenie....

Panowie HELP ! Pierwszy raz instalowalem tego windowsa ESD i nie wiem jak zrobic by Loader Daz zaktywowal system :( Niby cos tam robi, nakazuje restart ale po restarcie dalej 3dni do konca aktywacji :/ W txt pisze "Nie instaluj poprawki na Windows Update - KB971033 (najlepiej ukryj tą poprawkę) jeśli masz zamiar aktywować za pomocą Loadera DAZ - [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Loader DAZ działa tylko w trybie "BIOS Compatible", "Legacy Mode" i na dyskach/partycjach systemowych "MBR" (tradycyjnych) - nie działa na "GPT" (UEFI Boot)
"
Aktualizacji w ogole nie wlaczalem wsystemie. A te tryby Bios Compatybile i legacy mode nie wiem gdzie zmienic... W biosie ? System zainstalowany na dysku SSD jesli to ma jakies znaczenie....

I tu jest pytanie czy Ci sie system zainstalował na MBR czy GPT 

więc musisz podejrzeć w  zarządzaniu dyskami jakie ci się porobiły partycje

jeśłi pierwsza zastrzezona ma 150 mb to masz MBR a jesli kilka to GPT czyli zainstalowałeś na UEFI

Jest pierwsza zastrzezona okolo 100MB pozniej 195GB NTFS partyja na ktorej jest WIN i jeszcze 28GB nieprzydzielonego miejsca bo czytalem ze niby przy SSD tak powinno sie zostawiac jakis procent...Generalnie wczesniej byl zainstalowany tam jakis win7 ale nie od nikki. Teraz chcialem nikke pierwszy raz i problem... Jak to zalatwic ? Bo kurde juz mam wszystko sterowniki i programy poinstalowane i niechce mi sie od nowa wszystkiego robic :/ Kurde dziesiatki razy instalowalem win7 ale pierwszy raz mam problem z aktywacja :/

Start/uruchom: diskmgmt.msc (lub poszukaj w panelu sterowania: utwórz i sformatuj partycje dysku twardego) i pokaż screena.

Jeśli system masz na partycji GPT (UEFI), ten loader nie będzie działał (zadziała na NTFS (MBR) - Legacy Mode.

Z tym zostawianiem nieprzydzielonego miejsca - Over-Provisioning to zabieg marketingowy (podobnie jak np. Momentum Cache dla Crucial), można samemu dodać to, ale to nic nie daje, tylko zabiera miejsce:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]U mnie przy dysku SSD Crucial pisze: recommended: 0 - w panelu sterowania Crucial Executive.

Dyski SSD mają swój cache (niektóre też część ukrytej pojemności) i swoje wewnętrzne/układowe/chipsetu sposoby aby o nie odpowiednio dbać ;)

Wyciągasz z pudełka i używasz, systemy od Win7+ same wykrywają SSD i odpowiednio np. wyłączają defragmentację.

Witam, w wersji ze standardowym instalatorem (nie od W10) jest wzmianka o poprawkach dla Win7 64bit 2016.08 (kosmetyka z KB) z 2016.08.29 i nowe linki. Czy w tej wersji (AIO ESD z instalatorem W10) też wprowadziłeś te zmiany i jeśli tak to czy linki są aktualne bo rozmiar ISO i suma kontrolna mi się nie zgadzają. Pobierałem z trzeciego linka od Mr.T bo z linkami z "mega" mam problemy

MR.T miał pierwszą wersję, bez tej kosmetyki.

W pierwszym moim poście (początkowym) jest ostateczna wersja, chyba że ktoś przerzucił i wrzucił po 2016.08.29 linki.

Tak, w AIO już są z kosmetyką wersje.

W zasadzie to nie ma większego znaczenia którą wersję masz, jak zrobisz cleanmgr to będzie dokładnie to samo, wyczyści zbędne KB.

Nikka dzieki za info. Jednak musialem postawic system od nowa z innego wzgledu wiec wgralem wersje nie AIO ESD tylko zwykla x64 i aktywacja poszla ok...Nic jak bede nastepnym razem instalowal sobie czy komus znowu systema to sprobuje jeszcze raz i dam znac czy sytuacja sie powotrzyla... Mam nadzieje ze nie ;)

pozdrawiam

Taka ciekawostka, pod koniec instalacji w momencie "System Windows finalizuje ustawienia" wyskakuję okienko błędu "cmd.exe - Stacja nie jest gotowa" z treścią "Stacja nie jest gotowa do użycia; być może jest otwarta. Sprawdź stację A:; upewnij się, że włożono do niej dysk i że zamknięto stację." Anuluj, Ponów próbę, Kontynuuj. Którąkolwiek opcję się wybierze, komunikat wyskakuję ponownie.

System instalowany z pendrivea, robionego rufusem, jak i w konsoli.

Instalowane i wersja Windows 7 AIO ESD jak i Windows 7 x64.

Po resecie Windows uruchamia się ponownie normalnie do pulpitu.

Ktoś, coś?

@fmac, to błąd pewnie setupcomlete.cmd, bo źle rozpoznał twoje napędy. Usuń plik setupcomlete.cmd z ISO/DVD/BD/USB\sources\$oem$\$$\setup\scripts\ przed instalacją i powiedz jak było. Nic się nie stanie jak go usuniesz, ten skrypt jest opcjonalny.

Uruchomił się normalnie po resecie bo juz ten skrypt "wyparował".

Cześć, Przy zastosowaniu instalacji UEFI windows po uruchomieni wykrzacza błąd i nie da się go uruchomić. Na klasycznym BIOS (MBR) intalka przechodzi i wszystko jest ok.

Pomoże mi ktoś co z tym UEFI?

Natrafił ktoś tutaj na ten problem?

Dodatkowo czy tylko mnie Windows Update instaluje ukryte aktualizacje z syfem od Windows 10? Mam aktualizację z numerem KB*226, która jest ukryta i w tym samym czasie jest w historii zainstalowanych aktualizacji. Ktoś coś?

Cześć, Przy zastosowaniu instalacji UEFI windows po uruchomieni wykrzacza błąd i nie da się go uruchomić. Na klasycznym BIOS (MBR) intalka przechodzi i wszystko jest ok.

Pomoże mi ktoś co z tym UEFI?

Święta zasada, jak działa, to nie ruszaj, bo zepsujesz. UEFI tak naprawdę nie jest Ci do niczego potrzebne. Propagandowy wymysł Intela i MS.