Jump to content
WinClub
NiKKA.Labs

Windows 7 x64 [PL] [SP1.IE11.2016.08-NiKKA]

Recommended Posts

NiKKA p r e s e n t s :

Windows.7.SP1.IE11.PL.x64.2016.08-NiKKA

xfb1x1.png

Win7 64bit: HOMEBASIC, HOMEPREMIUM, PROFESSIONAL, ULTIMATE, PROFESSIONAL VL, ENTERPRISE

2iw35th.png

--------------------------------------------------------------------------------

Opis systemu:

Info: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

--------------------------------------------------------------------------------

Info:

Source: Win7SP1 ISO

Type: System, x64 (64bit)

Language: Polish, Polski, PL

Volume: 1xDVD9, bootable ISO, bootable USB

Create Date: 2016.08.25

Release Date: 2016.08.26

By: NiKKA

Contents:

- Nic nie wycinane

- Zintegrowane latki wydane po SP1 do 2016.08

- Zintegrowany Internet Explorer 11

- DirectX i reszte post-install instaluje setupcomplete.cmd

- NET 4.5.2 lub 4.6.1 - patrz katalog EXTRAS albo instalacja na WU

- Mozliwosc instalacji wersji Win7 64bit: HOMEBASIC,

HOMEPREMIUM, PROFESSIONAL, ULTIMATE, PROFESSIONAL VL, ENTERPRISE

- Wsparcie dla UEFI Boot

- Mozna instalowac ze swoim oryginalnym kluczem

Instruction:

Rozmiar ISO: 5,46 GB (bajtów: 5 872 412 672)

SHA1 ISO: dcbe177aaf93d65521b36e94c9e403561303267f

Wypalić ISO na DVD (DVD9) albo montować w demonie albo VMware albo nagrać odpowiednio na pendrive (8GB minimum):

Użyć programu: Rufus, lub innego, lub przygotować ręcznie USB:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Być może to ostatni Win7 by NiKKA: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

nadchodzą złe czasy:

więc dla potomności zachowajcie ostatnie wersje ;)

Będzie, będzie; trochę schodzi, bo troszkę się postarałem i już mam tak, że tylko 2-3MB zostaje w każdej edycji po zainstalowaniu w ramach czyszczenia (cleanmgr) - jest dobrze ;)

Wszystko trzeba sprawdzić, sama integracja 1 indexu (wersji) to 40-60min testowo. A potem to zainstalować.

Potem zintegrować już dobrze/albo zmodyfikować dodając/usuwając na 6 dalszych edycji w 32bit i 5 w 64bit.

Guest dziurk@cz

Witam

Pytanie od laika - Jak się przygotowuje obraz pod UEFI?

W edycji "Windows.7.SP1.IE11.PL.x64.2016.01-NiKKA" był pliczek wsadowy, który automatycznie "obrabiał" obraz do uefi a obecnie w katalogu "extras" / "podziel_install.wim_UEFI" jest pliczek "Imagex_x64" który nic nie wykonuje.

Zapodając obraz "Windows.7.SP1.IE11.PL.x64.2016.01-NiKKA" w rufusie i wybierając GPT w UEFI program nie zmienia systemu plików na FAT32 jak ma to miejsce przy innych obrazach systemu.

Proszę o punkt zaczepu, jak "to się robi" mając wyłącznie pliki zawarte w paczce "Windows.7.SP1.IE11.PL.x64.2016.01-NiKKA"

Dzięki!

Z wersji 2016.01 nie będzie pasował pliczek wsadowy do 2016.08 i do każdej innej.

Porównanie na zasadzie xdelta jest tylko ściśle dla konkretnych plików.

W wersji 2016.07, 08 nie robiłem przez xdelta, bo cos plik różnicowy wychodził 1.5GB, więc trochę bez sensu.

Nie nagrasz rufusem na FAT32 jak plik install.wim jest większy od 4GB, bo będzie błąd.

install.wim jest w DVD\sources lub ISO\sources lub USB\sources

Otwórz Windows.7.SP1.IE11.PL.x64.2016.08-NiKKA.iso w jakimś programie np. UltraISO, NERO, PowerISO

i (lub) można jakimś pakerem np WinRAR'em też otworzyć i wypakuj plik z sources/install.wim na np. C:\

Potem czytając podziel_install.wim_UEFI (komendę imagex musisz dostosować do swojego systemu; ja nie wiem gdzie masz masz pliki z ISO, ISO):

skopiuj imagex.exe albo imagex_x64.exe na C:\

wydaj komendę: C:\imagex.exe /split C:\install.wim C:\install.swm 3000 /check

pojawią się 2 pliki install.swm i install2.swm które kopiujesz na spreparowany startowy USB (diskpart) z reszta plików z ISO  (oprócz install.wim)

lub edytujesz Windows.7.SP1.IE11.PL.x64.2016.08-NiKKA.iso - usuwasz install.wim i kopiujesz install.swm i install2.swm do \sources\ i zapisujesz nowe ISO, które potem np. rufusem nagrywasz na USB.

lub jak sobie nie poradzisz to zaczekaj na wersję AIO ESD, lub masz z 2016.07 AIO ESD.

Taki opis powinien być od razu. Z opisu, co pobrałem, niewiele może laik zrozumieć. Spróbuje przerobione iso wrzucić później.

PS. Kiedy można spodziewać się win 8.1?

wydaj komendę: C:\imagex.exe /split C:\install.wim C:\install.swm 3000 /check

ps. to imagex czy imagex64.exe? czy to wszystko jedno?

Nie chce 2 obrazów wrzucać a nie mam jak tego przetestować, za stary sprzęt

Fakt. tylko że niby to samo ale we właściwościach na dysku twardym wyszła niewielka różnica w install2.swm

x64 rozmiar na dysku 2,06 GB (bajtów: 2 221 658 112)

zwykły  rozmiar na dysku 2,06 GB (bajtów: 2 221 656 064)

stąd pytanie

ps. wynik końcowy dla iso

5,46 GB (bajtów: 5 867 634 688)

w obu przypadkach ten sam

Za każdym razem bajtami jakimiś się będą różnić, bo za każdym razem przy tworzeniu zmieniane jest kilka rzeczy w środku.

ISO czym robione? Zoptymalizowane? ISO też będzie inne, zależy czym robisz (np. OSCDIMG z opcją -o, UltraISO z opcją optymalizuj - robią najmniejsze)

Jak już robisz, profesjonalniej byłoby utworzenie ISO poprzez program MS - OSCDIMG:
Zakładając, że pliki masz w C:\ISO\

Oscdimg: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

ladnypan likes this

wypakowałem te iso  do folderu iso z podzielonym .wim na 2 .swm i uruchomiłem plik oscdimg.exe. wynik końcowy wrzucę za chwilę, ale i tak w komentarzu proszę napisać, czy działa w 100% (miałem raz problem po stronie google drive). 

skasowałem, wrzucę nowszą wersję.
Edited by Garbusek

Być może to ostatni Win7 by NiKKA: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

nadchodzą bardzo złe czasy:

więc dla potomności zachowajcie ostatnie wersje ;)

zbiorcze=social - a to znaczy że nie masz wyboru = jesteś niewolnikiem.

social to zło wcielone.

Nie przerywaj , wydawaj dalej kolejne wersje bo tam nie dadzą pewnie iso z scalonymi poprawkami

Chodzi o to, że w zbiorczej czy tam kumulacyjnej mogą "przemycić" np. swoje narzędzia telemetryczne, tak jak to zrobili w tym pseudo SP2: KB3125574

Np. ja chcę dokładnie mieć rozpisane/opisane każdą KB (najlepiej ze szczegółami) i sam chcę zdecydować, co ma być, które KB i kiedy zainstalowane. Proste?

Suma się zgadza, jednak nie mogę zainstalować systemu z pendrive. Testowałem na 3 laptopach, na każdym się nie da.

Na 2 laptopach jest błąd: "brak wymaganego sterownika urządzenia stacji dysków cd"

A na 3 jest informacja, że nie można się dostać do pliku install.wim czy jakoś tak.

Na tym samym pendrive instaluje inną wersję systemu (przez UltraIso) i wtedy działa.

Czytaj opis. Pendrive dla UEFI musi być na FAT32, ale wtedy trzeba podzielić install.wim (instrukcja jest w środku).

Jak masz stary komputer i instalujesz w Legacy Mode - BIOS (MBR) to musisz nagrać pendrive w NTFS - i ta wstawka wystarczy.

UltraISO i ten Windows USB/DVD Download Tool - nie nagrają dobrze na NTFS (jak plik install.wim ma ponad 4GB) (bo formatują na FAT32).

P.S. Jak było DVD to było OK. Przy USB i tym całym UEFI ludzie głupkują. Instalujcie normalnie w Legacy Mode (MBR).

Możesz mi powiedzieć jak zainstalować w legacy mode? W ultra iso sformatowałem pendrive to NTFS i następnie wypaliłem obraz, to i tak mi zmieniło do FAT32.

Laptop jest nowy, kupiony parę dni temu.

Przecież napisałem, że UltraISO nagrywa tylko w FAT32, niezależnie od rozmiaru pliku install.wim (jest programem nieprzydatnym w tym układzie póki co).

Na nowych PC, Legacy Mode w biosie UEFI włączasz/przełaczasz. Jak masz starszy PC z BIOS tylko to nie musisz nic robić.

Masz przepis w opisie wstawki jak sformatować pendrive przez diskpart, wg. mnie najlepszy sposób. Sformatuj sobie pendrive na NTFS żeby był bootowalny i przegraj wszystkie pliki z ISO na pendrive (wcześniej zamontuj ISO, albo wypakuj np. 7-zip, WinRAR z ISO).

UltraISO, jest dobry do edycji ISO, ale do nagrywania na USB daje radę tylko jak install.wim nie przekracza 4GB. Może to naprawią.

(Chociaż raczej wątpię, bo wymysł UEFI to pomysł MS+Intel i jak współpracują to nie naprawią - oni lubią pliki mniejsze niż 4GB i FAT32 do instalowania systemu).