Skocz do zawartości

Jaki system do laptopa? Cel: maksymalna wydajność


Rekomendowane odpowiedzi

1. Model laptopa: ASUS K53SV
 

2. Procesor Intel i5 2430M (wkrótce wymiana na i5-3210M)
8GB RAM 1333Mhz DDR3
GT540 1GB DDR3
500GB 5400obr/min
 

3. Obecnie: Windows 10 64bit Professional
 

4. Laptop do najnowszych juz nie należy jednak chcę wycisnąć z niego możliwe maksimum w kwestii jego wydajności i klatek na sekundę w poszczególnych grach. Chciałbym aby system był lekki dla komputera, pozbawiony rzeczy, które mocno go obciążają (a 90% userów i tak z nich niekorzysta).

Do tej pory Windows10 bardzo mi się podobał, do czasu aż dziś go zaktualizowałem i mam mnóstwo problemów z grami czy nawet szybkim odpaleniem laptopa. W każdym razie - priorytetem jest wydajność i wycisnięcie maksimum ze starego sprzętu. W grę wchodzą oczywiście tylko Windowsy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

A z tych "oficjalnych" systemów to jaki byłby wg. Ciebie najlepszy biorąc pod uwagę to co napisałem w pierwszym poście?

 

 

Tu nie widze sensu jak wymieniać to już na i7

Mam opcję wymiany zupełnie za darmo także czemu nie. 3210M nieco lepszy, choć nie wiem czy w ogóle zauważę jakąś różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro za darmo to sprzedaj oba i5 i kup i7 a nawet coś zarobisz i wymień ram na 1600mhz

Tak patrząc na szybko po allegro i olx to 2430M bym sprzedał za ~70zł, 3210M za ~150, a i7-2670QM znalazłem jedyny za ok. 260zł to i tak bym musiał dopłacić + ponoć na tych i7 są jeszcze wyższe temperatury, a już z moją i5 mam z tym spory problem. Co do ramów to pewnie też coś bym musiał dopłacić, a z 1333Mhz na 1600Mhz nie wiem czy w ogóle byłaby zauważalna różnica (o ile w ogóle te ramy działałyby w tym lapku jako 1600Mhz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do sedna tematu: przeglądając kilka tematów z tego forum pod względem wydajności zauważyłem, że polecacie często win 8.1 lub win 8.1 po modyfikacjach, z drugiej strony inne osoby polecają też windows 10 twierdząc, że to już dużo lepszy system niż chociażby pół roku temu.

 

No właśnie - więc co wybrać? Ze swoim problemem na 10 się już uporałem (odnośnie spadku fps trzeba było wyłączyć Game DVR). Tylko czy na jakimś innym Windowsie (zmodowanym lub nie, choć wolałbym czysty, bo czuję, że mniej byłoby z nim problemów) niż 10 uda się wycisnąć większą ilość FPS chociażby w LoLu, CSGO, FIFie16?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do sedna tematu: przeglądając kilka tematów z tego forum pod względem wydajności zauważyłem, że polecacie często win 8.1 lub win 8.1 po modyfikacjach, z drugiej strony inne osoby polecają też windows 10 twierdząc, że to już dużo lepszy system niż chociażby pół roku temu.

 

No właśnie - więc co wybrać? Ze swoim problemem na 10 się już uporałem (odnośnie spadku fps trzeba było wyłączyć Game DVR). Tylko czy na jakimś innym Windowsie (zmodowanym lub nie, choć wolałbym czysty, bo czuję, że mniej byłoby z nim problemów) niż 10 uda się wycisnąć większą ilość FPS chociażby w LoLu, CSGO, FIFie16?

Modyfikacja w8.1 Win Eight project spring v3 ( posiadam i na swoim złomku w Lol'a na 30fps - 25fps gram ;) ). Napewno ci nie zaszkodzi sprawdzić i porównać wydajność 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie