Jump to content
Guest

[Wybór] laptop 11 vs 13 cal

Recommended Posts

Guest

Witam, zastanawiam się nad kupnem laptopa obecnie mam dell'a 15 cali, niestety jest za duży jeśli chodzi o gabaryty i najczęściej będzie używany w domu / na terenie domu.

Poszukuje teraz laptopa 11 lub 13 cali tak aby był bardziej uniwersalny niż mój dell.

Nie wiem czy jest duża różnica między 15 a 13 i czy 11 nie będzie za mała - muszę to sprawdzić w sklepie jak mniej więcej wygląda 11 a 13.

Leczy wydaję mi się,że 13 będzie odpowiednia.

Teraz do rzeczy, chciałbym aby wyszło jak najtaniej i oczywiście używka.

Fajnie gdyby był oryginalny system windows 7 64bit pro czy home obojętnie lepiej pro.

Polecacie coś na forum nhl polecają : Lenovo x220 , x230 

Dell Latitude E6330 i E6230 

Hp 2570

Chce sobie walnąć jakiś dysk ssd kiedyś :) 

No i fajnie jakby procek był przyzwoity, lapek będzie używany głównie internet, stare gry, photoshop i inne programy ale oczywiście w wersji portable.

Guest

Poniżej 12" to masz netbooki bez sensu, optymalne notebooki to 13" i 14"

W sumie racja, mam netbook'a i jest za mały - ale to już zabytek niestety.

13" notebook myślę, że będzie dobry, kupiłbym macbook'a ale drogi strasznie jest. :/

Muszę zobaczyć jak 13 jest duża bo mam 15stkę i za duży.

Guest

:OI Chodziło mi głową o ścianę.  :trollface:

Rozumiem, tablet.

Ale chyba photoshopa nie zbyt na nim użyję, do tego chciałbym jakiś program do montowania filmów sobie ogarniać :>

Tablet z Windows jest fajny... jeśli możemy doń podłączyć coś na USB i ładować go jednocześnie. Łapka w górę, kto ma taki. :D

Photoshop i montowanie filmów wymagają (zapomnij o 10-11 calach) mocnego proca, nie grafiki, dlatego do takich zadań wybrałbym laptopa ze zintegrowaną grafiką i jak najlepszym procesorem, by cenowo wyglądało to przystępnie i dobrze realizowało powierzone zadania... coś podobnego do [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] z i7. Kupując używany (nawet kadłubek) z procesorem (dokupując do niego podzespoły) można mieć fajny sprzęt w fajnej cenie.

Guest

No o takie coś mi chodziło.

Jaki jest najlepszy i7 w tej opcji? bo procesor to ciężko wymieniać.

A dysk ssd i ramy to sobie bym dodał.

i7 jest w nim chyba tylko w jednej opcji. Z dyskiem SSD nie rozpędzałbym się tak, bo 2540p wymaga dysku 1,8 cala. Jedyny SSD 250 GB jaki znalazłem to [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników], ale nie ma pewności, czy będzie pasował (chodzi o mocowanie). Ogólnie nie znalazłem dysków o większych pojemnościach, nawet tradycyjnych talerzowych ([Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników], [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników], [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników], [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] i [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]). Nie zmienia to faktu, że i tak nadal polecam ten sprzęt.

Zamówiłem taki znajomemu. Bez dysku, bez baterii, pamięć 4 GB, naklejka W7Pro. Ten dokupił sobie dysk talerzowy i baterię o zwiększonej pojemności (wystaje z tyłu i na dole). Lapek chodzi tak, że po instalacji wszystkiego i obserwacji - jak to pracuje - zacząłem koledze zazdrościć.

Nad matrycą naciskasz przycisk i otwiera się lampka LED oświetlająca klawiaturę. :trollface:

Witam, zastanawiam się nad kupnem laptopa obecnie mam dell'a 15 cali, niestety jest za duży jeśli chodzi o gabaryty i najczęściej będzie używany w domu / na terenie domu.

Bez obrazy ale chyba chuderlakiem jesteś ja spokojnie po domu i nie tylko nosze w jednej ręce otwarty 17,3 calowy laptop, mniejszego nie wyobrażam sobie, z czasem myśle pokusić się o 19 cali.

Tablet z Windows jest fajny... jeśli możemy doń podłączyć coś na USB i ładować go jednocześnie. Łapka w górę, kto ma taki.

Niestety ja mam taki że albo cosik podłączone mam albo ładuje nie idzie jednocześnie :D

Kilka lat pracowałem na notebookach 14'', teraz mam 13,3' i jest lepiej.

Stacjonarnie notebook podłączony do stacji dokującej a do niej 2 monitory 21,5''

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka