Skocz do zawartości

Aktualizacja Win7 na Win10 - błąd


hop

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam problem z aktualizacją systemu z Windows 7 na Windows 10. Komputer (procesorx64) był sprawdzany pod kątem możliwości aktualizacji, aktualizacja jest pobrana i w końcowej fazie instalacji wyskakuje komunikat - "Wystąpił problem (...) kod błędu 0x80004005". Próbowałem poszukać rozwiązania, ale nie znalazłem opisów naprawienia tego.

 

Przed aktualizacją użyłem Skryptu UUAWU, a następnie po usunięciu i ukryciu niechcianych aktualizacji wyskoczył mi błąd aktualizacji kod 8007003. Próbowałem rozwiązania opisanego tutaj: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] - niestety to też nie przyniosło rezultatu.

 

Czy ktoś miałby pomysł, jak sobie z tym poradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narzędzie MCT działać będzie zawsze tylko pierwsza darmowa aktywacja zaktualizowanego Win 10 skończy się i to w przypadku każdej metody: jako aktualizacja systemu przez WU, jako aktualizacja systemu przez MCT(online, pendrive lub z płyty) oraz na czysto wykorzystując klucz starszego systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprowadziłem klucz, wedle zaleceń. Dostałem informację, że aktualizacja potrwa około 10 minut, a później pojawił się taki komunikat: "Wprowadzony klucz uaktualnienia jest przeznaczony dla wersji systemu Windows, który nie współpracuje z usługą Windows Anytime Upgrade. Wprowadź inny kod uaktualnienia.".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega w pierwszym poście napisał o aktywacji kluczem, dlatego myślałem, że tak będzie w porządku.

 

Ok to zrobię, to przez MCT.

 

PS ten błąd, który wyskoczył mi przy aktualizacji na Win10, to coś powszechnego? Szkoda, że nie trafiłem tu wcześniej, bo ta aktualizacja wydawała się banalna, a tak uciekła możliwość darmowej zmiany.:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie zwracam honor. :)

 

Uczciwie przyznam, że wypadłem z obiegu i poszedłem za tym tropem: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

W takim razie, mógłbyś mi łopatologicznie wytłumaczyć, o co chodziło z tym kluczem. Chciałbym widzieć na przyszłość, żeby nie zadawać głupich pytań.  ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś 2 sposoby i w każdym kilka metod uaktualnienia swojego systemu Win 7/8/8.1 do Win 10:

1. przez aktualizację poprzez:

- Windows Update online - częste błędy i problemy oraz długi czas

- z użyciem Media Creation Tool - pobierasz to narzędzie, uruchamiasz i tu masz 3 opcje:

a. online

b. wykonanie bootowalnego pendrive z Win 10 - podczas instalacji wybierasz metodę uaktualnienia lub czystej instalacji - podczas czystej instalacji podajesz klucz swojego systemu Win 7/8/8.1

c. wykonanie obrazu ISO na nagranie go na płytę - sposoby aktualizacji dostepne jak wyżej

2. czystą instalację z pendrive lub płyty lub aktualizację z obrazu Win 10 pobranego samodzielnie np z forum - tu podajesz swój klucz od Win 7/8/8.1

Uwaga: podawanie klucza akceptowały nieco nowsze obrazy Win 10 od wersji 1511 w górę - z MCT były już w nowszej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej przerwie. Żeby nie zaśmiecać i postanowiłem dopytać w tym temacie:

 

Próbowałem zaktualizować system (do Win10) według Waszych porad, tj. wykorzystując pendrive'a, ale otrzymuję informację "Ten klucz produktu nie działa. Sprawdź go i spróbuj ponownie lub wypróbuj inny klucz". Kiedy wpisuję klucz odpalając pendrive z BIOSa, to wtedy żaden komunikat o nieprawidłowości klucza mi nie wyskakuje. Rozumiem, że na chwilę obecną nie ma już żadnej możliwości darmowej aktualizacji?

 

Generalnie pal licho, mogę zostać przy Win7, ale tutaj wyskakuje mi błąd aktualizacji kod 8007003, z którym nie mogę sobie poradzić. Niestety patent, który został podany w tym miejscu: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] niczego nie naprawia. Macie pomysł jak to rozwiązać?

 

Próbowałem pozbyć się tego błędu w sposób opisany w tym miejscu, [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] , lecz przy próbie pobrania dysków systemu Win7 wyskakuj mi taki komunikat "Wprowadzony przez Ciebie klucz produktu dotyczy prawdopodobnie oprogramowania preinstalowanego przez producenta urządzenia. Skontaktuj się z producentem urządzenia, aby poznać opcje odzyskiwania oprogramowania." Kod przepisywałem spod zaślepki, która znajduje się na spodzie laptopa.

 

Będę wdzięczny, gdyby ktoś mógł mnie pokierować i pomógł rozwiązać tę sytuację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie