Jump to content
WinClub
michal.p2050

Core 2 Duo P7350 2.0GHz, 3GB Ramu jaki Windows?

Recommended Posts

Witam,

stoję przed dylematem jaki system zainstalować na tego laptopa... Czystą win 7 czy modyfikacje? Mam też zagwozdkę z bitami 32 czy 64?

Niby x64 wymaga minimum 2GB RAMU , a tutaj są 3GB. 

Proszę o podpowiedź :D Jaki Win i ilu bitowy :)

Pozdrawiam.

poniżej 4gb ramu tylko 32bitowe

Tak jak mówi Mateusz, tylko 32bit. Ja na próbę instalowałem 64bit w 2/3GB'owcach i tylko taki system pogarsza sytuację przy dłuższym użytkowaniu. :) Wal śmiało 7 Home Premium (czyściocha), te procesory dobrze sobie z nią radzą. Pozdrawiam.

@tele02

Jest wyraźnie napisane że przeglądarka jest:

Waterfox to bazująca na kodzie Firefoksa przeglądarka internetowa, przygotowana i skompilowana specjalnie z myślą o 64-bitowych edycjach systemu

To co na siłę szukasz dziury w całym?

Dla tych co używają 64bitowego systemu i 64bitowych programów na 3gb ramu i słabych kompach :)

104632_620.jpg

:22

Ludzie, czy wy nie rozumiecie... poniżej 4GB RAM nie ma sensu instalować 64bitowych wersji systemu, a już nie mówię o uruchamianiu tych apli... Boże Święty, skąd tacy ludzie się biorą...  :22

To co na siłę szukasz dziury w całym?

[Program będzie szczególnie przydatny dla użytkowników posiadających nieco starszy sprzęt - w testach przeprowadzonych przez producenta wypada lepiej niż standardowa kompilacja Firefoksa.]

Ludzie, czy wy nie rozumiecie... poniżej 4GB RAM nie ma sensu instalować 64bitowych wersji systemu, a już nie mówię o uruchamianiu tych apli... Boże Święty, skąd tacy ludzie się biorą... 

Z KOSMOSU    :L  :trollface: 

:22

Ludzie, czy wy nie rozumiecie... poniżej 4GB RAM nie ma sensu instalować 64bitowych wersji systemu, a już nie mówię o uruchamianiu tych apli... Boże Święty, skąd tacy ludzie się biorą...  :22

Rozwiń temat, bo chciałbym znać podstawę użycia dwóch leżących ze śmiechu emotek. Mile widziane zewnętrzne źródła. Gość ma teraz 3 GB pamięci. Czy gdy wymieni kość 1 GB na 2 GB, to również będziesz śmiał się z tego, że mając 4 GB pamięci korzysta z 32-bitowego systemu (który sam mu poleciłeś)? Czy większym problemem jest dołożenie 1 GB RAMu w przyszłości, czy ponowna instalacja systemu x64 w związku z tym, że dokupi sobie kość pamięci?

Rozwiń temat, bo chciałbym znać podstawę użycia dwóch leżących ze śmiechu emotek
Gdybyś czytał z zrozumieniem moją wypowiedź, to byś się połapał co do emotek. :)

Gość ma teraz 3 GB pamięci. Czy gdy wymieni kość 1 GB na 2 GB, to również będziesz śmiał się z tego, że mając 4 GB pamięci korzysta z 32-bitowego systemu (który sam mu poleciłeś)?

Tutaj jest mowa o 3GB, więc system 32bitowy tylko i wyłącznie, więc po co wyjeżdżasz z 4GB? Nie, nie śmiałbym się, a czemu? Przy 4GB i 32bit nic się nie pogorszy jeśli chodzi o stabilność systemu a tak w ogóle 32bit obsługuje max 4GB, gorzej jakby miał procesor 32bit to nie ma wyboru i musiałby przy nim zostać.

Tutaj jest mowa o 3GB, więc system 32bitowy tylko i wyłącznie

Czy wszystkie 64-bitowe aplikacje wymagają > 3GB RAM?

Dla tych co używają 64bitowego systemu i 64bitowych programów na 3gb ramu

Również proszę o rozwinięcie. Nie zacytowałem fragmentu o "słabym sprzęcie", gdyż to jest oczywiste. Chodzi mi konkretnie o te "3gb ramu".

Tu nie chodzi tylko o aplikacje, ale o system, który już nie jest w stanie stabilnie pracować, gdy komputer ma zainstalowany 64bit a ma poniżej 4GB RAM. Zainstaluj sobie 64bit na 2/3GB RAM, podziałaj na nim przynajmniej tydzień - zrobisz format i założe się za kratę, że nawet 3 dni nie wytrzymasz. 

Ty nadal o tej stabilności...

Zainstaluj sobie 64bit na 2/3GB RAM, podziałaj na nim przynajmniej tydzień

Chleb powszedni... duuużo dłużej, niż tydzień. Jak masz problem ze stabilnoscią, to może przeanalizuj układ chłodzenia swojego sprzętu i/lub sprawność komponentów.

Chyba trzeba być zwyrolem instalując 64bitowy system na 2-3gb ramu a co sie szczypać na 512mb trzeba stawiać 64bitowce :L

Ja mam tylko jedno pytanie co da instalacja 64bitowego systemu na słabym kompie z małą ilością ramu ?? Są jakieś bonusy, więcej pikseli na monitorze, więcej kolorów w paincie ?? Bo jak tak to biere od razu i instaluje u siebie na stacjonarce 64 bitowy system :D

Edited by M4T.EUSZ

Ja mam tylko jedno pytanie co da instalacja 64bitowego systemu na słabym kompie z małą ilością ramu ??

Niezapomniane przygody, ale ich się nie da opisać ich w trzech słowach. Najlepiej jak każdy z osobna sobie zainstaluje. 

co da instalacja 64bitowego systemu na słabym kompie z małą ilością ramu ?

Słaby komp (MB, CPU) to jedno, a mała ilości RAMu, to drugie - dwie różne sprawy.

Wiadomość wygenerowana automatycznie.
Ten temat został zamknięty..

Z powodu: rozwiązany

Jeśli się z tym nie zgadzasz, możesz zgłosić ten post do administracji, używając opcji "Zgłoś".

Pozdrawiamy zespół Winclub.pl

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information