Jump to content
WinClub
DRAGO

Router Asus DSL-N14U Annex A&B - (A co z wymianą anten na lepsze.?)

Recommended Posts

Witam jak w temacie planuje wymienić anteny na lepsze, aby był lepszy sygnał nie tylko w domu, ale i za domem te anteny co są przy ruterze maja 2x2dbi czyli 1 antena ma 2dbi jako 2 dają 4dbi. A ja chciał by kupić jakieś aby poprawiły sygnał wi-fi, w domu mam 135mbps szybkość łącza. I by chciał żeby podobnie było za domem z sygnałem wi-fi. A tu jest strona tego routera w sklepie [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] .

Zmieniać modemu/routera nie mam zamiaru mam na niego 3 lata gwarancji w morele.net.

Każda propozycja mile widziana, w sprawie anten wi-fi. 

Kup drugie urządzenie i ustaw w trybie repeater, jak ma anteny rpsma to bez problemu można odkręcić 

Dlatego dałem stronę żeby było wiadomo o jakie chodzi anteny. Kupno 2 urządzenia nie wchodzi w grę, jedynie tylko wymiana anten na lepsze. 

Edit.:

To jak ma ktoś jakiś pomysł na anteny. A może jakiś wzmacniacz dla wi-fi np. [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Albo co kto powie o takiej.: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Albo takie jako 2x [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Jak ktoś ma taki router jak ja i wymieniał anteny niech da znać i się podzieli jak to działa czy lepiej czy gorzej. Czym więcej postów tym lepiej czasu mam sporo na plany zakupu anten. A jak nie anteny to może coś innego co by wzmocniło sygnał wi-fi z tego routera.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Własnie o tym mówiłem, to jest własnie drugie urządzenie czyli access point ;)

Jeżeli chodzi o tanie rozwiązanie to po prostu wymiana patyczków na mocniejsze twoja mają 2x2 więc wymiana 2x5 da sporo może nie tylko co na zewnątrz ale na pewno sporo wewnątrz [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Druga opcja troche droższa to [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] możesz mieć z podstawką jak byś chciał dać za okno lub odkręcić samą antenę i podpiąć pod router.

I najlepsze rozwiązanie ale i najdroższe to [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] i do tego kabel [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

EDIT: zamiast tego mojego najdroższego rozwiązania może być ta podana przez Ciebie [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Dokładniej to chodzi mi o coś takiego

asus_rt_n12hp_2.jpg

Bo moje anteny są krótkie i mają po 2dbi A jak by wymienił na jakieś co mają od 9dbi do 12dbi lub więcej dało by to coś.? Bo chyba kupowanie dodatkowego urządzenia mija się z czasem i tez nie wiadomo czy było by to ok z tym sygnałem poza domem.

Wymiana na dłuższe patyczki ale tylko oryginalne np: od Asusa TP-LINKa kupowanie innych tych ługich typu AK.. nie ma sensu bo nic nie dają (sam sprawdzałem) :P

Jeżeli chodzi o tanie rozwiązanie to po prostu wymiana patyczków na mocniejsze twoja mają 2x2 więc wymiana 2x5 da sporo może nie tylko co na zewnątrz ale na pewno sporo wewnątrz [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Druga opcja troche droższa to [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] możesz mieć z podstawką jak byś chciał dać za okno lub odkręcić samą antenę i podpiąć pod router.

I najlepsze rozwiązanie ale i najdroższe to [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] i do tego kabel [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

EDIT: zamiast tego mojego najdroższego rozwiązania może być ta podana przez Ciebie [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Dzięki coś się wykombinuje mam nadzieje ze to coś da mocy sygnału, Grum ze na ogrodzie mam ok odrobinkę przestawiłem router o jakieś 20cm bliżej do okna. Ale jak mówiłem nadal szukam coś dobrego dlatego ten temat założyłem. No i dziękuje za porady.

Wymiana na dłuższe patyczki ale tylko oryginalne np: od Asusa TP-LINKa kupowanie innych tych ługich typu AK.. nie ma sensu bo nic nie dają (sam sprawdzałem) :P

Ok coś się wykombinuje.

A 2x taka dała by coś.? [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

A 2x taka dała by coś.? [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Nie wiem co jest w środku ale obudowa przypomina mi moją co kiedyś miałem w środku jest zwykły cieniutki drucik który daje mniej niż standardowa antena 3dBi, także ja odradzam kupowania jej.

Nie wiem co jest w środku ale obudowa przypomina mi moją co kiedyś miałem w środku jest zwykły cieniutki drucik który daje mniej niż standardowa antena 3dBi, także ja odradzam kupowania jej.

Czyli jako tak to tylko np. Ta [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information