Jump to content
WinClub
razor1995

Longhorn - ogólna dyskusja

Recommended Posts

longhorn_logo_sm.gif

PRZYDATNE LINKI:
[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Poszczególne buildy można pobrać stąd: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Wykaz buildów ze screenami i opisem: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

DODATKI I P.ATCHE:

Tak na szybko. Longhorn to bezpośredni następca Windows XP, w stosunku do niego zawiera wiele zmian, które później zostały porzucone. Teraz będę odnosił się do najpopularniejszego buildu 4074. W stosunku do XP ma on przebudowany instalator, wim (tak jak Vista czy 7, jednak wim LH różni się od nowszych - jest mocniej kompresowany a i same kroki instalacyjne są nieco inne - można go jednak zainstalować instalatorem takim jak Windows XP), posiada Aero, mnie zasobożerne niż to w Viście, WinFS (Windows Future Storage, system plików bazujący na założeniach SQL, który czewciwow powrócił do Windows 7 pod postacią bibliotek). Posiada sidebar zintegrowany z eksploratorem Windows, a sam explorer jest napisany w .NET, dlatego aby zainstalować na nim .NET nowszy niż oryginalny trzeba się trochę nagimnastykować ;) Ogólnie bardzo ciekawe są poszczególne buildy, do testów polecam 4074 czy 3718. Ten pierwszy można znaleźć po Polsku, pod postacią modyfikacji SigmaOS 2, a do tego drugiego mam własnoręcznie robioną paczkę MUI PL (na potrzeby mojej dawnej modyfikacji tego buikdu).

Wysłane z mojego Y635-L03 przy użyciu Tapatalka

zrobione z ultra iso i Universal-USB-Installer tez nie bootuje cały czas cos z sektorem bootujacym jest nie tak, baa nawet nagrane na płyte nie śmiga

dziwne to bo na tej płycie głównej na której sobie takie różne systemy testuje bootują normalnie od win98 do win 10 włącznie i linuxy też

spróbuje podmienić boot sektor na ten od visty może pomoże

Przeczytałeś ? >

wytłumacz mi jaki związek na sterownik sata z wykryciem bootowalnej płyty lub pendriva przez bios ??

bo widze  nie zrozumiałeś totalnie

wytłumacz mi jaki związek na sterownik sata z wykryciem bootowalnej płyty lub pendriva przez bios ??

bo widze  nie zrozumiałeś totalnie

Aby potwierdzić czy brak sterownika mass storage(popularnie zwanego SATA) jest tu problemem, przestaw w biosie z AHCI na tryb emulacji IDE(Compatible).

@[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników], zmiana bootsectora nic tu nie pomoże, płyta tym bardziej nie wystartuje, bo Longhorn korzysta ze starszego WIM-a.

Zobacz na screen, tak powinieneś przygotować USB w UltraISO:

CdNy8SG.png

Podaj dokładne parametry sprzętu, na którym chcesz uruchomić ten system - najlepiej działa na sprzętach z lat 2003 - 2006 - na takich był projektowany, weź pod uwagę, że to wersja beta. 
U mnie zawsze działała metoda z UltraISO, ale jeśli masz UEFI - zapomnij o LH.

Możesz spróbować tej metody, jednak dodatkowe, wymagane pliki nie są już dostępne do pobrania.

Later builds require a different method.. They need to read the WIM to load the WinPE. These builds include all from 4039 onwards. Previously, the only solution was to use Grabberslasher’s guide to extract the Windows PE, and then install Longhorn using this extracted Windows PE, but I disliked this method and researched a simpler alternative that allows the WinPE to boot from inside the WIM.

You can now prepare a bootable USB flash drive for later builds by doing the following:

•  
  • Follow the instructions for the earlier builds, up to and including the stage where you copy the files from the ISO onto the flash drive.
  • Download this ZIP containing a [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
  • Extract the ZIP and place the NTLDR onto the root of the flash drive.
  • Your flash drive should now be bootable.
You should bare in mind that simply because your flash drive is now bootable, does not mean that Longhorn will boot on your hardware. Longhorn has a number of incompatibilities with more modern hardware, some of which can lead to stop errors or boot failures.

Od siebie polecam tą modyfikację: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Siemka czy ma ktoś może jeszcze tą paczkę do Loghorna 3718 ?  

Chętnie pobawił bym się nim na Virtualu może by się coś fajnego wykleciło i wylądował by może na moim starszym RH ?

Siemka czy ma ktoś może jeszcze tą paczkę do Loghorna 3718 ?  

Spolszczenie?

Gdzieś mam. 

Łapaj cały folder: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

W paczce tam jest ostatnia wersja mojego MIU do Longhorna 3718 :) 

W dniu 28.11.2017 o 11:00, razor1995 napisał:

Spolszczenie?

Gdzieś mam. 

Łapaj cały folder: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

W paczce tam jest ostatnia wersja mojego MIU do Longhorna 3718 :) 

Jak to zainstalować? Bo mam Longhorna 3718 włączonego.