Jump to content
WinClub
DanieI

Dell E4300 grzeje się

Recommended Posts

Mam jakąś starą pastę, rozciencze rozpuszczalnikiem i dodam trochę pyłu ze srebra (papierem ściernym biżuterię) i może jakoś to będzie, bo nie chce mi się czekać do poniedziałku

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

To twój sprzęt ale jak będziesz miał problem to tylko serwis  Jesteś w technikiem informatycznym,

Miałem na stanie pastę którą kupiłem jakiś czas temu i była spoko.

Żeby dostać się do procesora musiałem rozebrać praktycznie całego laptopa i wyjąć samą płytę główną. W jakieś 3 godziny udało mi się to wszystko zrobić i poskładać.

Efekt jest taki że wentylator chodzi dużo rzadziej, w spoczynku mam granice 37 stopni, a pod obciążeniem jak załączy się wentylator to dość szybko zbija wyższe temperatury.

Na tę chwile wygląda na to że nic nie uszkodziłem więc chyba jest całkiem dobrze:))

Swoją drogą nie wiem co za człowiek wymyślił tak trudny dostęp do chłodzenia...

61496482f4f244948916cffa619ef237.jpg6c6ada36eb4f380a37c9712c49e8c88c.jpg

Pomoże mi ktoś to ustawić? Chciałbym żeby wentylator włączal się dopiero przy około 60 stopniach i wyłączal przy 45. Narazie ustawiłem na sztywno 2800 obrotów i jest praktycznie nie słyszalny ale nie wiem czy to dobre rozwiązanie.

Zrezygnowałem z tamtego pomysłu z tym srebrem i podmsrowalem zwykła pasta.

Wydaje mi się że chłodzenie jest mało wydajne bo powietrze zawsze jest gorące. Pasty daje zawsze ziarnko groszku i patrzę czy się dobrze rozlezie na cepie.

Spróbuję kupić lepsza pastę i zrobić z chłodzeniem to co mówiłeś :)

Cały BIOS jak tylko dostałem łapka w swoje łapy przywróciłem do fabrycznych ustawień.

Mówisz, że laptop na W10 zieje ogniem i w związku z tym chcesz obniżyć progową temp. załączania wentyla... Nie wiem, skąd piszesz, ale na Ziemi to tak nie działa.

Poza tym... jeśli na W7 jest OK, a na W10 bucha żar, to raczej należy ingerować w soft (o czym wspomniał m4s), a nie w sprzęt.

Obecnie siedzę na W8.1 gdyż działa lepiej jak 7 i temperatura w stresie dochodzi do 75 stopni, gdy ustawie max 90% procesora w ustawieniach zasilania temperatura spada do 65 w stresie i 40 w idle.

Wątpię że to normalne zjawisko

Uszkodzony układ chłodzenia najprawdopodobniej lub nie właściwe sterowniki.

Co do czyszczenia laptopa polecam:

Artic Cooling MX 2 najlepsza pasta lub druga najlepsza ThermalGregase 3 wszystko możesz kupić ze strony aab.pl 

Obecnie siedzę na W8.1 gdyż działa lepiej jak 7 i temperatura w stresie dochodzi do 75 stopni, gdy ustawie max 90% procesora w ustawieniach zasilania temperatura spada do 65 w stresie i 40 w idle.

Wątpię że to normalne zjawisko

Może trochę wysokie temp, ale nie są tragiczne. Niestety niektóre laptopy znane są z problemów temperaturowych i to nawet potrafią się grzać na procesorze Core i3. Jeśli wymieniłeś pastę na nową, dobrej jakości, wyczyściłeś chłodzenie, to co możesz zrobić więcej? - tak jak ci pisałem: rozbudować chłodzenie w ten sposób(potwierdzone - można zbić temp o 8-10 stopni): [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

im więcej takich kostek miedzianych nakleisz tym lepszy efekt - do kupienia na Allegro od aab

oraz druga możliwość(najlepiej razem z pierwszą) - podwyższenie nóżek laptopa, aby miał lepszy dostep od dołu do świeżego powietrza np te mają 8mm wysokości: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Kolejny zabieg to już poważniejsza ingerencja czyli powiększenie otworów wentylacyjnych od dołu i wtedy można jeszcze zastosować podstawkę chłodzącą - powietrze będzie miało gdzie wnikać i przelatywać.

Wrzuciłem Windowsa XP, idle to 33 stopnie, wysiłek max 65, bateria z 1.15h podskoczyła do 2 godzin, kilkanaście kart w Operze i mam 42 stopnie laptop cichy

Ciekawe :)

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information