Jump to content
WinClub
DanieI

Dell E4300 grzeje się

Recommended Posts

Mam mały problemik, mianowicie Dell E4300 z procesorem C2D P9400 2.4 GHz dość mocno się grzeje przez co wiatrak cały czas chodzi na pełnych obrotach a powietrze leci gorące.

W spoczynku mam jakieś 45-50 stopni a pod obciążeniem potrafi przygrzać nawet do 85 stopni.

Windows 10 TH2 od Mr.T

Dodam że mimo, że procesor teoretycznie jest taktowany 2.4 GHz to potrafi czasem wskoczyć na 2.53 GHz - nie rozumiem dlaczego tak jest.

Normalnie to bym go przeczyścił i zmienił pastę, ale na obudowie są plomby i troche lipa jak je zerwe.

Normalnie to bym go przeczyścił i zmienił pastę, ale na obudowie są plomby i troche lipa jak je zerwe.

Ten laptop ma 8 lat. Dlaczego nie zerwiesz plomb?

Dzwoniłem, pozwolili mi zerwać plomby, narazie nie wiem jak sie do tego zabrać bo musze rozebrać całego laptopa.

Jak myślicie to kwestia jedynie wymiany pasty?

Szkoda tylko że żeby to zrobić musze rozebrać całego laptopa.

Bo mimo tych temperatur śmiga on niesamowicie, tylko nie wiem dlaczego procesor jest podkręcony do 2.53 GHz jak ma zablokowany BIOS jak to Dell

Intel Core 2 Duo P9400 2.40 GHz 2.40 GHz, dziwię się czemu tak jest

Zauważyłem że na Windowsie 7 komputer jest znacznie chłodniejszy, średnio 10-15 stopni niezależnie od obciążenia, mocno obciążony nie przekracza 65 stopni.

Czemu tak jest?

To że częstotliwość jest podbijana do 2,53 to normalne (na jednym rdzeniu w przypadku tego proca). [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] Dodam, że są też BIOSy dual IDA - stosował je Alienware i czasem HP. Nie wiem czy Dell.

Sprawdź jeszcze czy plan zasilania to "zrównoważony" lub "oszczędzanie energii", przy "wysokiej wydajności" proc będzie chodzić przy taktowaniu maksymalnym tak często jak się da wytwarzając ciepło, a wzrost wydajności będzie iluzoryczny.

Poza tym jak przedpiszcy napisali - przydałoby się czyszczenie i wymiana pasty.

Wysoka wydajność Fmod, spróbuje dać na zrównoważony ale wątpie.

Na Windows 7 przy Zrównoważonym mam 45 stopni podczas przeglądania internetu, na W10 było zazwyczaj już ponad 60.

Windows 10 TH v2 od Mr.T

Kurcze nie chciałbym rezygnować z Windowsa 10 bo pasuje mi wizualnie i chodzi całkiem spoko, chyba jeszcze troche go potestuje.

podejrzewam że na XP byłyby niższe :)

8 lat i nikt do niego nie zaglądał ? temperatury wysokie :)

to albo pasta albo kurz albo jedno i drugie...bez otwarcia to wróżenie z fusów

edit

podobny sprzed lat

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

o i tu masz

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Tego to nie wiem.

W spoczynku jest w granicach 40 stopni, przeglądanie neta to ok 55 a już takie full obciążenie to granice 75 stopni.

Windows 10 tryb zrównoważony.

Nadal za dużo?

Magia Win10 , moc komputera przeznaczona na wysyłanie czego się da co M$.

Kung Fu TapaTalk Master!

Jestem na tym 8.1 v3, ustawiłęm oszczędzanie energi + CPU max 80% i jest ok, po 2 godzinach siedzenia przeglądanie internetu to jest max 55 stopni, ale jak przerzuce się na wydajność to temperatura skacze na łeb na szyje i oprogramowanie Della wywala komunikat o wysokiej temperaturce. Czas chyba zmienić paste :P

Najgorsze jest to że żeby dostać się do procka muszę rozebrać wręcz całego laptopa :/

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Oj chyba całego bo tylnej pokrywy nie mogę zdjąć, jest pezytwierdzona do korpusu

Jestem w technikum informatycznym, jakoś sobie poradze.

Mam już laptopa rozebranego, czekam do poniedziałku bo nie mam dobrej pasty.

za kilka złotych  ???
zapomniałeś zer dorzucić :)
cennik napraw..to ok 60-80 zł i to przy prostym dostępie a gdy trzeba rozkręcić całą dolna obudowę to cyt.
Czyszczenie eksploatacyjne i konserwacja – w grę wchodzi tutaj czyszczenie układu chłodzenia i wentylatora oraz wymiana pasty termoprzewodzącej na procesorze. Koszt usługi od ok. 100zł, lub znacznie mniej w tych nielicznych modelach gdzie cały układ chłodzenia i procesor są dostępne pod jedną klapką pod obudową

Mam jakąś starą pastę, rozciencze rozpuszczalnikiem i dodam trochę pyłu ze srebra (papierem ściernym biżuterię) i może jakoś to będzie, bo nie chce mi się czekać do poniedziałku

Mam jakąś starą pastę, rozciencze rozpuszczalnikiem i dodam trochę pyłu ze srebra (papierem ściernym biżuterię) i może jakoś to będzie, bo nie chce mi się czekać do poniedziałku

Nie kombinuj bo sobie biedy narobisz. Dodasz opiłki srebra pasta może przewodzić prąd, a po drugie jakie będzie miała właściwości jakaś stara pasta.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information