Skocz do zawartości

Dell E4300 grzeje się


DanieI

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mały problemik, mianowicie Dell E4300 z procesorem C2D P9400 2.4 GHz dość mocno się grzeje przez co wiatrak cały czas chodzi na pełnych obrotach a powietrze leci gorące.

 

W spoczynku mam jakieś 45-50 stopni a pod obciążeniem potrafi przygrzać nawet do 85 stopni.

 

Windows 10 TH2 od Mr.T

 

Dodam że mimo, że procesor teoretycznie jest taktowany 2.4 GHz to potrafi czasem wskoczyć na 2.53 GHz - nie rozumiem dlaczego tak jest.

 

 

Normalnie to bym go przeczyścił i zmienił pastę, ale na obudowie są plomby i troche lipa jak je zerwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Intel Core 2 Duo P9400 2.40 GHz 2.40 GHz, dziwię się czemu tak jest


Zauważyłem że na Windowsie 7 komputer jest znacznie chłodniejszy, średnio 10-15 stopni niezależnie od obciążenia, mocno obciążony nie przekracza 65 stopni.

 

Czemu tak jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że częstotliwość jest podbijana do 2,53 to normalne (na jednym rdzeniu w przypadku tego proca). [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] Dodam, że są też BIOSy dual IDA - stosował je Alienware i czasem HP. Nie wiem czy Dell.

 

Sprawdź jeszcze czy plan zasilania to "zrównoważony" lub "oszczędzanie energii", przy "wysokiej wydajności" proc będzie chodzić przy taktowaniu maksymalnym tak często jak się da wytwarzając ciepło, a wzrost wydajności będzie iluzoryczny.

 

Poza tym jak przedpiszcy napisali - przydałoby się czyszczenie i wymiana pasty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysoka wydajność Fmod, spróbuje dać na zrównoważony ale wątpie.

 

Na Windows 7 przy Zrównoważonym mam 45 stopni podczas przeglądania internetu, na W10 było zazwyczaj już ponad 60.

 

Windows 10 TH v2 od Mr.T

 

Kurcze nie chciałbym rezygnować z Windowsa 10 bo pasuje mi wizualnie i chodzi całkiem spoko, chyba jeszcze troche go potestuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podejrzewam że na XP byłyby niższe :)

8 lat i nikt do niego nie zaglądał ? temperatury wysokie :)

to albo pasta albo kurz albo jedno i drugie...bez otwarcia to wróżenie z fusów

 

edit

podobny sprzed lat

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

o i tu masz

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na tym 8.1 v3, ustawiłęm oszczędzanie energi + CPU max 80% i jest ok, po 2 godzinach siedzenia przeglądanie internetu to jest max 55 stopni, ale jak przerzuce się na wydajność to temperatura skacze na łeb na szyje i oprogramowanie Della wywala komunikat o wysokiej temperaturce. Czas chyba zmienić paste :P


Najgorsze jest to że żeby dostać się do procka muszę rozebrać wręcz całego laptopa :/

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za kilka złotych  ???
zapomniałeś zer dorzucić :)
cennik napraw..to ok 60-80 zł i to przy prostym dostępie a gdy trzeba rozkręcić całą dolna obudowę to cyt.
Czyszczenie eksploatacyjne i konserwacja – w grę wchodzi tutaj czyszczenie układu chłodzenia i wentylatora oraz wymiana pasty termoprzewodzącej na procesorze. Koszt usługi od ok. 100zł, lub znacznie mniej w tych nielicznych modelach gdzie cały układ chłodzenia i procesor są dostępne pod jedną klapką pod obudową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jakąś starą pastę, rozciencze rozpuszczalnikiem i dodam trochę pyłu ze srebra (papierem ściernym biżuterię) i może jakoś to będzie, bo nie chce mi się czekać do poniedziałku

 

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Nie kombinuj bo sobie biedy narobisz. Dodasz opiłki srebra pasta może przewodzić prąd, a po drugie jakie będzie miała właściwości jakaś stara pasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jakąś starą pastę, rozciencze rozpuszczalnikiem i dodam trochę pyłu ze srebra (papierem ściernym biżuterię) i może jakoś to będzie, bo nie chce mi się czekać do poniedziałku

 

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

To twój sprzęt ale jak będziesz miał problem to tylko serwis  Jesteś w technikiem informatycznym,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na stanie pastę którą kupiłem jakiś czas temu i była spoko.

 

Żeby dostać się do procesora musiałem rozebrać praktycznie całego laptopa i wyjąć samą płytę główną. W jakieś 3 godziny udało mi się to wszystko zrobić i poskładać.

 

Efekt jest taki że wentylator chodzi dużo rzadziej, w spoczynku mam granice 37 stopni, a pod obciążeniem jak załączy się wentylator to dość szybko zbija wyższe temperatury.

 

Na tę chwile wygląda na to że nic nie uszkodziłem więc chyba jest całkiem dobrze:))

 

 

Swoją drogą nie wiem co za człowiek wymyślił tak trudny dostęp do chłodzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

61496482f4f244948916cffa619ef237.jpg6c6ada36eb4f380a37c9712c49e8c88c.jpg

 

Pomoże mi ktoś to ustawić? Chciałbym żeby wentylator włączal się dopiero przy około 60 stopniach i wyłączal przy 45. Narazie ustawiłem na sztywno 2800 obrotów i jest praktycznie nie słyszalny ale nie wiem czy to dobre rozwiązanie.

 

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrezygnowałem z tamtego pomysłu z tym srebrem i podmsrowalem zwykła pasta.

 

Wydaje mi się że chłodzenie jest mało wydajne bo powietrze zawsze jest gorące. Pasty daje zawsze ziarnko groszku i patrzę czy się dobrze rozlezie na cepie.

 

Spróbuję kupić lepsza pastę i zrobić z chłodzeniem to co mówiłeś :)

 

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie