Jump to content

konieczność potwierdzania usuwania zawartości kosza

franekfranek
 Share

Recommended Posts

taki prosty pewnie problem - ale może ktoś będzie wiedział...

jak usunąć konieczność potwierdzenia "czy na pewno chcesz trwale usunąć te elementy" po każym kliknięciu "oproznij kosz" dostępnym po najechaniu na kosz i kliknieciu PPM ?

opcja odhaczenia opcji "wyswietl okno dialogowe potwierdzające usuwanie" we właściwościach kosza nic nie zmnienia.

No wiem o co Ci chodzi ale to co pokazałem usuwa potwierdzenie jak ląduje jakiś plik do kosza a nie same potwierdzenie opróżnienia kosza. A to co ja podałem to nie ma ani potwierdzenia ani pliku w koszu tylko trzeba sie 2x zastanowić co się chce na 100% usunąć :P

No wiem o co Ci chodzi ale to co pokazałem usuwa potwierdzenie jak ląduje jakiś plik do kosza a nie same potwierdzenie opróżnienia kosza. A to co ja podałem to nie ma ani potwierdzenia ani pliku w koszu tylko trzeba sie 2x zastanowić co się chce na 100% usunąć :P

ja tam jak leci Shift+Delete a w razie co to easeus data recovery

sprawdzilem na nowej instalacji - opcji potwierdzenia nie da sie usunąć :(

No bo raczej tego nie wyłączysz. Poprzez PPM na koszu w właściwościach tylko można pokazać/ukryć powiadomienie o usuwaniu DO KOSZA a nie z niego. Teraz szukałem informacji na ten temat i raczej nie ma na to żadnego "zdradzonego" sposobu. Ale z drugiej strony, przeszkadza Ci to aż tak bardzo?  :)

Kosz właściwości - Nie przenoś plików do Kosza. Usuń pliki natychmiast. Można ustawić dla wybranych dysków, określić rozmiar Kosza oraz wł. lub wył. wyświetlanie okna dialogowego potwierdzającego usuwanie. (Win 10)  :wub: Miłego testowania  :D Dwa tygodnie wałkowanie tematu - "SZKODA BITÓW"

Sposób, który powinien działać w systemach Win 7, 8, 8.1 i 10:

• Pobierz NirCmd dla systemu 32-bitowego [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] lub dla 64-bitowego [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników], wypakuj zawartość i skopiuj do folderu C:\windows\system32.
  • Pobierz wpis rejestru (zastępujący domyślny sposób opróżniania kosza z użyciem NirCmd) [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników], wypakuj gdziekolwiek i uruchom plik empty-bin-silent.reg.
  • Usuń coś do kosza, a potem opróżnij go.
  • Jeśli nie zadziała, uruchom ponownie komputer i powtórz punkt 3.
  • Jeśli nadal nie zadziała, to pisz. Coś wykombinujemy. ;)
  • Całą tę modyfikację można cofnąć uruchamiając plik undo.reg z archiwum pobranego w punkcie 2 i usuwając pliki skopiowane wcześniej do folderu system32.

Zawartość pliku empty-bin-silent.reg dla zainteresowanych:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Sprawdziłem na W7x64SP1 - działa.

i u mnie działa na win 32 i 64 bit - wreszcie konstruktywna porada :)

tak przy okazji, za co biorą $ pracownicy microsoftu ?? leci zielona strzalka. dziękuje raz jeszcze !

aha u mnie wystarczyły trzy pierwsze kroki - win 7 64 bit

p.s. można by zintegrować ta opcje do któregoś czyściocha..

Edited by franekfranek