Skocz do zawartości

Jak rozwiązać problemy z instalacją Win 7 na najnowszych sprzętach (3)


Mr.T

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, patkant napisał(a):

Są wogóle w tej chwili dostęne nowe laptopy, na których 7 by poszła?

Od 5 lat nie ma. Oczywiście znajdziesz masochistyczne sposoby na instalację na niektórych sprzętach, ale to nie dla teściowej.

6 minut temu, patkant napisał(a):

A na tym moim 8 da radę?

Analogicznie jak wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posadź ja na W10 i zrób jej kafelki w menu start z ulubionymi programami, ewentualnie przypnij na belce dolnej. Gwarantuje ci, że raz dwa się przesiądzie. Jakoś moja mama nie miała z takową przesiadką problemu.

 

Wystarczy powiedzieć, że wszystko jest tak samo jak było (bo tak jest dla takich użytkowników) tylko odrobinę inaczej wyglądają ikony. Pasjanse też chodzą bez usług i logowania do konta MS jak by co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się kilka dni temu zainstalować w7 na moim laptopie z i7 10 gen.  Brakuje może kilku sterowników ale system działa fajnie i szybko. System jest zainstalowany na mbr w legacy mode. Trzeba go zainstalować z instalatorem od w10. Gdy instalator zakończy instalację następuje restart i tu jak każdemu po restarcie pojawia się kolorowe okno i napis Starting windows. gdy to się pojawia dalsza instalacja się zawiesza i tu należy wyłączyć komputer wyciągnąć hdd/ssd i podpiąć przez usb do innego działającego komputera i podmienić w lokalizacji C/: windows/system32/drivers/ oraz DriverStore/FileRepository/acpi.inf_amd64_neutral_476d4b744f1f6916   Podmienić plik ACPI.SYS na modzony do znalezienia w sieci. Po podmianie tego pliku wkładamy z powrotem dysk do właściwego komputera i uruchamiamy normalnie komputer. Instalacja rusza ponownie z tym że już się nie zawiesza tylko leci dalej do samego końca. Potem kolejny restart i mamy działający windows 7. Grafika działa normalnie na tych wbudowanych sterownikach w system, ja miałem już przygotowane swoje zmodzone sterowniki według instrukcji znalezionej w sieci. Brakuje mi 4 sterowników z czego 3 nie są mi potrzebne a jeden od wifi intela myślę że w końcu ktoś to złamie i taki sterownik niebawem będzie. Na razie kupiłem kartę wifi podpinaną pod usb która działa wyśmienicie.

magg i Ryzenek lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, olo320i napisał(a):

Udało mi się kilka dni temu zainstalować w7 na moim laptopie z i7 10 gen.  Brakuje może kilku sterowników ale system działa fajnie i szybko. System jest zainstalowany na mbr w legacy mode. Trzeba go zainstalować z instalatorem od w10. Gdy instalator zakończy instalację następuje restart i tu jak każdemu po restarcie pojawia się kolorowe okno i napis Starting windows. gdy to się pojawia dalsza instalacja się zawiesza i tu należy wyłączyć komputer wyciągnąć hdd/ssd i podpiąć przez usb do innego działającego komputera i podmienić w lokalizacji C/: windows/system32/drivers/ oraz DriverStore/FileRepository/acpi.inf_amd64_neutral_476d4b744f1f6916   Podmienić plik ACPI.SYS na modzony do znalezienia w sieci. Po podmianie tego pliku wkładamy z powrotem dysk do właściwego komputera i uruchamiamy normalnie komputer. Instalacja rusza ponownie z tym że już się nie zawiesza tylko leci dalej do samego końca. Potem kolejny restart i mamy działający windows 7. Grafika działa normalnie na tych wbudowanych sterownikach w system, ja miałem już przygotowane swoje zmodzone sterowniki według instrukcji znalezionej w sieci. Brakuje mi 4 sterowników z czego 3 nie są mi potrzebne a jeden od wifi intela myślę że w końcu ktoś to złamie i taki sterownik niebawem będzie. Na razie kupiłem kartę wifi podpinaną pod usb która działa wyśmienicie.

 

Do brakujących sterowników użyj najlepiej programem Easy Driver Pack 7.22.1012.2 ISO [Eng] (x86x64) w środku są wszystkie najnowsze sterowniki do windows 7 albo podrzuce ci na Mega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za ten driver pack. Pobrałem to ale nie było w nim niczego co bym potrzebował. Instalator znalazł raptem 2 sterowniki które zaktualizował do wyższej wersji tylko. W sumie to fajna sprawa taki driver pack. Mnie ewentualnie potrzebne by były tylko dwa sterowniki. Jeden to kontroler pci simple comunication pci/ven _8086&dev_06E0 jest to chyba intel ME ale nie znalazłem niczego co by się udało zainstalować. Drugi to intel thunderbolt 3 pci/ven_8086&dev_15E8 niby znalazłem z 10 różnych sterowników ale żaden się nie zainstalował poprawnie albo w ogóle nie chciał. Przy sterowniku od tego thunderbold mam żółty wykrzyknik. Reszta mnie już nie obchodzi bo albo jest to coś jakiś składnik od nVidia co nie jest wspierany w windows 7, nieszczęsna karta wifi+bluetooth która może zostanie niebawem rozpracowana wiec czas pokaże, lub czytnik lini papilarnych którego nigdy nie użyłem nawt na w10, kompletnie mi nie potrzebny. Na razie jestem zadowolony, działa to dobrze i płynnie a nawet w7 odnalazł moduł tpm 2 i go widzi. Ogólnie to może ten jeden sterownik od intel me by mnie interesował i to tyle. 

Ryzenek lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.02.2023 o 23:13, olo320i napisał(a):

Udało mi się kilka dni temu zainstalować w7 na moim laptopie z i7 10 gen.  Brakuje może kilku sterowników ale system działa fajnie i szybko. System jest zainstalowany na mbr w legacy mode. Trzeba go zainstalować z instalatorem od w10. Gdy instalator zakończy instalację następuje restart i tu jak każdemu po restarcie pojawia się kolorowe okno i napis Starting windows. gdy to się pojawia dalsza instalacja się zawiesza i tu należy wyłączyć komputer wyciągnąć hdd/ssd i podpiąć przez usb do innego działającego komputera i podmienić w lokalizacji C/: windows/system32/drivers/ oraz DriverStore/FileRepository/acpi.inf_amd64_neutral_476d4b744f1f6916   Podmienić plik ACPI.SYS na modzony do znalezienia w sieci. Po podmianie tego pliku wkładamy z powrotem dysk do właściwego komputera i uruchamiamy normalnie komputer. Instalacja rusza ponownie z tym że już się nie zawiesza tylko leci dalej do samego końca. Potem kolejny restart i mamy działający windows 7. Grafika działa normalnie na tych wbudowanych sterownikach w system, ja miałem już przygotowane swoje zmodzone sterowniki według instrukcji znalezionej w sieci. Brakuje mi 4 sterowników z czego 3 nie są mi potrzebne a jeden od wifi intela myślę że w końcu ktoś to złamie i taki sterownik niebawem będzie. Na razie kupiłem kartę wifi podpinaną pod usb która działa wyśmienicie.

kolego próbuje zainstalować u siebie i5 ósmej generacji ale wszystkie modyfikacyjne iso co miałem nie maja sterownika do dysku. Twój post z deka wnosi coś do mojej wiedzy ale nie za bardzo mogę sobie poradzić z tymi podmianami bo nie wiem co na co lub u mnie z czytaniem ze zrozumieniem kuleje.  Może podrzucisz z czego korzystałeś przy tej instalacji. Lub co by było jeszcze wspanialsze masz jakieś iso co mona by było wykorzystać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj wpierw Win7 na dysku SATA, ogarnij wszystko inne, a potem baw się ze sterownikami NVMe. Na już zainstalowanym systemie jest dużo prościej, bo można instalować sterowniki modowane bez certyfikatu i potem zrobić klona na dysk docelowy NVMe, żeby je sprawdzić, czy zaskoczą.

magg lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Niedawno złożyłem swój pierwszy w życiu komputer stacjonarny, do tej pory przez ostatnie 18 lat byłem fanem laptopów. Jest to komp z Z790 i Intel i9 14900K oraz grafika Nvidia 3070ti. Zainstalowałem na tym bez żadnych problemów, bajerów, podmieniania plików czy innego pier...a Windowsa 7 professionala. Instalacja poszła gładko jak nigdy. Wiadomo jest kilka rzeczy które nie będzie działać bo nie ma sterowników do tego. Ha jest wifi7 do którego nawet nie ma sterowników do W10.  Ogólnie wszystko co mi potrzeba działa. Takie mam pytanie czy to normalne że w menadżer urządzeń nie ma zakładki "procesor" ani żadnej informacji o procesorze? Ogólnie to jeszcze nigdy się nie spotkałem z czymś takim. Zawsze była zakładka procesor i po kliknięciu w to myszką rozwijało się to i pokazywało liczbę rdzeni i nazwę procka. Teraz nic nie ma. System normalnie identyfikuje procesor bo w ustawieniach tam gdzie pokazuje indeks wydajności systemu jest poprawna nazwa tyle tylko że widzi procesor jako dwa procesory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, olo320i napisał(a):

 Zainstalowałem na tym bez żadnych problemów, bajerów, podmieniania plików czy innego pier...a Windowsa 7 professionala. Instalacja poszła gładko jak nigdy. 

Zainstalowałeś stary system który dobrze nie wykorzysta potencjału tej jednostki to teraz będziesz się męczył. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, R95K napisał(a):

Zainstalowałeś stary system który dobrze nie wykorzysta potencjału tej jednostki to teraz będziesz się męczył. ;)

Nie będę się męczyć. Windows 11 jest na pierwszym planie i tego używam. 7 zainstalowałem tylko dlatego że chciałem sprawdzić czy da radę i czy to będzie uzywalne. Zdaję sobie sprawę że nie ma sterowników i nie będzie. To do czego brakuje sterowników nie jest mi potrzebne.  Reszta działa perfekcyjnie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko powyżej chipsetu Intel Z370 i chyba odpowiednik AMD seria 300 albo 400 to tylko instalacja windowsa Win10_11 (a tak to działa Win7_8.1)

Na Intel Z390 też podobno nie będzie działał na Win7_8.1. Niesprawdzone orgaloneptycznie.

 

Nie wiem jak w AMD, ale ostanim chipsetem/platformą na Win7/8.1 jest Z370, working :)

 

P.S. Jak ktoś chce stary sytem Win7_8.1  bez kombinacji, ostatnia platforma to Z370 wg. Intela. Inaczej trzeba używać Win10+

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, NiKKA.Labs napisał(a):

bez kombinacji, ostatnia platforma to Z370

Dodam tylko dla potomnych w uzupełnieniu: płyta z chipsetem w litografii 22nm czyli Z370, B365, H310C R2.0 + procesor 8 lub 9 gen + grafika dedykowana (RTX-y 3xxx pomimo niby oficjalnego wsparcia są już problematyczne) + SSD NVMe PCI-E 3.0 x4 posiadający sterowniki i umożliwiający instalację w trybie Legacy+MBR, czyli najlepiej Samsung 950 Pro, 960 Pro/EVO, 970 Pro/EVO (Elpis wymaga modyfikowanych sterowników), 980 (wymaga modyfikowanych sterowników).

Z390 to chipset 14nm i pojawiają się już problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś tutaj z szanownych użytkowników ma i chciałby udostępnić Windows 7 Enterprise  sp1 PL x64 bez żadnych modyfikacji czystą wersję? Wszystkie źródła które znałem zostały poblokowane/usunięte i nie ma skąd pobrać. Pobrałem wersję angielską ale nie jestem pewny co do tych obrazów wiec zanim zacznę coś z nimi robić to zapytam tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie